Arkadiusz122

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej.

Polecane posty

Witam wszystkich :) .

Mój pomysł wygląda mniej więcej tak :) :

Założyć plantację truskawek, malin, porzeczek, ... (wiele roślin różnych odmian) Hodować owce fryzyjkie, kozy, krowy, świnie, daniele, kury,... Posiadać mały sad. Zatrudniać parę osób. Rozwozić mleko po domach sprzedawanie mleka, masła, jogurtów, mięsa oraz z owoce i warzywa sprzedawać na targu. Mieszkam koło gniezna i miałbym raczej zbyt ponieważ mieszka tu około 60 tys. mieszkańców. Oprócz tego posiadać średniej wielkości piekarnię i razem z mlekiem rozwozić na zamówienia do domów oraz sam sprzedawać mam pełno pomysłów mógłbym pisać i pisać... :):)

Jak myślicie wypali taki biznes? :) :) :)

A. Gwizdała. :) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę trzymał kciuki powodzenia :)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Ja kolego patrze na to trochę z bardziej realnej strony, chociaż nie mówię że nie, ale zacznie się od schodów jak wszędzie. Zacznijmy od tego jakie masz gospodarstwo, ile ha, jakie maszyny, zaplecze. Następnie, moim zdaniem albo bierzesz się za jedną konkretną rzecz i robisz ją dobrze albo bierzesz się za wszystko i nic nie robisz tak jak należy. O ile te warzywa i owoce by przeszły, to jest gorzej z tymi wędlinami i jogurtami, na to potrzeba konkretne pozwolenia i pomieszczenia. Czeka Ciebie bardzo dużo biurokracji, Wydaje mi się że trochę fantazja Ciebie poniosła, ale tak na razie to proponuje weź się za te warzywa i handel na targowisku, ewentualnie potem możesz coś wdrążać do tego, po jakimś okresie czasu może uda Ci się dojść do Twojego celu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. A Przemko ja wiem że od razu się nie rozbuduję tak ale jak później to mógłbym wprowadzić to wszystko co napisałem i parę innych jeszcze rzeczy? Ale zaznaczam że będę mieć pracowników. Sama myśl przyszła mi po obejrzeniu UWAGA ponieważ jak zobaczyłem co oni z tym mlekiem i mięsem robią to nie do uwierzenia było :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Ale żeby zatrudnić odrazu pracowników i ruszyć z tym wszystkim to jest potrzebny duży wkład finansowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1985    0

To jest chyba troszeczkę nierealne.To znaczy to wszystko na raz. Chyba, że wygrałeś w totka. No nasuwa się pytanie ile tego wszystkiego chciałbyś mieć? sztuk krów, świni i tych innych zwierząt?, ha tych plantacji? obszaru tego sadu? Jeśli myśleć o tym na poważnie, dodając opłacalność poszczególnych działów produkcji i potrzebny nakład na start,i zakładając że ruszasz od zera, to po zsumowaniu i dodaniu wychodzi, że obracamy się w czystej teorii. A dodać do tego piekarnię, a no tak, jeszcze trzeba to rozwozić po domach, stać po pół dnia na targu. To jest fajny plan działania, ale z zapleczem, pracownikami i budynkami PGR-u. Cały czas przyjmuje, że mówimy o rozpoczęciu tego wszystkiego, co nasuwa, że nie masz do tego sprzętu. Kto zajmuje się jedną z tych działalności wie ile z tym pracy jest. Ale nie takie pomysły ludziom do głowy przychodziły.:-) Ale przekucie pomysłu w czyn to już zupełnie inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale da radę czy nie? Wypali taki interes? Ile trzeba było by zainwestować? Ile radzicie mieć tych zwierząt?

 

Chcę tyle różnych zwierząt ponieważ to moje hobby. Jakie papiery trzeba posiadać na własną mleczarnię oraz rzeźnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Raczej to jest nierealne ale wiadomo możesz próbować, trzeba było zainwestować bardzo dużo ciężko powiedzieć, jeżeli byś miał kupić ziemie i maszyny to liczę tak najtaniej po kosztach około 10ha i park maszynowy to gdzie kwota 150-200tyś nie licząc żadnych budynków. odnośnie papierów to nie wiem co dokładnie trzeba mieć, ale co jest pewne zanim dostaniesz decyzję to minie kilka lat + duże koszty pieniężne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siarczek9    0

Brawo!!! Bardzo odważny plan, myśle że wszytkto na raz nie ma szans, napewno przez finanse i biurokracje, myśle że pomysły dobre ale zacząć trzeba od jednej dziedziny i stopniowo powiększać. Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mysle ze to moglo by byc dobre rozwiazanie dla malych gospodarstw, jednak bardzo duzy wklad finansowy i duzo biurokracji. Trzeba by bylo pewnie na ekologie sie przezucic. No i napewno trzeba bylo by zdecydowac sie na jeden kierunek bo watpie zebys dal rade dopilnowac wszystkich zwierzat i ogarnal wszystkie prace ktore wykonuje sie na plantacjach porzeczek, malin, truskawek, roznych warzyw i czego tam jeszcze dusza zapragnie (zwlaszcza jesli chodzi o eko produkcje). Trzeba by bylo zatrudniac pracownikow wielu a to nie konieczne koszty. Teraz kazdy szuka produktow eko bo supermarkety juz sie ludzia ,,przejadly" i takie pomysly moogly by miec szanse powodzenia, wiem bo sam troszke sie tym zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj