vat

Zamiennik oleju do Valtry

Polecane posty

vat    299

Witam,

Jaki olej lejecie do skrzyni do swoich Valtr.

Ja w swojej N92 (oryginalnie był Shell Donax 10W-30) do skrzyni leję Fuchs Agrifarm STOU 10W30. Ale ostatnio jeden sprzedawca powiedział mi, że to strata pieniędzy i równie dobrze mógłbym lać np. LOTOS AGROL STOU PLUS 10W30

Co myślicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

dlaczego akurat mobil fluid 424?

Z tego co zerknąłem kosztuje on ponad 20 zł/l., więc porównywalnie jak zalecany Shell.

Fuscha można kupić za 15 zł /l

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u siebie kupuje po 14 zl brutto z pbeczki i to w kilku miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Nie żałuj tych kilku złotych na olej to dłużej pojeździsz, ja dotąd zawsze zastosowałem fuscha i problemu nie było. No ale ze teraz mam drugi ciągnik innej marki to obydwa maja ten sam z zalecanego według claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

zgodnie ze specyfikacją VALTRA FUCHS UTTO MP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Jasne zmieniaj olej na tani ,potem bedziesz zakładał temat typu ; Nie działają mi półbiegi albo szarpie rewers ;😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ten fuchs chodzi w kilku ciągnikach u mnie łącznie z VERSU i po wymianie bez kalibracji i grzebania w ustawieniach a kupuję w opakowaniach 20l -sterylność większa niż z beczki a różnicy w cenie niema żadnej około 290 zł brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Według mojej inst. obsługi zalecany olej to Valtra Transmission XT60 chociaż na pierwszym przeglądzie serwisant lał olej z ory. kanistrów SHella. 

Przy następnym przeglądzie zmieniłem na Fuchsa 10w30 bo pozostałe ciągniki są takim zalane, poza tym Fuchs był wtedy sporo tańszy.

@RU68gdzie kupujesz ten olej - może w jakimś sklepie internetowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

tak przez internet . Fabryczny XT 60 to shell spirax .Moim zdaniem wymieniając co roku filtry a olej co 3 lata w ciągnikach mało eksploatowanych gdzie olej nie jest zanieczyszczany mieszaniem i podłączaniem brudnych złączek i przegrzewany  nie robimy żadnej szkody skrzyni i hydraulice . A dopuszczenia do stosowania  w skrzyniach danego producenta nie są raczej wydawane na oko tylko poprzedzone testami.Choć spotkałem się z opinią że stosując Fuchsa można doprowadzić do odklejania  okładzin tarczek sprzęgłowych .Ja w to nie wierzę bo przyczyny mogły być inne (zwykle przegrzanie ) a najprościej zwalić na olej 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj