Mateusz198831

Jak podłączyć hamulce hydrauliczne do Ursusa C-330?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam.pytanie jak działa hamulec hydrauliczny w c330 ??? chodzi mi że chce kupić przyczepę z hamulcem hydraulicznym to gdzie mam podlonczyc przewody żeby były hamulce w przyczepie hydrauliczne ???? Na jakiej jest to zasadzie w c330 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

C 330 nie ma hamulców hydraulicznych na przyczepy, i nie widziałem żeby ktoś coś takiego w ogóle robil.... Kup lepiej przyczepe z hamulcami pneumatycznymi i wtedy możesz podłączyć do c 330, jak masz sprawny układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak by to było  w tej przyczepie wysylam linka https://www.metalfach.com.pl/produkty/przyczepy-rolnicze/przyczepa-rolnicza-jednoosiowa-t736/ chodzi mi o to że  w c330 jest jedno wyjście do pneumatyki ale teraz to nie wiem ile jest węży  w tej przyczepie bo jak jeden wąż to będzie pasować więc nie wiem ktoś pomorze doradzić lub wytłumaczyć????

Edytowano przez Mateusz198831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

ta przyczepa ma normalny hamulec pneumatyczny na jeden przewód.Jak chcesz dopłacić to wtedy ci wstawią albo hamulec hydrauliczny albo pneumatyke dwuobwodową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozumiem ale czy mozna hydrauliczna kupić przyczepę ta co wysłałem linka bo wyżej ktoś inny napisał że c330 nie ma hydraulicznych hamulców i nie da się podlonczyc przyczepę hydrauliczna tylko pneumatyczna więc sam nie wiem co wybrać pneumatyczna czy hydrauliczna możesz doradzić??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Nie myl hamulcy hydraulicznych  z hydrauliką zewnętrzną traktora to dwa zupełnie różne układy to nie jest tak ze podłączysz przewód od kipra .
I przy c-330 nie tego nie zrobisz  chyba ze chcesz podwoic jej wartość

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Tak jak koledzy piszą, bierz normalny hamulec pneumatyczny jednoprzewodowy. Poza tym to nie jest jakaś duża DMC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576
3 godziny temu, wincenty5 napisał:

Jak chcesz dopłacić to wtedy ci wstawią albo hamulec hydrauliczny albo pneumatyke dwuobwodową

Hamulce hydrauliczne nie mają homologacji (poza nowymi układami dwuobwodowymi sterowanymi elektronicznie ) , toteż można zapomnieć o pozytywnym przeglądzie takiej przyczepy ( brak hamowania awaryjnego) .Przez bardzo krótki okres czasu Pronar oferował przyczepy z hydraulicznym układem hamulcowym , ale szybko się z tego wycofał, tak jak część producentów przyczep jedynie obiecuje  na etapie ofertowym  . W Anglii i Francji tego typu układy miały dopuszczenie do max. 25 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    378

jak wyżej pisali, hamólców hydraulicznych nie zrobisz w ciapku ( nawet normalne ma mechaniczne) i zamawianie z hamulcami hydraulicznymi nie ma sensu, masz jeszcze tam hydraulikę siłową czyli do wywrotu skrzyni ładunkowej która jest siłowa i są to 2 osobne układy z hamulcowym a odnośnie hamulcowych to masz pneumatyczne czyli standard gdzie każda c330 i c360 ma lub miała taką instalację 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj