PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

ovi    210

Na kwiacie i pąkach od groma slodyszka, rzepak zaczyna kwitnąć, jechać teraz insektycydem czy czekać na opadanie płatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żadnego insektycydowania w fazie kwitnienia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210
mraukot napisał:

Żadnego insektycydowania w fazie kwitnienia !!!

jak to zadnych, proteus inazume czy mospilan chyba można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można, ale czy warto ? Chyba że faktycznie jest tak silny nalot... Niektórzy znajdą dwa słodyszki siedzące w kwiatach i panika, bo słodyszek w rzepaku (mój sąsiad) i co teraz, pryskać ? 😉 Ogólnie, to u nas w ostatnich latach słodyszek stał się mało istotnym problem, w ubiegłym roku tylko jedno pole opryskałem, w tym roku jak do tej pory to nikt na okolicy nie pryskał na słodyszka. Większym problemem z roku na rok, stają się szkodniki łuszczynowe, głównie pryszczarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

W tamtym roku miałem aż trzy zabiegi na słodyszka bo były tak silne naloty. W tym roku były zaplanowane dwa zabiegi na łuszczynowe ale pogoda jak na razie pokazuje że fungi i insektycyd poleżą do następnego sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Ja w tym roku jeszcze żadnego zabiegu na szkodniki bo max są dwa slodyszki na roślinie.Od piątku do poniedziałku tyle tylko odłowione w żółtym naczyniu

received_3127536463965493.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2240

Pany mniej kulawiaka i innych oglądać. Niby miałem pryskać bo naloty, ale zrezygnowałem i bardzo dobrze bo nadal siedzi w kwiatach, sporadycznie w pakach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek2991    0

Witam 

Mam problem z rzepakiem. Pąki mają kolor pomarańczowy i nie chcą zakwitnąć. Efekt przymrozków w fazie zielonego pąka czy czegoś brakuje? Słodyszek dopiero teraz się pokazuje. Dostał 2x 300kg saletra i 200kg kizeytu. Odmiana architekt.

20200428_211524.jpg

20200428_211417.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2240
14 minut temu, loquito napisał:

Czyli mospilan dalej czeka na swoją kolej. 

Trochę po terminie ale musi czekać 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek123    4
5 minut temu, mietek2991 napisał:

Witam 

Mam problem z rzepakiem. Pąki mają kolor pomarańczowy i nie chcą zakwitnąć. Efekt przymrozków w fazie zielonego pąka czy czegoś brakuje? Słodyszek dopiero teraz się pokazuje. Dostał 2x 300kg saletra i 200kg kizeytu. Odmiana architekt.

 

20200428_211524.jpg

A z opadami jak u Ciebie? Może to przez suszę 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrov00    4
2 godziny temu, loquito napisał:

Można, ale długość ochrony będzie o 1/3 obniżona. 

A jakby do Pictora 1 litr na 3 Ha dorzucić jeszcze prochlorazu 0.66litra?  Na 3 Ha 1 litr Pictora i 2 litry prochlorazu. Będzie dobrze do zbiorów już. Oprysk wykonany na opadanie płatka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

A tak wyglada mój rzepak   dzisiaj i 5 rano. Ręce opadają.

  

20200428_063854.jpg

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

koledzy czym pryskać na opadanie płatka impact 125 1litr i tazer 0.5 l czy  amistar gold 1 litr a moze najdroższe Propulse lub pictor rzepak za bogaty nie jest i susza go meczy może ktoś doradzi który zabieg efektem i ceną bedzie najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23

Arturos21 napisał: rzepak za bogaty nie jest i susza go meczy Sam sobie odpowiedziałeś jakie rozwiązanie wybrać. Przedstawiciel Bayer czy basf powie Ci, no tak jest susza, rzepak słaby, ale choroby nie spia, wybierz nasz produkt bo jest z najwyższej półki, będziesz spał spokojnie. I mają rację, będziesz spał spokojnie i lżej o plny 😆 aaa no i kule słomki i inne gwiazdy yt to samo powiedzą , najwyższa półka, im więcej zabiegów tym lepiej.. Litości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188
masa24 napisał:

Impact tazer propozycja z Agrii?

Ja mam propozycję z agrii: symetra + impact

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

17.04 rzepak dostał topsin + asahi. Pędy główne kwitną wykonywać zabieg na płatka czy przeciągnąć jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2240
9 godzin temu, mano napisał:

A tak wyglada mój rzepak   dzisiaj i 5 rano. Ręce opadają.

  

20200428_063854.jpg

Skąd jesteś? Mówisz że było na minusie dziś u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Widzę w tym roku mocno wciskany jest impakt i inne środki z flutriafolem oraz soligor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Marvik Vita stosował ktoś na płatka? Miał iść na pączka ale robali brak a nie zakupiłem jeszcze nic na płatka więc pytam czy nada się czy za słaby?

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj