AdrianoURSUS

na co zwrócić uwagę przy zakupie Bizona Rekorda Z058

Polecane posty

witam forumowiczów mam pytanie na co zwrócić uwagę kupując czerwonego bizona rekorda z058 bo mam do kupienia w okazyjnej cenie do roboty jest silnik obstawiam pierscienie tłokowe albo turbo sprężarkę tak też mówi właściciel kombajn będzie pracował na 2 ha plus usługi czyli jakieś 10 ha może kombajn chce głównie w celach kolekcjonerskich proszę o rady na co zwrócić uwagę głównie chodzi mi o elementy ruchome typu wialnia młockarnia znam się bardziej na mechanice niż na kombajnach dlatego pytam proszę o liczne odpowiedzi bo w tym tygodniu się po niego wybieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

W celach kolekcionerskich to ty tylko patrz jak wygląda.  Po co ci więcej wiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Po kolei- silnik, stan sit i wytrząsaczy, podajniki łańcuchowe, cepy i klepisko, wszystkie łożyska, których nie jesteś w stanie zweryfikować,pasy klinowe,przekładnia bezstopniowa i wiele wiele innych rzeczy. Jeśli nie miałeś nigdy do czynienia z takim kombajnem to radzę  zabrać  na wizję lokalną dobrego mechanika, bo inaczej będziesz miał skarbonkę na długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Śmieszny temat, może pierścienie, może sprężarka a może kapitalka:) Masz dużo czasu, kupisz bizona i to się zmieni 🙂

Za tą kasę lepiej pojedź na wycieczkę do Płocka. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w stanie ocenić czy pierścienie czy turbo patrząc na zdjęcie na olx coś z silnikiem bo bierze olej dobra cena jest to chcę kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMJot87    31

dobra cena kończy się dobrymi wydatkami. zwłaszcza,że się napaliłeś na niego. weź zimny prysznic i jeszcze raz to przemyśl. jeśli nie miałeś z kombajnem styczności (opetator/właściciel) To wiedza teoretyczna plus dobre rady nie pomogą. Jeśli tak bardzo go chcesz to weź ze sobą np. emerytowanego mechanika z skr-u. tacy ludzie żyli tymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no taki jest plan


a jeszcze jedno pytanie ile na max obrotach i najwyższym biegu jedzie ten Reksio bo się zastanawiam ile będę tym jechał na kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zwróć uwagę na lakier jeśli kupujesz go w celu kolekcjonerskim, proste. Uj  z silnikiem ważne aby ładnie wyglądał jak chcesz go kolekcjonować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

No to powiem Ci że wolałbym to co masz dołożyć na remont itd przeznaczyć na zakup jakiegoś mniejszego zachodniego kombajnu i ten areał zrobisz w dwa dni bez zbędnego pośpiechu i uciążliwych napraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tylko koszt części do zachodniego ? a to też się psuje tak serio to ten rekordzik za 16 tys jest plus koszt remontu liczę 4 tys to mam za 20 k pięknego rekordzika 20 km odemnie to na kołach spokojnie przyjadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

No jak da radę dojechać do domu i nic się nie zepsuje po drodze, może i części są droższe niż do polskiego ale chociaż naprawi się to na parę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Ten zakup jest nieuzasadniony. Za wymlocenie swoich dwóch hektarów zapłacisz 600 zł rocznie i sprawa zamknięta a uslugami sie nie podniecaj bo to nie taki latwy chleb jak sie wydaje. moim zdaniem odpusc sobie. Przy takim bizonie moze byc wszystko do wymiany co oznacza ze zanim zaczniesz zniwa tydzien spedzisz przy swoim nabytku zanim go wyszykujesz i tak co roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Bo polskie to je dziadostwo i tylko się psuje. Kupujcie nawet 50 letni sprzęt zagraniczny, a zobaczycie pomimo lat będzie wyglądał jak nowy. Nawet farba na ślimaku będzie nietknięta. 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

@thefarmer Dokładnie i tych usług żeby chociaż było z 50ha na ten kombajn to jeszcze a 10ha to jak się coś zepsuje to nawet się koszty nie zwrócą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

No właśnie ale jak chce mieć ktoś do celów kolekcjonerskich to dobrze szukać na olx czasami się znajdzie Vistula do lekkiego remontu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Prawda jest taka że rolnik  też patrzy co wynajmuje jak będzie miał do wyboru  Rekorda i starszego Claasa  to wynajmie Niemiecką maszynę
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5585

8 hektarów to żadne usługi... Jak ten rekord kosztuje połowę średniej ceny rynkowej to raczej będzie tam nie tylko silnik do roboty , jak zaczniesz remontować to po kolei będzie coś nowego wyskakiwać , najgorzej to ruszyć😉. Za te 16 tys lepiej już jakiegoś supra na chodzie kup jak żeś się tak napalił na bizona, na 10 hektarach może nie zdąży się popsuć 🤔


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
12 godzin temu, AdrianoURSUS napisał:

no taki jest plan

 

a jeszcze jedno pytanie ile na max obrotach i najwyższym biegu jedzie ten Reksio bo się zastanawiam ile będę tym jechał na kołach

 

@Sylwekx25

Przecież widać, że on go już praktycznie kupik :)

 

tez kupiłem rekorda za nieduże pieniądze - 15tys, od znajomego. Blacharka do poprawy i sito do wymiany. Jeszcze znałem kombajnistów, który nim jeździł i go naprawiał. Miało być super, a wyszło jak zwykle. Okazało się, że ostatnie parę lat znajomy nie kosił nim nic, a pożyczył go dla szwagra (wiedziałem o tym). Tylko że ten szwagier tylko nim kosił, trzymał go cały czas pod chmurką, a jak już trzeba było dokładać, to go odciągnął. 

W pierwszym sezonie nie dokosilem nim swoich 15ha ornego..grzał się olej w silniku, do wymiany alternator, do wymiany turbo, do wymiany sito, napęd motowidel się zj***ł, a na koniec okazało się, że na dnie zbiornika jest za***ista dziura - w takim miejscu pod ślimakiem że nie było tego widać. Wkurwiłem się i sąsiad mi kończył swoim kosić. Na kolejny sezon poszło trochę łożysk, pasów, chłodnice do regeneracji, pompa wtryskowa do regeneracji, nowa pompa hydrauliczna, wszystkie nowe noże na nosie, główki itd i w sumie mechanicznie nic się nie działo - znaczy padło łożysko na podajniku ziarnowym, to trochę było jebania żeby to wymienić. Okazało się tez, że jest dziurawy jak sito. Tyle pianki co w niego jest wpieprzone, to jest praktycznie niezatapialny teraz :) Ale swoje skosilem. Na ten sezon z poważniejszych rzeczy, raczej nic nie ma - podajniki kłosowy i ziarnowy muszę podlatac, albo wymienić, spod narazie będzie jeszcze po tegorocznym lataniu, orbitrol chyba trzeba będzie wymienić. Także różowo nie było, aleeeee powtórzę się - posiadanie swojego kombajnu, komfort tego że wyjeżdżam kiedy chce, że nie muszę jeździć prosić się po ludziach żeby ktoś mi skosil (jednego roku objezdzilem 9 czy 1wosob i wszyscy odmówili), jest warte każdego wkurwiania się na tę maszynę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Silnik do naprawy i na kołach przyjedzie ? Czy ktoś uwzględnił wymianę olejów i filtrów w tym kombajnie przy takim areale ? @daron64 masz racje własny kombajn to własny ale trzeba uwzględnić areał który będzie obrabiany. Lepszy byłby mniejszy Claas, 2 dni i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

O tym samym pisze ze lepiej kupić małego zagranicznego i szybciej pójdzie niż tym wynalazkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj