vat

Zamiennik oleju do Valtry

Polecane posty

vat    10

Witam,

Jaki olej lejecie do skrzyni do swoich Valtr.

Ja w swojej N92 (oryginalnie był Shell Donax 10W-30) do skrzyni leję Fuchs Agrifarm STOU 10W30. Ale ostatnio jeden sprzedawca powiedział mi, że to strata pieniędzy i równie dobrze mógłbym lać np. LOTOS AGROL STOU PLUS 10W30

Co myślicie na ten temat?

vat    10

dlaczego akurat mobil fluid 424?

Z tego co zerknąłem kosztuje on ponad 20 zł/l., więc porównywalnie jak zalecany Shell.

Fuscha można kupić za 15 zł /l

Wiadomość z agroFakt.pl

Mikruss    353

u siebie kupuje po 14 zl brutto z pbeczki i to w kilku miejscach.

cheecko    46
Nie żałuj tych kilku złotych na olej to dłużej pojeździsz, ja dotąd zawsze zastosowałem fuscha i problemu nie było. No ale ze teraz mam drugi ciągnik innej marki to obydwa maja ten sam z zalecanego według claasa.

RU68    247

zgodnie ze specyfikacją VALTRA FUCHS UTTO MP

Andrz_    42

Jasne zmieniaj olej na tani ,potem bedziesz zakładał temat typu ; Nie działają mi półbiegi albo szarpie rewers ;😂

RU68    247

Ten fuchs chodzi w kilku ciągnikach u mnie łącznie z VERSU i po wymianie bez kalibracji i grzebania w ustawieniach a kupuję w opakowaniach 20l -sterylność większa niż z beczki a różnicy w cenie niema żadnej około 290 zł brutto 

vat    10

Według mojej inst. obsługi zalecany olej to Valtra Transmission XT60 chociaż na pierwszym przeglądzie serwisant lał olej z ory. kanistrów SHella. 

Przy następnym przeglądzie zmieniłem na Fuchsa 10w30 bo pozostałe ciągniki są takim zalane, poza tym Fuchs był wtedy sporo tańszy.

@RU68gdzie kupujesz ten olej - może w jakimś sklepie internetowym?

RU68    247

tak przez internet . Fabryczny XT 60 to shell spirax .Moim zdaniem wymieniając co roku filtry a olej co 3 lata w ciągnikach mało eksploatowanych gdzie olej nie jest zanieczyszczany mieszaniem i podłączaniem brudnych złączek i przegrzewany  nie robimy żadnej szkody skrzyni i hydraulice . A dopuszczenia do stosowania  w skrzyniach danego producenta nie są raczej wydawane na oko tylko poprzedzone testami.Choć spotkałem się z opinią że stosując Fuchsa można doprowadzić do odklejania  okładzin tarczek sprzęgłowych .Ja w to nie wierzę bo przyczyny mogły być inne (zwykle przegrzanie ) a najprościej zwalić na olej 

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez SławekL
      Witam kupiłem właśnie Valtre 8050 99rok.Proszę użytkowników o informacje po poszczególnych przyciskach w kabinie wraz z wyjaśnieniem.Głównie chodzi mi o załączanie przodu wałka blokady podnośnik itp.z góry dziękuje.Oświetnenie już ogarnełem A jeszcze gdzie się wlewa płyn do npryskiwaczy.Może ma ktoś instrukcje obsługi.Dzięki
    • Przez Luksko
      Witam! Mam problem z ehr i załączaniem wałka wom w valtra 6200. Ehr przestał działać, mruga czerwona lampka z symbolem książki(- -     - - - -), działają tylko przyciski na błotniku a wałek niby się kręci ale pod obciążeniem nie działa tak jakby się do końca nie zazębiał. Proszę o jakieś cenne wskazówki ewentualnie namiary na specjalistów w tej dziedzinie... 
    • Przez dawidtrzeciak
      Witam. Przymierzam się do zakupu mniejszczego ciągnika. Chciał bym poznać opinie użytkowników valtra a74 gdyż pośród kilku modeli najbardziej rozważam jej zakup. 
    • Przez leśny23
      Witam. Użytkuje ktoś z was Valtre 6200 z sprzęgłem hydrokinetycznym lub jakiś inny model z tym sprzęgłem? Mam zamiar taką kupić i chciałbym dowiedzieć się jak się sprawuje. 
    • Przez zyga100
      Nie dawno zakupiłem valtre 8550 hi tech z miękkim przodem, i przedni napęd w nim stale ciągnie, lampka od napędu gaśnie ale napęd ciągle się kręci, przełącznik działa, przekaźnik pyka ale nie rozłącza, co może być przyczyną? wie ktoś może w której części ciągnika znajduje się elektrozawór odpowiedzialny za załączanie napędu, dodam jeszcze że gdy włącznik napędu jest w pozycji off w tylnej części ciągnika słychać syczenie a gdy przełączy się na on to syczenie ustaje. Jeżeli ktoś cokolwiek wie na ten temat proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj