xmihau

Podnośnik Big Bag

Polecane posty

xmihau    0
Napisano (edytowany)

Witam :)

Chciałbym pokazać podnośnik do Big-bagów :)

Jeżeli byłby ktoś zainteresowany kupnem zapraszam na priv.

Podnośnik

Podnośnik v2

683F25F3-7D38-4189-8114-3CDBFB49E107.jpeg

1429D393-EB58-43C3-B990-BA601331FC06.jpeg

91295FDE-F266-401F-B03B-907DA7E4DD2F.jpeg

Edytowano przez xmihau

sznajdik    235

Szału nie ma z wysokością podnoszenia trzeba było grubszy siłownik i bliżej wieży go zamocować

xmihau    0
4 godziny temu, sznajdik napisał:

Szału nie ma z wysokością podnoszenia trzeba było grubszy siłownik i bliżej wieży go zamocować

Na wysięgniku są dwa haki. Ten bliżej siłownika jest tylko do podnoszenia big-baga 60-tką nad rozsiewacz podczepiony do drugiego ciągnika. Jest też hak na końcu który podnosi nawóz wystarczająco wysoko, że nie trzeba odpinać burt z nadstawkami żeby zdjąć go sobie z przyczepy.  Może jeszcze uda się wstawić zdjęcie jak to wygląda.

Wiadomość z agroFakt.pl

Morion    293

Dobra robota kolego 💪 Ale ta 60-ka to nieco za lekka, co zresztą widać na filmie jak się koła przy zatrzymaniu podnoszą. dołóż jeszcze z 50 kg na przód.

xmihau    0
2 godziny temu, Morion napisał:

Dobra robota kolego 💪 Ale ta 60-ka to nieco za lekka, co zresztą widać na filmie jak się koła przy zatrzymaniu podnoszą. dołóż jeszcze z 50 kg na przód.

wiem wiem, że przód za lekki ale więcej obciążników nie było, już się robi większy :) i tak cud, że na tych daje rade zdjąć big-a z przyczepy i podnieść nad rozsiewacz ;)

kris91    107
Napisano (edytowany)

Kolego @xmihau mógłbyś napisać jakie profile zastosowałeś na ramię i wieżyczkę oraz jakiej grubości są ścianki w profilach, jeżeli to nie tajemnica. Byłbym bardzo wdzięczny, bo sam przymierzam się do budowy, ale nie wiem jakiej grubości zastosować aby wytrzymało.

Edytowano przez kris91

xmihau    0
Napisano (edytowany)
Dnia 2.03.2020 o 20:25, kris91 napisał:

Kolego @xmihau mógłbyś napisać jakie profile zastosowałeś na ramię i wieżyczkę oraz jakiej grubości są ścianki w profilach, jeżeli to nie tajemnica. Byłbym bardzo wdzięczny, bo sam przymierzam się do budowy, ale nie wiem jakiej grubości zastosować aby wytrzymało.

Ramę pionową robiłem z profili 80x80x3

Ramię poziome to profil 100x50x4 + po bokach ramienia dospawane są płaskowniki na 2/3 długości z blachy 10, tak dla pewności, bo ramię ma 3 metry długości. 
Zobacz na filmiki w pierwszym poście.

Edytowano przez xmihau

kris91    107

Wielkie dzięki za odpowiedź. Chciałem zrobić z profilu 100x100x6 o długości pionowej i poziomej 2 m i nie byłem pewny czy wytrzyma, ale jak widzę nie powinno być najmniejszego problemu.

xmihau    0
1 godzinę temu, asharot napisał:

Obciążniki z przodu to sosna czy modrzew ?

🤣😂🤣

Tylko takie były pod ręką, na szybko.

Już jest na ukończeniu jeden, porządniejszy obciążnik 😉

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kellyq
      Hej
      Postanowiłem zrobić drugą rozbudowaną wersje sterownika do zastosowania między innymi w wagoworkownicach półautomatycznych. Pierwsza wersja do zobaczenia w mojej galerii.
       Na ten moment:
      -mózgiem sterownika jest arduino uno
      -sterowanie za pomocą wyświetlacza dotykowego 3,2" 
      -sterownik dozuje towar na kosz wagowy za pośrednictwem jednego lub dwóch falowników, obsługujących silniki elektryczne, napędzające taśmę (taśmy), równie dobrze zamiast taśmy może być żmijka lub cokolwiek z silnikiem elektrycznym do którego można podpiąć falownik
      -ustawiamy wagę jaka nam pasuje w przedziale 1g - 999,999kg
      -ustawiamy opóźnienie dla przekaźnika sterującego elektrozaworami pneumatycznymi
      -możliwość ustawienia stopniowania prędkości taśmy w zależności od tego w jakim stopniu kosz wagowy jest napełniony (3 stopnie, definiowane przedziały wagowe i prędkości)
      -funkcja automatycznej kalibracji wagi i ręcznego dostrajania
      -wszystkie ustawienia zapisywane są trwale w pamięci urządzenia
      -funkcja zliczania ilości zważonych partii towaru

A teraz mini sonda, jakie wg Was ten sterownik powinnien posiadać jeszcze funkcje?

• Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)
    • Przez igorass
      Witam,
      poszukuję numerów lakieru z palety RAL którymi Unia Grudziądz maluje swoje maszyny, chodzi mi o kolor zielony i czerwony którym malowane są np. agregaty uprawowe albo brony talerzowe.
      Jeżeli taki temat już jest, bądź tez wymaga przeniesienia to proszę moderatora o stosowne działania.
    • Przez dziki97
      Witam wszystkich mam pytanie do osób które posiadają żmijka do zboża z napędem przez motoreduktor. Buduję przenośnik poziomy który będzie zamontowany w 10 tonowej sztywnej przyczepie pod podłoga, normalnie zrobił bym napęd na paski niestety ogranicza mnie brak miejsca muszę zastosować silniki z motoreduktorem lub silniki hydrauliczny. przenośnik będzie miał prawie 6 m długości średnica ślimaka 140. Jakie macie u siebie motoreduktory w żmijkach???
    • Przez ktosik25
      Witam.
      Mam problem z rdzą na talerzówce, jak się sprawie pozbyć jej?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj