Dontcry

Choroba po odsadzeniu

Polecane posty

Dontcry    62
Napisano (edytowany)

Witam, po odsadzeniu prosiat po okolo 2 tygodniach pare sztuk od jednej maciory zaczely robic sie czarne, dostaly dlugiego i grubego owlosienia. Pierwszy raz z tym sie spotkalem. Pasze pobierają normalnie, apetyt dopisuje ale nie rosna. Wie ktos co to moze byc? 

Edytowano przez Dontcry

Dontcry    62

Moze byc to. Ale chyba weta trzeba bedzie zawezwac. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Pafnucy    839

Lepiej tak . Po domowemu to może bardzo długo się ciągnąć i efekt niepewny . Zresztą nie jesteś pewien czy to smoleń.

Dontcry    62

No pierwszy raz u mnie w hodowli takie coś.

Pafnucy    839

Bywa . Wołaj weta . Zastrzyki , płyn i nawet mycie jakieś było . Nie pamiętam . Sporo lat temu takie coś moje prosiaki miały .

Sean    2349
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Pafnucy napisał:

Tak to jest na pewno ta choroba, też to kiedyś już miałem, stało się jak prosięta przy ssaniu pościerały sobie kolanka.

Nie u wszystkich wystąpiło i nie z jednakową siłą, ale wystąpiło, i nie wiem czy to nie było aby zaraźliwe.

Edytowano przez Sean

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Pafnucy    839
Napisano (edytowany)

One nie pościerały . To tak wygląda choroba . Na ryjkach i kolankach najpierw . Później coraz gorzej .

Tak pobieżnie przeczytałem o faktycznie Sean dobrze mówisz . Najpierw otarcia .

Edytowano przez Pafnucy

Sean    2349

Wiem, ale najpierw pościerały i dostały zakażenia, a potem są rany jak schodzą strupy.

STEPHEN KING

Pafnucy    839

Przyznałem rację .

Ty na pewno wiesz komu lajka dałeś ??? :o

• Like 1

Sean    2349

Wiem, nikogo nie uważam za wroga.   

• Like 1

STEPHEN KING

Dontcry    62
1 godzinę temu, Sean napisał:

Tak to jest na pewno ta choroba, też to kiedyś już miałem, stało się jak prosięta przy ssaniu pościerały sobie kolanka.

Nie u wszystkich wystąpiło i nie z jednakową siłą, ale wystąpiło, i nie wiem czy to nie było aby zaraźliwe.

https://www.scanvet.pl/oferta/lekarze-weterynarii/produkty-lecznicze/swinie/rid,68.html

Czy ten preparat bedzie dobry? Czytalem ze te substancje czynne sa dobre na to?. 

Sean    2349

Teoretycznie powinien być dobry bo zawiera trimetoprin, ale w sprawie leków powinien zadecydować lekarz weterynarii.

Weź poczytaj sobie jeszcze tu o tej chorobie i leczeniu.

https://magwet.pl/17644,wysiekowe-zapalenie-skory-swin-nowe-dane?page=2

STEPHEN KING

Sean    2349

Orientacyjnie to dużo leków niby ma działać, tylko że szczepy się też uodparniają i kiedyś co działało, teraz może nie działać.

STEPHEN KING

karat7    7

Tylko dwie choroby pasują smoleń lub smolica , jak zwał tak zwał   i chore nerki.Nerki raczej można wykluczyć  bo choroba wystąpiła u kilku sztuk. Ja jak widzę  początek smolicy, a najpierw widać ją na brzuchu stosuję Clamoxyl LA lub Betamox. Jeżeli wejdziemy z leczeniem na samym początku choroby to prosiak po 3-4 turach antybiotyku co dwa dni wraca do zdrowia. Jeśli  nie pozwolimy na szeroki zakres choroby , można ją wyleczyć bez dodatkowych kąpieli prosiaka .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krzynio257
      Jaka rasa świń według was jest najlepsza na maciory? Jeżeli chodzi o rozród i efekt ekonomiczny.
    • Przez JurekOgorek1
      Witam wszystkich. 
      Nie jestem rolnikiem ale czy mogę hodować kilka tuczników na własny użytek bez rejestracji i czy nic mi za to nie grozi jak będę np prowadził mini blog albo jakiś wideo blog na YouTube? 
      Podpowiedzcie mi czy mogę pokazać tucznik bez kolczyków i wgl bez zgłaszania na YouTube i czy nic mi nie grozi z tego powodu? 
      Mieszkam na wsi ale gospodarstwa nie mam i nie będę miał ale na własny użytek tuczniki i brojlery chcę hodować. 
      Dziękuję za odpowiedzi i jestem dobrej myśli 😉
    • Przez Tomasz55555
      Witam,niedawno była u mnie weterynaria na kontroli,stwierdzili nieprawidłowości w postaci trzymania byków z trzoda w chlewni.mam "dobrowolnie" z czegoś zrezygnować,czy jest jakiś sposób aby temu zapobiec,jak to było u was????
    • Przez Master92
      Witam jestem nowy na forum chciałbym zapytać się doświadczonych chodowców jak aktualnie wygląda skup trzody z czerwonej strefy  i czy posiadacie jakieś kontakty do skupujących z mazowsza 
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj