Andrz_

DF 6120 TTV ile kg na przedni TUZ

Polecane posty

Andrz_    17
Napisano (edytowany)

Witam
Koledzy mam pytanie czy DF 6120 poradzi sobie z agregatem uprawowo-siewnym 3 m  Lemken  Saphir 7  nabudowany na bronie aktywnej Zirkon  pojemnosc skrzyni zasypowej ok 500 kg  

Ma pracować też z opryskiwaczem  Amazone UF-901  21 metrów    Prosiłbym o rady jaki balast ,ile kg  muszę do niego założyc na przedni TUZ 
Pozdrawiam

Edytowano przez Andrz_

Andrz_    17
Napisano (edytowany)

Podeślij może jakiegoś linka bo nie mogę znaleźć  , ogólnie myślę o  1000 kg  tylko boję się ze na moje górki może być mało

Edytowano przez Andrz_

Wiadomość z agroFakt.pl

przy Amazonie cataya wystarczy wal oponowy na przedni tuz z obciążeniem to jakieś 700-800 kg ale przy nh T5 więc myślę że coś koło tej wagi wystarczy

• Like 1

suffeks    42

Ja mam 5130ttv uf2002 27m waga maszyny 4t. Ballast przod 1.1t. Przednia os nacisk 900kg a tylna 9.5t haha sprawdzalem na wadze jak zalane do pelna, oczywiscie wyrowna to sie podczas oprysku

Andrz_    17

To wydaje mi się że do opryskiwacza 1000 by w zupełności wystarczyło natomiast do agregatu muszę mieć  ok 1400. 

Arek    181
14 godzin temu, przemekuliski napisał:

przy Amazonie cataya wystarczy wal oponowy na przedni tuz z obciążeniem to jakieś 700-800 kg ale przy nh T5 więc myślę że coś koło tej wagi wystarczy

Cataya z T5?? Ten siewnik waży blisko 3t pusty i jakoś słabo go widzę z takim małym ciągniczkiem.

Andrz_    17
7 godzin temu, Arek napisał:

Cataya z T5?? Ten siewnik waży blisko 3t pusty i jakoś słabo go widzę z takim małym ciągniczkiem.

Waga zasypanego Lemkena ok 3 Tony  myslisz ze DF 6120 da radę czy nawet nie zaczepiać 😏 , do tej pory siałem  Renówką 160-94 .
W sumie to czemu nie spróbować najwyżej będzie przepinka .

Arek napisał:

waży 2 tony bo to chyba jakaś lżejsza wersja

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez czarro
      czy oplaca sie zalożyć instalacje,miesięcznie na prąd wydaje prawie 200 zł 
      Oferta jaka dostałem jest na 18 paneli moc 5,2 kw  koszt jej wynosi  27 tys  a sa dofinansowanie 5 tys i jakieś ulga dla rolnika 25% Gdzie ją uzyskać i jak odliczyc 
      Czy wogóle zakładać taką instalacje jakie macie opinie czy  posiada ktos z was i jak na niej wychodzi?
    • Przez czarro
      Witam mam problem z DF nie mogę go odpalić  wymieniłem pompke zasilajaca która jest na pasku, filtry ,paski, i uszczelkę od pompki ręcznej 
      Ciagnik gasł pod obciażeniem jak juz się zagrzał wciągało pompke reczną na filtrze paliwa ciągniik zgasł i po chwili postoju jak pusciło tzw. [grzybka] do góry to odpalał  na strzała. Dzieje się tak juz około miesiac czasu a teraz jest gorzej bo jak zgasł to nie chce odpalić odkręciłęm rurkę od zbiornika paliwo zasysa i pompka ręczna działą odpowietrzyłem filty poluzowalem nakretki od wtryskiwaczy kręcąc rozrusznikiem widać co chwile słaby strumień paliwa dokręcam je ciągnik nie moze odpalic dalej. Nie wiem co teraz robic
    • Przez semos
      byłem wczoraj oglądać ciągnik SAME Explorer 90, 2012r. Ciągnik miał podobno zwiększoną moc z 90 km podobno na 105 (nie był hamowany wiec nie wiadomo dokładnie ile ma) ale zastanawi mnie to, że po mocnym dodaniu gazu ciągnik fosc mocno dymi. Mam pytanie, bo właściciel nawet nie wie jak to było robione, podobno go nie było wtedy przy tym. Czy w takim ciągniku robi się to komputerem wygrywając inne oprogramowanie czy ,,śrubokrętem" na pompie. Dodam, że ciągnik z słabym wyposażeniem, mechaniczny rewers.
    • Przez Swiatelo
      Mianowicie rewers w moim agrotronie raz działa a raz nie. Np. kiedy jadę do przodu zatrzymam się i daje rewers do tyłu to ciągnik wogóle nie chce jechać. Tak samo dzieje się kiedy przełączam dźwignie rewersu do przodu. Wie ktoś co może być przyczyną? Agrotron 4.90s z 97roku.
    • Przez BartekJD2130
      Witam. Mam problem z wyłączeniem wałka WOM. Sprzęgło jazdy działa bez zarzutów natomiast jak patrzę przez to małe okienko pod traktorem to widzę ze łożysko które ma wysprzęglić wałek zapiera w te łapki od jazdy uniemożliwiając wciśnięcie łapek od walka które są głębiej. Można by jakoś wyregulować te łapki by przybliżyły się do dużego łożyska. Przez to okienko widzę tylko na docisku trzy śruby na 13 klucz pomalowane na czerwono, No i pełno śrub na imbus którymi sprzęgło jest przykręcone do koła zamachowego. Uda się się to zrobić jakos przez te okienko czy trzeba rozpołowić? 
      Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj