PanPawel

Rzepak ochrona i nawożenie 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andzej23    80

No według mnie tym bardziej nie ma sensu w rzadkim, ale widzę, że ja też się muszę jeszcze uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Nie bardzo rozumiem . Rezygnujecie z pierwszego zabiegu fungi wiosna?? Przecież tu najbardziej zależy nam na działaniu fungicydowym a nie skracaniu. Tym bardziej po takiej zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

czym poprawić tobolki i chaber ( tobolki wyzsze od rzepaku :) jest 1ha  ) posiewnie navi 0.3 + 1.7 metazanex i nic praktycznie nie wzielo, ale to juz nie ważne. Jest jakiś srodek, bo nie zauwazylem subst. aktywnej na te 2 chwasty?. Ewentualnie ktory wyeliminowac  jako bardziej szkodliwy ? Sucha zgnilizna szaleje gdzie byl wiekszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 godzin temu, Andzej23 napisał:

Toprex ludzie?! Naprawdę zacznijcie siać karłowe odmiany. Może na płatka też toprex albo caryx, żeby łuszczyny były przy ziemi.

Siejesz odmiany karłowe rzepaku? Jakie odmiany? Jaki plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Ja się śmieje. Karłowe słabo sypią. Chodziło mi o to, że skoro rolnicy tak bardzo chcą skracać na wiosnę rzepaki to niech lepiej sieją karłowe. Ja sieje tigris z Agrii, a populacja to Ilona od osadkowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Chciałem na próbę posiać półkarłowego SY Rokas z Syngenty ale nigdzie tej odmiany dostać nie moglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

A co jest złego w wysokim rzepaku który wysoko plonuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Nic. Jedynie większe ryzyko że się położy .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Położy? Rzepak się położy jak coś mu łodygę zjada. A skąd to pytanie co jest złego w wysokim rzepaku to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Ej szpece regulacja nie ma za zadanie skrócić roślinę, tylko stymulować to jak największej liczby rozgałęzień - pęd główny ma najmniej towaru.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

No to jak jest gęsty to po co ma mieć jeszcze więcej rozgałęzień szczególnie jak jest deficyt wody? Jak jest rzadki np 15 żywych roślin /m2 to chyba jak najbardzej stymulować by się rozgałęził???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

no właśnie odwrotnie takiego żadkiego praktycznie nie trzeba regulować , nie musi konkurować o światło wiec siedzi przy ziemi jesienią a wiosną ma miejsce aby boczne rozgałęzienia puścić.

ja ostatnio po trasie widziałem kwitnący rzepak i o to bym się bardziej martwił przy tej pogodzie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jak jest gęsty to się hamuje żeby za szybko nie poszedł w pęd.

 

To co widziałeś to jedynie może być rzepak jary, ewentualnie rzodkiew swierzpa albo gorczyca.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
21 minut temu, Tomek90 napisał:

Jak jest gęsty to się hamuje żeby za szybko nie poszedł w pęd.

 

To co widziałeś to jedynie może być rzepak jary, ewentualnie rzodkiew swierzpa albo gorczyca.

wejdź sobie w galerie moja i zobaczysz zdj 

ps akurat potrafię odróżnić rzepak jary czy gorczycę od ozimego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
3 godziny temu, Andzej23 napisał:

Położy? Rzepak się położy jak coś mu łodygę zjada. A skąd to pytanie co jest złego w wysokim rzepaku to nie wiem.

No ale jak będzie wyższy to jednak większe ryzyko że go przygnie do ziemi po jakichś wichurach. A ochrona łodygi to wiadomo inną drogą.

3 godziny temu, Tomek90 napisał:

Ej szpece regulacja nie ma za zadanie skrócić roślinę, tylko stymulować to jak największej liczby rozgałęzień - pęd główny ma najmniej towaru.

Dokładnie tak . Ale ten nie skracany będzie pędził w główny pęd i siła rzeczy będzie jednak wyższy od tego rozgałęzionego .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wlkp .  Wczoraj widziałem jak już z nawozami w rzepaku szaleją.  Pewnie kizeryt albo Korn Kali.  U mnie cała dawka poszła jesieniom,  sucho więc dobrze zrobiłem. Jak tak dalej będzie to z azotem na pewno nie będę czekał do 1 marca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej okolicy RSM w grudniu lali 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ja też dzisiaj latam z kizerytem.

Kurde nie mogę dodać zdj bo za duże ale bym wam pokazał jakie ładne pąki ma rzepak na który nie zadziałał regulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

To napewno był rzepak ? A jak nawet to rzepak to może jest na poplon w lipcu siany . Bo nie wierze że normalnie zasiany rzepak zakwitnie przed zimą .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj