PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

tomek73    579

Ja najpierw płucze 2 razy beczkę a potem  do beczki nalewam po 300 wody i wypuszczałem lancami i tak 3-4 razy zawsze robię.

Więc jaki było moje zdziwienie jak zobaczyłem że spaliło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

ja zawsze zjezdzam leje wode i jednoczesnie pryskam z 10min na postoju i nigdy problemu nie mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15
2 godziny temu, yacenty napisał:

standard.

myjesz opryskiwacz dedykowaną chemią do mycia?

Jaki to środek i jaka cena?

Ja myje płynem do naczyń.

1 godzinę temu, masa24 napisał:

Jak ma coś z niego być to będzie. Napewno siejąc teraz pszenice jara nie  zarobi więcej niż likwidując ten rzepak . Jak ma coś być z rzepaku to będzie i żadne asahi odżywki i inne bzdety tu nie pomoga

Co do orania i siewu pszenicy jarej to masz rację też czarno to widzę, zwłaszcza, że zrobiło się bardzo sucho.

Asashi, nie pamiętam czy to czy coś podobnego ale nawet na etykiecie czytałem, że hamuje wpływ innych środków czy jakoś tak a poza tym odżywki właśnie w takiej sytuacji mogą dużo pomoc.

Takie jest moje zdanie, ale mogę się mylić.

Po przymrozkach dałbym mikro, makro asashi lub improver jeszcze siarczan, mocznik i powinien szybciej ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

nic nie ruszy. Strata pieniędzy. Albo pozbiera się sam albo nie. Jakieś stymulatory to tylko strata kasy . Mogę zdanie jest takie ze jak rzepak na jesieni nie będzie duży gruby rozbudowany to wiosna z małego słabego rzepaku nie będzie żadnej rewelacji mimo odzywek stymulatorów i azotu dolistnie.

nie mówię ze ten rzepak jest słaby. Jak dla mnie złe nie wyglada i zostawiłbym go napewno. Na 100 zwróci nakład chociaż czego nie można powiedzieć o likwidacji tego rzepaku i posianiu jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja miałem też takie zdanie odnośnie biostymulatorow, ale się przekonałem. Stosuje tylko w tragicznych sytuacjach. W Asahi nie wierzę, to jest biostymulator starej generacji, technologia poszła do przodu. Ale jest bardzo rozpromowany od lat, marketing, marketing.

Podam Wam przykład - w Asahi aminokwasów jest 0,6% w składzie. Folium które ostatnio u nas promowali ma 9% z hakiem. W Naturaminie jest... 80%. Żaden biostymulator tyle nie ma. Jak mam wierzyć w cuda to tylko w to. Ja stosowałem ten w proszku WSP i dałem chyba pół kilo czyli maksymalna dawkę i do dziś uwazam, że pomogło na pokręcony rzepak. Niestety w takiej dawce wyszło chyba 65zl na hektar, ale Asahi niewiele mniej wychodzi. W przyszłym roku chce tym pojechać połowę rzepaku w dawce 300g, a połowę zostawić w kontroli. Brzmie jak jakis przedstawiciel, ale byłem z tego bardzo zadowolony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
aro1975 napisał:

1 godzinę temu, andrzej1988 napisał:

dzisiaj opryskalem rzepak pelna dawka metkonazolu. Temperatura podczas zabiegu to 16 stopni. Teraz mamy 5.5 stopnia na plusie. Przymrozku niby ma nie byc. Jutro tez cos ma byc kolo 14 na plusie ale w nocy juz -2. Żadnych CCC i mepikow nie dawalem.

daj znać co będzie - nie będę pisał o stresie jaki przeżywają rośliny w niskich temperaturach i skuteczności oprysku w temp. poniżej 10 stopni

Myślę ze nie bedzie źle. Tak jak pisalem w sobote pryskalem przed południem. temperatura podczas zabiegu to 15, 16 stopni pozniej skoczyła nawet na 17 stopni ale nad ranem było juz 0. W niedziele max temp byla 18 st. Nad ranem znowu 0 st i teraz jest 0 st. Oprysk dobrze sie wchłonał. Dodalem jeszcze adiuwant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15
4 godziny temu, msjaro napisał:

Ja miałem też takie zdanie odnośnie biostymulatorow, ale się przekonałem. Stosuje tylko w tragicznych sytuacjach. W Asahi nie wierzę, to jest biostymulator starej generacji, technologia poszła do przodu. Ale jest bardzo rozpromowany od lat, marketing, marketing.

Podam Wam przykład - w Asahi aminokwasów jest 0,6% w składzie. Folium które ostatnio u nas promowali ma 9% z hakiem. W Naturaminie jest... 80%. Żaden biostymulator tyle nie ma. Jak mam wierzyć w cuda to tylko w to. Ja stosowałem ten w proszku WSP i dałem chyba pół kilo czyli maksymalna dawkę i do dziś uwazam, że pomogło na pokręcony rzepak. Niestety w takiej dawce wyszło chyba 65zl na hektar, ale Asahi niewiele mniej wychodzi. W przyszłym roku chce tym pojechać połowę rzepaku w dawce 300g, a połowę zostawić w kontroli. Brzmie jak jakis przedstawiciel, ale byłem z tego bardzo zadowolony. :)

Ja stosuje biostymulatory z procamu ale tylko w rzepaku i tylko w warunkach stresowych.

Dwa albo trzy lata temu rzepaki zaczynały kwitnąć i przyszedł przymrozek mocno poskręcało pędy zastosowałem biostymulator i u mnie do wieczora nie było śladu po przymrozku a u sąsiadów długo się prostowal, czy wpłynęło to na plon nie wiem ale wydaje mi się, że tak.

Żeby nie było nikogo nie namawiam, ale w warunkach stresowych środek jest wart swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Dajecie adiwanty do oprysków grzybowych? Ja nie widzę sensu ale słyszałem ze tak robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
22 minuty temu, Radek88 napisał:

Ja stosuje biostymulatory z procamu ale tylko w rzepaku i tylko w warunkach stresowych.

Dwa albo trzy lata temu rzepaki zaczynały kwitnąć i przyszedł przymrozek mocno poskręcało pędy zastosowałem biostymulator i u mnie do wieczora nie było śladu po przymrozku a u sąsiadów długo się prostowal, czy wpłynęło to na plon nie wiem ale wydaje mi się, że tak.

Żeby nie było nikogo nie namawiam, ale w warunkach stresowych środek jest wart swojej ceny.

Co dawałeś iw jakiej dawce?

 

3 minuty temu, masa24 napisał:

Dajecie adiwanty do oprysków grzybowych? Ja nie widzę sensu ale słyszałem ze tak robia

Aminokwasy daję żeby lepiej się wchłonęło tak mi doradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Dajecie adiwanty do oprysków grzybowych? Ja nie widzę sensu ale słyszałem ze tak robia

To jest podstawa. Ktoś nie stosuje a potem pytanie czy środek się wchłoną bo przyszła rosa czy deszcz po godzinie dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Jakie konkretnie adiuwanty stosujecie? Faster z intermagu? Aqua Soft z arkopu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

na rzepak to chyba koniecznie adiuwant, bo on ma tą powierzchnie woskową

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do np. Caryxu nie trzeba żadnych adiuwantów. Tak samo Capalo i Osiris w zbożach, jak również Boogie, Variano, Ascra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Co dawałeś iw jakiej dawce?

 

Aminokwasy daję żeby lepiej się wchłonęło tak mi doradzili.

Improver 1l albo solo albo z calkorium 1l.

Nie pamiętam już dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Z adiuwantów polecam mediator max lub flipper. Superam jest ok, ale mediator o wiele lepiej kryje liście, efekt podobny jak przy pryskaniu caryxem lub osirisem, tzw malowanie roślin 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A co na  T1 będzie dawał?

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

To daj ze 100g azoksystrobiny żeby zabezpieczyć, ale ten topsin to tak bardzo niepopularnie na t1. Długo się sprawdza u Ciebie lub u innych to rozwiązanie z Topsinem na t1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Chyba trochę sraczke macie z tymi adiutantami. Mysle ze to zbędne. Chyba za duży wpływ rolników z YouTube 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

To źle myślisz. 

Spróbuj opryskać kapustę albo cebulę bez adiuwantów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
2 godziny temu, loquito napisał:

To daj ze 100g azoksystrobiny żeby zabezpieczyć, ale ten topsin to tak bardzo niepopularnie na t1. Długo się sprawdza u Ciebie lub u innych to rozwiązanie z Topsinem na t1?

Tak, z tym że na tej działce rzepak był na poplon z 10 lat temu jak nie lepiej, a z presja zobaczę jak bedzie po tych przymrozkach może się coś zmieni. Chociaż mrozów nie było dużych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

I do jakich zabiegów dajecie jeszcze adiuwanty skoro to takie zbawienne? 
regulacja w pełnych dawkach plus adiuwant to chyba tez może być za mocne działanie??

wg mnie adiuwant tylko przy schodzeniu z dawek , ale chętnie dowiem się do jakich zabiegów jesscze dodajecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj