Andrz_

DF 6120 TTV ile kg na przedni TUZ

Polecane posty

Andrz_    432

Witam
Koledzy mam pytanie czy DF 6120 poradzi sobie z agregatem uprawowo-siewnym 3 m  Lemken  Saphir 7  nabudowany na bronie aktywnej Zirkon  pojemnosc skrzyni zasypowej ok 500 kg  

Ma pracować też z opryskiwaczem  Amazone UF-901  21 metrów    Prosiłbym o rady jaki balast ,ile kg  muszę do niego założyc na przedni TUZ 
Pozdrawiam
 

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Podeślij może jakiegoś linka bo nie mogę znaleźć  , ogólnie myślę o  1000 kg  tylko boję się ze na moje górki może być mało

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

przy Amazonie cataya wystarczy wal oponowy na przedni tuz z obciążeniem to jakieś 700-800 kg ale przy nh T5 więc myślę że coś koło tej wagi wystarczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

Ja mam 5130ttv uf2002 27m waga maszyny 4t. Ballast przod 1.1t. Przednia os nacisk 900kg a tylna 9.5t haha sprawdzalem na wadze jak zalane do pelna, oczywiscie wyrowna to sie podczas oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

To wydaje mi się że do opryskiwacza 1000 by w zupełności wystarczyło natomiast do agregatu muszę mieć  ok 1400. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
14 godzin temu, przemekuliski napisał:

przy Amazonie cataya wystarczy wal oponowy na przedni tuz z obciążeniem to jakieś 700-800 kg ale przy nh T5 więc myślę że coś koło tej wagi wystarczy

Cataya z T5?? Ten siewnik waży blisko 3t pusty i jakoś słabo go widzę z takim małym ciągniczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
7 godzin temu, Arek napisał:

Cataya z T5?? Ten siewnik waży blisko 3t pusty i jakoś słabo go widzę z takim małym ciągniczkiem.

Waga zasypanego Lemkena ok 3 Tony  myslisz ze DF 6120 da radę czy nawet nie zaczepiać 😏 , do tej pory siałem  Renówką 160-94 .
W sumie to czemu nie spróbować najwyżej będzie przepinka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
Arek napisał:

Cataya z T5?? Ten siewnik waży blisko 3t pusty i jakoś słabo go widzę z takim małym ciągniczkiem.

waży 2 tony bo to chyba jakaś lżejsza wersja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAŁOR14    1

ja też właśnie planuje cataya kupić tylko na bronie talerzowej do df agrotorn 420ttv 4cyl 130km waży on okolo 5.5t + na tuzie 1t + zalane opony płynem razem gdzieś kolo 7t i jak myślicie dał by rade w orce lata 4x45 bez problemu ziemie 3,4 klasa i jak myślicie dał by rade czy coś innego kupować. Z góry dzięki za odp.😉


Dodam że udźwig tuza to 6.3t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAŁOR14    1

ale nie da rady ze względu na moc i uciąg czy nie podniesie?


według mnie na 80% da rade myślę że z mocą nie będzie problemu bo to nie będzie brona aktywna tylko talerzowa i myślę że podniesie gorzej z masą własną nie wiem czy na dołach może go mocno bujać


przemekuliski napisał:

a czemu nie? jeśli mniejszy ciągnik z obciążeniem 800 kg z przodu daje rade

Miałeś może doczynienia z tym zestawem interesują mnie informacje osoby która czymś takim pracowała, jak siebie radził nh jak z podnoszeniem,mocą i wagą nie podrywało go z pełnym siewnikiem? z góry dzięki za odp.😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

no z przodu wał oponowy to waga 800 kilo siewnik na bronie aktywnej więc cięższa, zasyp 500 kilo i normalnie się jedzie i w polu też normalnie pracuje a udźwig jest 5500kg


a tma silnik jest 3.4 litra więc ciągnik o jeden gabaryt mniejszy od deutza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAŁOR14    1

dzięki wielkie za informację, a to on pracował z amazone cataya?


a dobra już przeczytałem poprzednie kom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj