Wojtek026

Kosiarka bijakowa ale jaka!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    38
Napisano (edytowany)

Poradźcie coś na temat kosiarki bijakowej, ogólnie to wiem tyle tylko że teraz z nowych głównie talex się sprzedaje ale są i inne jakieś tam włoskie jakieś starki jakieś "kosiarka bijakowa EFGHC 200" rozumiem że to jakieś chińczyki ale i cena przystępna, bomet też ma jakieś kosiarki no i teraz czy te "tanie mają jakiś mniejszy wał węższy czy to to samo oraz jaka szerokość, kosić tym chciałem co gorsze łąki poryte przez dziki linie w lesie przekosić z krzaków bagienko wykosić z kęp z łozy i trzciny gałęzie po wyrębie posiekać no i chciałbym coś jak najtaniej czy te wszystkie kosiarki bijakowe ECO to są jakieś mniejsze mniejsze bijaki mają czy o co chodzi?

Edytowano przez Wojtek026

elux    3

ja bym zaczął od "du*y" strony, czyli za jakim koniem i w jakich warunkach (mokro/sucho/pochyłości itp) będzie pracować- a potem szukał sensownego produktu

Wojtek026    38

no dobra koń 4x4 80km ale i myslałem żeby to czasem podpiąć do 3512 teren płaski, raczej suchy, chociaż mam taką działkę co bobry zalewają ogólnie jeśli chodzi o łąki to wychodzę z hodowli i gorsze działki gdzie dziki i trzcina sitnik chciałbym tym chlasnąć, ale i mam kilka ha lasu krzaków które też chciałbym przetłuc gałęzie po zrębie posiekać, łozy na granicach i na rowach poniszczyć no i słomę po kombajnie posiekać czasami od tyle, szerokość nie musi być duża tylko przemiał duży

Wiadomość z agroFakt.pl

elux    3

hmn...powiem tak, u mnie 85KM o wadze 3,5t i polska kosiarka na pantografie 1,6m szerkości roboczej- raz że trochę to waży (+/- 900kg) więc niewidze 3512 za takim sprżętem, dwa że jak wjadę w gęste zarośla (trawy na podmokłych łąkach) to ciągnik w pi*de dostaje- więc sam wnioski wyciąg

Wojtek026    38

na pantografie>? co to? o jaką szerokość do 80km 1,8 czy 1,6? bomet talex czy te chińczyki takiej samej średnicy mają bęben w sensie te kelfrii itp?

Artis    30
Napisano (edytowany)

Pany, prawdopodobnie będę miał na sprzedaż kosiarkę bijakową samasz piko 1,3m gdyby ktoś chciał to wiadomość taką kosiarką c330 ciągnie na luzie jak by co ;)

Edytowano przez Artis

elux    3
Napisano (edytowany)
19 godzin temu, Wojtek026 napisał:

na pantografie>? co to? o jaką szerokość do 80km 1,8 czy 1,6? bomet talex czy te chińczyki takiej samej średnicy mają bęben w sensie te kelfrii itp?

googluj... pronar BBKT, u mnie szer. 160 z młotkami, uwierz mi że jak w "dżungle" wjeżdzam to dostaje koń po d*pie

Edytowano przez elux

Wojtek026    38
Napisano (edytowany)

oj to czapkę pieniędzy pewnie kosztuje ten pronar

elux    3

nie wiem ile teraz, ale 2 lata temu był lekko tańszy jak SAMASZ- ale i tak zamiast niego można było mieć 2 chińczyki :)

Wojtek026    38
Napisano (edytowany)

no spoko spoko chodzi mi o to czy to warte tych pieniędzy, czy bęben roboczy jest większy czy obudowa z grubszej blachy?

elux    3

moim zdaniem tak, u mnie po około 200 h godz pracy to tylko smar idzie, łożyska, paski póki co zużycia nie wykazują

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez timasz
      Witam
      Planuje zakup kosiarki dyskowej w gre wchodza
      -Kuhn gmd 700 serokosc 2,8 m cena okolo 25 tysi
      -Pottinger nowadisc 265 czyli 2,6 m cena od 25 tysi do 27
      -Pronar PDT 250 czyli 2,5 m czena 21 tysi
      Ktora wedlog was bedzie najlepsza nadmienie ze pronar jako jedyny ma centralne zawieszanie a obie zachodnie sa troszke lepiej wykonane
      Wiec co wybrac?
    • Przez Witus
      Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)
      szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:
      Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P
      szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza dlatego proszę Was o opinie

Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)

Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny

pozdrawiam witek.
    • Przez pawel5314
      szykuje sie do zakupu jakiejs kosiarki bebnowej do 2m i rozbijaka 4 gwizadowego zaczepianego na TUZ z hydraulika, znalazlem kilka ciekawych ofert i za 7-8tys moge kupic zestaw kosiarka FELLA KM191 oraz przetrzasacz karuzelowy rowniez FELLA TH520D HYDRO ( od 1 handlarza temu tak tanio gdyby jeszcze troche pomarudzic to by na transport spuscil) maszyny sa w stanie bdb , lecz chce zasiegnac waszej rady czy warto kupowac maszyny tej marki bo patrzac chocby na kosiarke to duzo czesci bedzie pasowac od polskich bebnowek

licze na odpowiedzi
    • Przez XPatrykX4
      Co myślicie o kosiarce dyskowej Sip ??? Jakie są jej wady i zalety???
    • Przez Hubi102
      Witam
      Mam pytanie odnośnie kosiarki Claas Corto 270 na 4 bębny. Jak z jej zapotrzebowaniem na moc? Posiada ktoś takową i mógłby się wypowiedzieć? Mam Mtz 80 i pytanie czy wystarczy pary na tą kosiarkę. Kosiarka bez kondycjonera, same bębny. 

Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj