warchest

Ewidencja zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków

Polecane posty

warchest    253

słuchajcie co wiecie wiecej na ten temat "ewidencja zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków" i to jest wprowadzane w niektórych gminach o co tu chodzi i po co to jest wprowadzane ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900

Jeśli nie wiadomo chodzi, to chodzi o...

 

Twoją kieszeń :ph34r:

 

EWIDENCJA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH (SZAMB)

ORAZ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Zgodnie z art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U.2017.1289), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji:

1) zbiorników bezodpływowych w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej;

2) przydomowych oczyszczalni ścieków w celu kontroli częstotliwości i sposobu pozbywania się komunalnych osadów ściekowych oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej;

3) umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w celu kontroli wykonywania przez właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców obowiązków wynikających z ustawy.

 

KONTROLA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH (SZAMB)

ORAZ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

 

Informujemy również, że pracownicy Referatu Gospodarki Przestrzennej, Komunalnej i Ochrony Środowiska, w 2018 roku rozpoczną kontrolę zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy.

 

W pierwszej kolejności będą sprawdzane umowy oraz rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłychPonadto, w uzasadnionych przypadkach będzie sprawdzana szczelność zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe w celu określenia ryzyka zanieczyszczenia wód gruntowych odciekami pochodzącymi z tych zbiorników - podstawa prawna: art. 6 ust.1, art. 9u. ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U.2017.1289).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a skąd wogole te prawo sie wzieło ? i dlaczego to obowiązuje tylko w niektórych gminach ? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Nie nadgorliwych, a prorozwojowych. 
@warchest, gdybyś przeczytał co Daniel wkleił, wiedziałbyś skąd to prawo. Poza tym, jasno z tego wynika, że kontrola ta jest spowodowana, planami budowy sieci kanalizacyjnej. Muszą wiedzieć, ile goowna rura pomieścić musi. 
w niektórych gminach, takie spisy i kontrole przeprowadzane są już od dawna. W mojej gminie, taki spis poprzedził podpisanie przez UG umowy z RDOŚ, celem budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, jako że gmina jest zbyt rozległa, by można było wybudować kanalizację. Za inwestycje warte około 20 tysięcy, mieszkańcy płacili około 4 500 plus 500 za odwiert geologiczny, określający poziom wód gruntowych na posesji. Tak więc nie martw się, bo to wszystko w trosce o Ciebie, kupę Twoją, no i środowisko.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

W mojej gminie kontrola posesji byla już w 1997 roku. Sprawdzali czy są szamba, kompostowniki, płyty gnojowe. Do tego zmierzyli powierzchnię budynków gospodarczych, inwentarskich i mieszkalnych, garaży itp. Nawet spisywali jakim piecem ogrzewany jest dom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

U nas chyba dwa lata temu z gminy sprawdzali umowę na odbiór ścieków i faktury z wywozu. I tyle. Co jakiś czas z komunalnej wezmą beczkę i papier jest. Przy kontroli z ioś ostatnio tez chcieli faktury. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj