PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alvaroalvaro78    141

Skupy nie stają ale cena między 10-30zł leci sobie w dół. Czasami nawet codzienne. Chociaż od wczoraj lekkie odbicie na 1620 z 1585netto w AgroArtim. 1615 Elewar tak samo jak Chemirol. Ampol Merol 1580

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
18 godzin temu, d4rek napisał:

Ma ktoś porównanie Ambasador lg z Chopin rapolowskim?

Ambassador jest nowy, także raczej nikt nie ma porównania.

 

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25
Dnia 29.07.2020 o 14:46, piotrols napisał:

Sy Ilona 4.6t/ha ziemia od 3do 5kl.  wschód Wielkopolski. Mogła jeszcze postać tydzień bo jeszcze zielone łuszczyny tam gdzie poodbijał rzepak. Nie desykowana. Rzepak nie wygląda imponująco a do zbiornika leci. 

Przyznaje rację, narzekalem na ta odmianę od samej jesieni bo wygladala średnio ale już w czasie koszenia zmieniłem o niej zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Rzepak skończony. Średnia z całości 3,8t. Mróz zrobił swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Witam jaki rzepak polecacie na mozajki, rzeby miał dobre zaolejenie ponieważ skupy wokół mnie uzależniają cenę od poziomu oleju. Czy kuga i feliciano będą dobre? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Facet przyjechał i nakosił mi rzepaku 10% wilgotności, a jutro miałem jechać na skup...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystygnie i będzie idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co powiecie o rzepaku derrick z kws bo planuje go zasiać w tym roku ?

 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Derick w tamtym roku 4.5t u jednego znajomego, który zostal ogłoszony rekordzistą, w tym roku u drugiego 4.4t/ha, juz w tamtym roku sie zbijali o te odmiane to i w tym pewnie tak samo bedzie.

U mnie randy i rescator dały 3.2t/ha, 41% grad, także pod względem ekonomicznym najlepszy rok dla mnie na rzepak,  pomimo że randy byl wygladal slabo od fazy strzelania w pąk i bazowalem jedynie na prochlorazie tebu i metkonazolu od samej wiosny, nawożenie 175N/ha 1 strzal rsm 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Chcę w tym roku posiać większość rzepaku bezorkowo i zastanawiam się jak do tego prawidłowo podejść. Mam do dyspozycji głębosz i talerzówkę. Ściernisko zrobić głęboszem potem od razu talerzówka i dzień/dwa przed siewem talerzówka jeszcze raz czy siać bezpośrednio tylko rozsiać nawóz. Siewnik na bronie talerzowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

siejcie w lipcu a potem lament że rzepaku na jesień nie można powstrzymać i 3x trzeba skracać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Przed chwilą, Tomek90 napisał:

1l caryx na 4 liście i to ostatni zabieg w rzepaku na jesień 🙂

A na wiosne czym regulujesz rzepak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
Dnia 29.07.2020 o 16:51, PanPawel napisał:

Panie mądry to nie jest kwestia tego kto chce ile spać tylko tego że samochody nie odbierają i nie ma gdzie spać. Jak się nie zna tematu to można mądrości swoje pozostawić dla siebie. Bez odbioru

Dziwne podejście,u nas biorą do oporu do 24-1 w nocy od 21 godziny sypią na dwa kosze magazyn i na plac na kostke ,do rana wszystką sprzatna i od 7,30 na nowo skup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

U nas niektóre skupy nie mają pracowników, aby przyjmowac 7-15, bo ta banda pijaczków wszystko potrafi zepsuć i kierownik lata za nimi po całym placu. A jak tylko zniknie wypisać fakturę, to popijają za magazynem. Ale, jaka płaca, taka praca. Co lepsi i solidniejsi pracownicy poodchodzili, bo ile można potrącać ciągle z pensji pod byle pretekstem ?  Zwłaszcza, że była to najniższa krajowa za prace w lecie po 10-12 godzin przez siedem dni w tygodniu. I jakoś do głowy nikomu nie przyszło, że naprawa urwanego przenośnika może kosztować więcej, niż opłacenie dobrego pracownika przez pół roku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Dokładnie jak masz mieć pracownika dobrego i zaufanego to dasz 25 zł na godzinę i więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    224

Panowie opłaca się kupić nasiona zeszłoroczne albo 2-letnie, będą dużo gorzej wschodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

To musisz sam ocenić, najlepiej sprawdzić domowym sposobem. Bo zaoszczędzisz ile? A jaki siew taki potem cały rok...

Panowie to jak to jest z tym siewem rzepaku? Co każda rurke i ładnie rozłożone po polu czy co 36cm?

Jak wychodzi wam herbicyd doglebowy z rsm? Pytam o opryskiwacze bez komputera, dysze, ciśnienie, prędkość, wydatek, ile wody, ile rsm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

JA szykuję się wstępnie na Butisan Star (3L/ha) + adiuwant olejowy doglebowo ale jeśli będzie bardzo sucho to odpuszczam i poczekam na wschody 

Opcja z RSM cieszy się sporą popularnością i z tego co się orientowałem na 1 ha 100L RSM + ewentualnie adiuwant olejowy   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Rsm jest tu adiuwantem, w zeszłym roku żadnego adiuwantu, żadnego rsm. Oprysk wieczorem/nocą i efekt zadowalający. Nie ma co niepotrzebnie kasy wywalać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Najlepiej tego samego dnia albo na następny polecieć doglebowka i mówicie że będzie git, planuje orać i siać w przeciągu 3 dni żeby jak najwięcej wilgoci zachować więc i na oprysk powinno wystarczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj