Rolnik85

John Deere 1470cws

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik85    13

Panowie stoję przed propozycją kupna nowego Kombajnu JD 1470 i zastanawiam się czy ten kombajn jest w stanie machnąć 200ha to jest 40ha rzepaku i 160ha zboża ozimego nie mam kukurydzy i nie zamierzam jej siać. No i może jakieś opinie i uwagi co do tej maszyny by mnie interesowały ? Czy zostać przy starej poczciwej 108 którą będe musiał sprzedać (jak by ktoś szukał takiego kombajniku to pisać na PW)


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu w zasadzie masz dużo odpowiedzi na pytanie:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2404-john-deere-1450-cws/page__hl__1450

 

Przejście ze 108 na 1450 to moim zdaniem krok w tył. :) Jak już ma być JD to W540, wtedy można mówić o maszynie porównywalnej. :) Szacunkowo to przy 200ha tym 1470 na młocarni będziesz miał jakieś 160-180 godzin na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

1450 to 1470 przed liftem

HubertOjdana łoji nim ponad 500ha rocznie i się wyrabia :)

Bobek ubiegłeś Mnie :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W terminie sie nie wyrabia :) ale jakoś daje rade na 2 zmiany :)

 

Ogólnie nie poleciłbym tego kombajnu. Na Twoj areał byłby dobrym kombajnem, lecz według mnie jest zbyt awaryjny, zbyt giętki, zbyt delikatny, zbyt..... ma mały zbiornik który strasznei wkurza przy koszeniu szczególnie kukurydzy. Po 3 sezonach sita popękały, dokładnie ich mocowanie. Motowidłą w hederze też były wymieniane.

Cena za ten kombajn jest nieadekwatna do jakości jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W takim razie Hubercie co polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ekspertem nie jestem zeby udzielać porad. Napisałem tylko własną opinię na temat kombajnu jaki użytkuję i nie poleciłbym go.

Jeśli ma być tanio i w miare solidnie to TC5O7O/TC5O8O. Jeśli ma być solidnie to Class Tucano 320.

Jeśli dysponujesz większą gotówka można powalczyć o CSX7O4O, JD seri W , bądz większego Tucano. Nie użytkowałem żadnego z nich ale myślę, że zaoszczedziły by sporo czasu i nerwów w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Panowie ale ja w kukurydzy nie mam i kosić nim też nie zamierzam a cene proponują na niego bardzo dobrom więc się zastanawiam A uważam że jak coś jest nowe to musi chodzić a potem to już jak dbasz tak masz. Moja 108 nowa już nie jest i od nowości jej nie mam więc awarie też się zdażają więc sam nie wiem co robić Ogłosiłem 108 jak się uda sprzedać to będę myślał. A jaką ma pojemność zbiornika ten kombajn i przepustowść?


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do 12t/h... Jeżeli chcesz coś na miarę Twojego Claasa i nie zawieść się to proponuje serie W, bo są to prawdziwe "niemce". Jak już Hubert pisał bardziej pocieszające dla kieszeni będą okręty żniwne z logo kłosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

A wie ktoś może ile kosztuje taka seria W od niemców :)


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najtanszy z seri W ok 400,000zł netto

 

@ROLNIK85

A jaką ma pojemność zbiornika ten kombajn i przepustowść?

W zbiornik oryginalny bez przeróbek wejdzie góra 3,5t @Deer zdołał go powiekszyc do ponad 4t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Myślę że nie ma co się napalać i na szybcika brać tego 1470 tylko w tym roku 108 jeszcze skosze a w przyszłym roku wybierze się coś porządnego serie W albo Tucano to są moi faworyci. no i może jakiś NH

ale pożyjemy zobaczymy


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobre podejście wybrać na spokojnie, a nie potem pluć sobie w brodę, że źle wybrałem albo coś. :) W zasadzie przy Twoim areale i cenie potencjalnych kombajnów to zwrócą Ci się one w mniej niż 15 lat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlatego warto rozważyć poważnie ofertę NH. Wtedy zwróci Ci się nieco szybciej :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Być może lepiej, ale osobiście dobierał bym kombajn pod specyfikację gospodarstwa oraz ustalił początkowo priorytety, które będą decydowały o wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Priorytety? Tzn co...? Wiesz ... jesli roznica w cenie będzie wyraźna a modele podobnej specyfikacji z podobnymi parametrami to nie ma co sie zastanawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jednak występują różnice w systemach omłotowych. Jedne są lepsze w zbożach krótko słomiastych, inne w długi słomiastych. Poza tym ktoś woli mieć maszynę "Made in Garmany", a ktoś inny "Made in Belgium". Znam ludzi, którzy kupują maszyny o lepszej pozycji na rynku z myślą o łatwiejszym dostępie do tanich zamienników oraz późniejszej łatwiejszej odsprzedaży. Bardzo częstym kryterium jest również bliskość serwisu, jak również sama jakość usług przez niego świadczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Bliskość serwisu powinno być ważną rzeczą w kierowaniu się zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piorek    0

na twoim miejscu bral bym John Deere 1470 albo i nawet 1450 ja mam takiego i ponad 300 nim kosze i sie wyrabiam caly czas jest to dobry kombajn ani NH ani Class sasiad ma classa i niejest zadowolony i serwis w classie jest niezabardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

W terminie sie nie wyrabia ;) ale jakoś daje rade na 2 zmiany :)

 

Ogólnie nie poleciłbym tego kombajnu. Na Twoj areał byłby dobrym kombajnem, lecz według mnie jest zbyt awaryjny, zbyt giętki, zbyt delikatny, zbyt..... ma mały zbiornik który strasznei wkurza przy koszeniu szczególnie kukurydzy. Po 3 sezonach sita popękały, dokładnie ich mocowanie. Motowidłą w hederze też były wymieniane.

Cena za ten kombajn jest nieadekwatna do jakości jego.

 

Może to wina tańszej produkcji w Brazylii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Pamiętajcie ze 3 sezony u Huberta to ok 1500-1600ha, u innych tyle będzie kosił przez 15 lub nawet 20 lat ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@HubertOjdana do kuku zmieniacie sita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

do końca jeszcze na nic, jest 2 faworytów głównych, obecnie próbujemy zgrać jakieś finansowanie, jak już będzie dograne to bedziemy się martwić który wbrać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@HubertOjdana do kuku zmieniacie sita?

 

Oczywiście, że zmieniamy, dostaliśmy gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj