PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

derek2223    26

A jak wapno dostanie się w głębsze warstwy ziemi po przyoraniu, to będzie dobrze działać? W tej górnej warstwie zbyt dużo go nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25
14 godzin temu, msjaro napisał:

Szkody zgłoszone, ciekawe co powie ubezpieczycjel

Co zglaszales? W jakiej uprawie i w jakiej firmie masz ubezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
16 godzin temu, Konrad2510 napisał:

Kto zglaszał juz szkody w rzepaku? Ja mam wszystko w Concordii i sie zastanawiam czy tylko mnie zbyja

Ja mam w Concordii i dziś zgaszać będę. Ostatni raz w czwartek byłem to nic nie było a wczoraj to tragedia popękany powyginany jak 2 tony będzie to max. Dajcie znać jak ocenią szkody i co będą mówić??

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u nas wczoraj drugi raz poszło zgłoszenie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, Konrad2510 napisał:

Kto zglaszał juz szkody w rzepaku? Ja mam wszystko w Concordii i sie zastanawiam czy tylko mnie zbyja

Noznając życie to powiedzą że rzepak zrekompensuje sobie szkody długością łuszczyn i szacować przyjdą przedrzniwami jeśli się będzie ładny nici z odszkodowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

W umowie pisze że szkody od przymrozków i gradu od 8% liczyć będą? Pożyjemy zobaczymy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
12 godzin temu, Daro20 napisał:

Rzepaki na wschodzie słabo wyglądają.....

IMG_20200420_134742_1.jpg

Wczoraj tak się zdenerwowałem że nawet fotki nie zrobiłem. Czym to teraz ratować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

formularzem na stronie ubezpieczyciela

1 godzinę temu, Andpol napisał:

W umowie pisze że szkody od przymrozków i gradu od 8% liczyć będą? Pożyjemy zobaczymy?

wszystkie szkody płacą od 8%


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Pocztą ma przyjść szkoda telefonicznie zgłoszona przez internet szybciej by było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Nie wiem, nie szło się dodzwonić, zgłosiliśmy przez formularz, po tygodniu telefon od rzeczoznawcy, umówił sie na termin. Przyjechał, stwierdził rośliny żyją - 0 strat, ale to było zgłaszane przed 15. kwietnia.
Wczoraj był mróz, dziś był mróz - kolejny formularz wypełniony.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Andpol napisał:

W umowie pisze że szkody od przymrozków i gradu od 8% liczyć będą? Pożyjemy zobaczymy?

Tyle że teraz w żaden sposób nie da się tego określic bo rośliny jeszcze nie zawiązały łuszczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No te kwiaty co zmarzły to i nie zawiążą

No te kwiaty co zmarzły to i nie zawiążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co z tego jak twierdzą że rzepak rekompensuje plon przez wytwarzanie dłuższych łuszczyn zrobią 7% straty i brak odszkodowania przerabiałem to i od tego czasu nie ubezpieczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Dziś dostałem odpowiedź 

Kategoryczna odmowa wypłaty odszkodowania  Concordia  już niepolecam nkomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie u mnie było to samo a teraz w dobie koronawirusa będą sie bronić rękami i nogami przed wypłatą tym bardziej że sądy nie działają biegli nie szacują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Dodam że plantacja była jedna z najładniejszych na okolice odmiana architekt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
5 minut temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie u mnie było to samo a teraz w dobie koronawirusa będą sie bronić rękami i nogami przed wypłatą tym bardziej że sądy nie działają biegli nie szacują

to czemu u mnie w sobote był rzeczoznawca?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za niewielką opłatą można  znieść franszczyzne, znaczy te 8% nie obowiązuje tylko liczą od zera. Zawsze tak mam w pzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513
16 godzin temu, rocco0987 napisał:

to chowacz, tak wyglądają rośliny po przymrozkach na których był chowacz... u mnie jeden rzepak kwitnie już ponad tydzień ale przynajmniej wyrósł w miare, tylko to zimno i sucho...w pszenicy środki jakby wgl nie zadziałały, grzyba jeszcze tak średnio ale regulacja nic nie dała.

Regulowany i zabezpieczony od szkodników był 08.04 pąk na około 20cm. Wtedy dopiero gdzie nie gdzie zaczynał pojawiać się chowacz. Koniec marca, początek kwietnia mroziło parę dni około -8. Pęd główny w tych pęknięciach usycha i odpada a boczne z powodu suszy i zimna ostro chamuje

IMG_20200420_134809_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Wspomniany akt prawny stanowi między innymi, że przymrozki wiosenne oznaczają szkody polegające na całkowitym lub częściowym zniszczeniu roślin lub całkowitej utracie plonu lub jego części spowodowane przez obniżenie się temperatury poniżej 0 stopni C od dnia 15 kwietnia do dnia 30 czerwca. Przez tak sformułowany przepis rolnik, mimo ubezpieczenia  nie może ubiegać się odszkodowanie jeśli przymrozek uszkodził uprawy przed wskazaną datą. --------Nie łudźcie się, że coś dostaniecie. Tylko ewentualnie z tych które były w tym tygodniu. A wypłata od 8% czyli nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
5 godzin temu, Zapracowany napisał:

Za niewielką opłatą można  znieść franszczyzne, znaczy te 8% nie obowiązuje tylko liczą od zera. Zawsze tak mam w pzu

Franszyzna jak to piszesz to wiesz chociaż co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    42
7 godzin temu, Zapracowany napisał:

Za niewielką opłatą można  znieść franszczyzne, znaczy te 8% nie obowiązuje tylko liczą od zera. Zawsze tak mam w pzu

Za dopłatą można w PZU zaniżyć do 8%, nie do 0%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak jutro bede leciał popekany rzepak aminokwasami i od grzyba znowu to na robaka dokladac cos ? czy poczekac az bedzie robak i za kilka dni oddzielnie leciec na robaka  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj