PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

szymonidas9    38

Inazuma czy proteus? Bylem dzis i spory nalot chowacza i slodyszka

Pytam z tego wzgledu, ze obstawiam tak czy ciak, poprawke po kwitnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Jaka może być tego przyczyna?? Na kilku roślinach zaobserwowałem pomarańczowe kwiaty opadają zanim zdążyły się jeszcze rozwinąć przemrożenia??? 

IMG_20200426_162453.jpg

IMG_20200426_162518.jpg

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co niby ma spowodować ten grinlist ?😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1525
4 godziny temu, mraukot napisał:

Dawno to było ?

2017 rok. 

4 godziny temu, Andpol napisał:

Ile ogólnie miałeś tego rzepaku? Foto z ubiegłego roku średnia 3,5 z ha a w tym jak 2 t. da to dobrze będzie obym się mylił?

DSC_0086.JPG

Miałem całego 17,5 ha ale wiem że już taki rok się nie powtórzy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas plony w ok. 6 t/ha (oczywiście na solidnie prowadzonych plantacjach) były w 2004 roku. Od tamtej pory 5 nie można dobić 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
31 minut temu, mraukot napisał:

A co niby ma spowodować ten grinlist ?😉

pozytywnego czy negatywnego??

kiedyś słyszałem kilka opinii że dożywianie w fazie kwitnienia jest ryzykowne i możne przynieść więcej szkód niż pożytku

pytam bo zawsze dożywianie dolistne stosowałem do faz zielonego zwartego pąka a w tym sezonie nie wyrobiłem się z drugą dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Od najlepszych 1. propulse, 2.pictor, 3.0,8 plochrolazu 0,8 strobiluryny ja jadę 0,5 0,5 bo rzepak gówno, chyba nawet bez robaka. Są jeszcze jakieś symetrie i coś tam ale to słabo działa raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

Ponawiam pytanie powyżej, co lepsze obecnie Inazuma czy Proteus? Potem na opadanie płatka będzie poprawka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
13 minut temu, Rafi1979 napisał:

Ponawiam pytanie powyżej, co lepsze obecnie Inazuma czy Proteus? Potem na opadanie płatka będzie poprawka. 

Jeden czort, możesz dać Iazumę teraz i na poprawkę, a równie dobrze możesz dać Proteusa teraz i na poprawę. Co wyjdzie korzystniej cenowo dla Ciebie to to kup, bo oba środki mają bardzo dobrą skuteczność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Odrzywek nie, a amino to te przyprawy i zupki ?
Np. bor już powinien był być podany już dawno więc chyba już nie ma sensu dawać jakiś odżywek, a aminokwasy to raczej zależy czy ktoś w to wierzy czy nie wierzy. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Jarek22B napisał:

31 minut temu, mraukot napisał:

A co niby ma spowodować ten grinlist ?😉

pozytywnego czy negatywnego??

kiedyś słyszałem kilka opinii że dożywianie w fazie kwitnienia jest ryzykowne i możne przynieść więcej szkód niż pożytku

pytam bo zawsze dożywianie dolistne stosowałem do faz zielonego zwartego pąka a w tym sezonie nie wyrobiłem się z drugą dawka

Ja bym odpuścił, zwłaszcza w tym roku, gdzie rzepaki delikatnie mówiąc, "nie powalają". Wody im potrzeba najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

W tym roku zrobiłem próbę z amino i bez. Tam gdzie przypalilem złe wypłukanym opryskiwaczem po pszenicy- odbudował sie super, tam gdzie amino narazie wyglada super, ma mase pędów bocznych. Zobaczymy w zniwa na przyczepie bo wyglad wyglądem a mi zależy na płonie. Działka ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj