PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

fezoi    170
9 godzin temu, Mich9 napisał:

Wziąłem pictora na 10 ha i emota na 2 ha żeby porównać. Pictor źle nie wychodzi tym bardziej że dopłacają 200 zł.

Emot w litrówkach kupiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Z własnego doświadczenia. 2 lata pod rząd sralem sie żeby zrobić zabieg w odpowiedniej fazie, później w nocy miało być plus 2 4 stp nad ranem okazało się że było minus 3 a późnej zgrzytanie zebami czy zadziała i nie zaszkodzi. Od tamtego roku już wiem że na pewno nic nie pomoże dlatego w tym roku bez względu na faze jeżeli w nocy będą nadawać 2 stp przez 3 dni to nie bede patrzył na faze tylko czekał na pogodę bo szkoda na darmo jeździć w pole i tracić pieniądze. Pożytku z tego żadnego a zrobić zabieg żeby odbebnic to szkoda zdrowia. Nie mówię juz o pieniądzach. Pierwszego roku jak zasialem rzepak  i nie byłem w temacie to na wiosnę robiłem skracanie caryx tebu jak rzepak był w pół lepsze pół kolana i 4.2t oddał bez zabiegu na platka więc według mnie na spokojnie. Pogoda sama reguluje a tamtego wyniku do ostatnich żniw nie powtórzyłem pomimo zabiegów w odpowiedniej fazie razem z płatkiem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak jest. U mnie w okolicy kilku "obszarowców", rzepaku setki ha, ale żadnego opryskiwacza w polu nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Bo na agrofoto nie wchodzą i nie wiedzą że trzeba jechać. ;) 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Cyrkowcy z jutuba robią pranie mózgu co niektórym i ludzie szaleją.

Zawsze mają piękne rzepaki na 5t

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

oni nie mogą mieć niskich plonów bo umowa z syngentą tego po prostu nie przewiduje 

  • Like 4
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

przecież taka jedna kampania reklamowa to kilkanaście tysięcy zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

No a jak ja mam rzepak i jest w idealnej fazie do regulacji bo ma większość 15 cm to co robić gdy jutro ma być ładnie 15° noc 3° potem dzień 13 i w nocy przymrozek. Czekać na ciepło? a kiedy ono przyjedzie jak patrząc na pogodę długoterminową to dopiero bliżej świąt bez przymrozkow w nocy bo tak będą ciągle się trafiać a jak nie to zimno w dzień. Wtedy rzepak to będzie miał już z pół metra. Rzepak mam drugi rok dopiero wiec proszę o wyrozumiałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Lepiej w ogóle nie zrobić i zostawić środki na drugi rok. Za duży stres dla rośliny. Ma już pąk na wierzchu? Jeśli tak to nie jest to idealna faza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jak się sieje gęsto to jest potem problem bo trzeba hamować pęd główny. Od paru lat sieje w mniejszej obsadzie i rośliny same z siebie są rozgałęzione fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Cyrkowcy z jutuba robią pranie mózgu co niektórym i ludzie szaleją.

Zawsze mają piękne rzepaki na 5t

Im zawsze papier wszystko przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Panowie trochę przesadzacie. Jeżeli pryskam dziś przy 13 stopniach , w nocy 0. Jutro w dzień 14 w nocy plus , niedziela w dzień plus w nocy minus. To nie przesadzajcie ze nic mór podziała. Jechałem tebu metkonazol. Temp odpowiednia na te środki. Dosyć delikatnie skracają w porównaniu np do caryxu 1-1.5 l

przy caryxie i toprexie tez piszą chyba ze przymrozek nie szkodzi a jechać można od 5 stopni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

mój oszalał. jest potężny i dziś dociągnął do 50 cm wysokości. liście lekko fioletowe i pozwijane. jak na dwie noce -8 to tragedia chyba nie będzie bo pędzi dalej. pędy boczne sadzą ok 10cm. jak pąków nie zmrozi w kwietniu to może coś z niego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
masa24 napisał:

Panowie trochę przesadzacie. Jeżeli pryskam dziś przy 13 stopniach , w nocy 0. Jutro w dzień 14 w nocy plus , niedziela w dzień plus w nocy minus. To nie przesadzajcie ze nic mór podziała. Jechałem tebu metkonazol. Temp odpowiednia na te środki. Dosyć delikatnie skracają w porównaniu np do caryxu 1-1.5 l

przy caryxie i toprexie tez piszą chyba ze przymrozek nie szkodzi a jechać można od 5 stopni 

W caryxie masz mepikwat i on rzeczywiście zadziała a to są triazole, które nie lubią jak jest ujemna temperatura po zabiegu. Dla mnie bez sensu teraz robić tym bardziej że się jeszcze nie zregenerował po mrozach. Jak do skracania to byk dał sam mepikwat a grzybówke zrobił potem. Czekam dalej z grzybówką i jak nie będą zapowiadali przymrozków to jadę. Szkoda pieniędzy.


Jak ma 50 cm i -8°C to nie uwierze że przetrwał. Bor przed przymrozkami jest ok bo zagęści soki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
masa24 napisał:

Panowie trochę przesadzacie. Jeżeli pryskam dziś przy 13 stopniach , w nocy 0. Jutro w dzień 14 w nocy plus , niedziela w dzień plus w nocy minus. To nie przesadzajcie ze nic mór podziała. Jechałem tebu metkonazol. Temp odpowiednia na te środki. Dosyć delikatnie skracają w porównaniu np do caryxu 1-1.5 l

przy caryxie i toprexie tez piszą chyba ze przymrozek nie szkodzi a jechać można od 5 stopni 

Jaka dawka tebu i metkonazolu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Każdy zabieg to stres dla rośliny a dodatkowo przymrozek to razy 2. Koło mnie jest gospodarz który ma bardzo zadbane pola ale wszystkie zabiegi robi jak jest już pewna i dodatnia temperatura w nocy i to właśnie porównując się do niego stwierdziłem że nie ma sensu robić zabiegu kiedy w nocy są przymrozki bo u niego widać efekt pryskamy praktycznie tym samym a u mnie po przymrozkach w porówniu do jego jeszcze nie pryskanych jest to samo 

. Ja w tym roku się nie sram i czekam na odpowiednią temperaturę jeszcze jakieś 1.5 tygodnia, oczywiście nie mam zamiaru czekać do czerwca ale biorąc pod uwagę ceny środków i płodów trzeba myśleć racjonalnie a nie impulsywnie żeby odbebnic zabieg jak Ci na yt. 

Dla potwierdzenia zobaczcie kiedy perqins dal 1 dawkę N w tym roku w porównaniu do innych, oczywiście że wschód północ zachód, ale też nie sral zarem w lutym 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Ci co opryskali  17-18 marzec dobrze zrobili było ciepło 5 dni przed mrozami ,teraz gorzej bo po mrozie  jeszcze sie nie zresetował i od jutra kolejna fala mrozów do -6,ja bym teraz nie ryzykował

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

I ja się wstrzymuję na razie, a widać że rzepak dostał mocno po d*pie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
8 godzin temu, Mareg napisał:

Każdy zabieg to stres dla rośliny a dodatkowo przymrozek to razy 2. Koło mnie jest gospodarz który ma bardzo zadbane pola ale wszystkie zabiegi robi jak jest już pewna i dodatnia temperatura w nocy i to właśnie porównując się do niego stwierdziłem że nie ma sensu robić zabiegu kiedy w nocy są przymrozki bo u niego widać efekt pryskamy praktycznie tym samym a u mnie po przymrozkach w porówniu do jego jeszcze nie pryskanych jest to samo 

. Ja w tym roku się nie sram i czekam na odpowiednią temperaturę jeszcze jakieś 1.5 tygodnia, oczywiście nie mam zamiaru czekać do czerwca ale biorąc pod uwagę ceny środków i płodów trzeba myśleć racjonalnie a nie impulsywnie żeby odbebnic zabieg jak Ci na yt. 

Dla potwierdzenia zobaczcie kiedy perqins dal 1 dawkę N w tym roku w porównaniu do innych, oczywiście że wschód północ zachód, ale też nie sral zarem w lutym 😅

Ze kto dał?

9 godzin temu, mraukot napisał:

Jaka dawka tebu i metkonazolu ?

Po 0,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja pryskalem 6 dni przed mrozem z podwójna dawka boru i wczoraj byłem zobaczyć pierwszy raz od oprysku, wyglada bardzo dobrze, pęd główny nie powyginany. Dziś bede przejeżdżał to wstawię fotki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

mam zakupiony metkonazol na rzepak ale narazie to chyba nie bedzie on dobrym pomyslem na zabieg bo przymrozki, niskie temperatury w nocy. Zastanawiam sie czy nie kupic i nie zastosowac Topsin tiofanat w tym czasie niskich temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Ja dziś jadę Toprexem + DR GREEN rzepak bo już i tak jest późno. Następna poprawa pogody za 1,5-2 tyg. Chloropyrifos na razie odstawiam bo to bez sensu, po za tym szkodnika nie ma i prędko nie będzie. 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Ze kto dał?

To Ty nie wiesz kto to jest Perqins???!!! 
Jeden z 6 najbardziej znanych Agro Youtuberów, Szoko, Słomek, Kula, Wojkep, jockerfarm i właśnie Perqins. Niektórzy wolą na nich mówić po prostu Cyrkowcy ;);) 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj