PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

losktos    356

Razem czy jako osobne zabiegi? Jeśli razem to nie ma najmniejszego sensu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860
33 minuty temu, Mecha napisał:

Warto kupić  mospilan i inazuma? Stosuje ktoś tak?

ja stosuję. Teraz inazuma, na płatka mospilan


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jako osobne zabiegi, czytałem o "totalnej ochronie" i zastanawiam się czy ktoś to wogóle stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

teraz jak  bedzie te 3 dni bez przymrozków i takie cieplo to pryskac rzepaki regulacja grzyb itd ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Jak wasze rzepaki po tych mrozach? Ile było u Was minimalnie? U mnie -7, te które siedzą przy ziemi ok, ale bardziej wyrośnięte dostały w czapę troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Druga noc -10  sporo liści przemarzło i usycha nie zaszkodzi to ??? Nawet taki malutki przysmażyło...

20200325_152433.jpg

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
36 minut temu, yacenty napisał:

ja stosuję. Teraz inazuma, na płatka mospilan

Działa to tak w parktyce jak o tym piszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Mospilan to chyba w podwójnej dawce trzeba bo ta standardowa nie skutkuje tak mi się obiło kiedyś o uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2447
1 godzinę temu, warchest napisał:

teraz jak  bedzie te 3 dni bez przymrozków i takie cieplo to pryskac rzepaki regulacja grzyb itd ? 

Tylko że po tych 3 dniach znowu coś mówią o przymrozkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
msjaro napisał:

Jak wasze rzepaki po tych mrozach? Ile było u Was minimalnie? U mnie -7, te które siedzą przy ziemi ok, ale bardziej wyrośnięte dostały w czapę troche

moj rzepak niby ok. -6 max było reszta nocy -4.8 inna noc -4. Byl troche zwiniety ale dzis widzialem ze do slonca sie wyprostowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
2 godziny temu, yacenty napisał:

ja stosuję. Teraz inazuma, na płatka mospilan

nie stosujesz na pierwszy wiosenny zabieg chloropiryfosu?

sam się zastanawiam czy nie polecieć inazumą na chloropiryfos może być trochę przy chłodno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

A chloropyrifos ma rejestracje na rzepak?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

A to chyba pomyliłem z bi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

wystarczy wpisać  w gogle nazwę  pyrinex, dursban itp to nie jest trudne 

do 16 kwietnia ma jeszcze pozwolenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
3 minuty temu, yacenty napisał:

A to chyba pomyliłem z bi

chloropiryfos - Dursban/Pyrinex miał i ma rejestracje

to co stosujesz na pierwszy zabieg na robaka?

co roku jechałem pyrinexem ale przy tak chłodnej wionie myślę aby zastosować Inazume dlatego pytam

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

A na żółtego pąka nic nie stosujecie? 2 sezony wstecz przegapiłem i słodyszek miał ucztę a ja straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

@tomek73 Wspominałeś że planujesz Delaro na zabieg w fazie kwitnienia rzepaku, w jakiej dawce planujesz i czy ta strobiluryna na literę "t" utrzyma rzepak od fazy opadania pierwszych płatków? I czy tylko jeden zabieg planujesz w tej fazie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
1 godzinę temu, Andpol napisał:

A na żółtego pąka nic nie stosujecie? 2 sezony wstecz przegapiłem i słodyszek miał ucztę a ja straty.

Czytaj wyżej yaycenty napisał, że stosuje teraz inazume. 

Ja się do tego przymierzam jak nie będzie przymrozków i zrobię grzybówkę topsinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Też stosuje inazume ale ile ona trzyma? Do żółtego pąka da rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Ja w zeszłym sezonie na pierwszy zabieg zastosowałem chloropiryfos , a na luźny zielony pąk mospilan 120g i jakiś perytroid i nie było problemu ze slodyszkiem , ale może to też kwestia małego nalotu w zeszłym roku u mnie 

Edytowano przez Broody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Panowie zapowiadają okienko a potem mrozy jest sens pryskać od grzyba wraz z skracaniem czy jeszcze poczekać ten tydzień dziś bądź jutro planowana ostatnia dawka azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

W tym roku nie będzie oprysku na chowacza ,bo jeszcze dwa tyg. przymrozki,zresztą ostatnie dwa sezony było pryskane niepotrzebnie w moim rejonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj