Wassabi88

Uprawa tarniny

Polecane posty

Wassabi88    0

Witam 

Dostałem ofertę wydzierżawienia 7 hektarów gorszej klasy ziemi pod uprawę tarniny. Dzierżawca ma zajmować się wszystkim, ja tylko "daje" pole pod uprawę. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z dopłatami unijnymi na tego typu uprawę? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Czy ciężko potem przywrócić pole do stanu "użytkowania" po uprawie tarniny?

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za jakiekolwiek informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Widziałeś już kiedyś tarninę i jej korzenie, to roślina dosyć ''agresywna'' problem z karczowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

i na 5 lat i stwierdził że się nie oplaca a potem dostajesz spowrotem czy jak. żeby potem to wykarczować to chyba musiałbyś ogniem to albo każdy krzak po kolei wyrwać i nie wiem czy przy orce byś nie trafiał wraz na korzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wassabi88    0

Ogólnie umowa ma być na 7 lat, bo tyle ten krzak dojrzewa do odpowiedniego zbioru. Nie wiem co potem, być może dogadamy się i usunięcie pozostałości będzie w kwestii tej firmy. Najbardziej jednak interesuje mnie kwestia dopłat, bo jeśli takowych nie ma, to po prostu nie będzie mi się to opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Myślenie typowego lasera pole może zniszczyć dziadostwem zapaprać ale najważniejsze by tylko dopłaty były .

I się taki k....a rolnikiem nazywa.

Edytowano przez robert1226
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

@Wassabi88 weź łopatę poszukaj wieloletniej tarniny w okolicy i sprawdzisz jakie ma korzenie. Wtedy zobaczysz czy jesteś w stanie przywrócić pole do jakiejkolwiek uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

bo jak były dopłaty do orzecha włoskiego to znam orłów co jak posadzili je co 10 metrów to pomiędzy wrac zboże siali a tu raczej ten patent nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

tarnina ciezki temat od lat ojciec z tym walczyl na miedzach teraz ja co roku kosze kosa puki małe


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli podpiszecie umowę dzierżawy, to chyba on się będzie dopłatami zajmował, a nie ty. Tak u nas przynajmniej zawsze było. Właściciel wtedy kiedy umowa jest na przysłowiową gębę. Skasować zaś teraz to wszystko się da.  Po siedmiu latach, to chyba jeszcze nie będzie bardzo rozrośnięta. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wassabi88    0
18 godzin temu, robert1226 napisał:

Myślenie typowego lasera pole może zniszczyć dziadostwem zapaprać ale najważniejsze by tylko dopłaty były .

I się taki k....a rolnikiem nazywa.

Typowy troll, nic nie wniosę do tematu ale się wypowiem i podenerwuje ludzi. Trzeba jakoś się wyładować po całym dniu orki. Moje pole, i mogę z nim robić co chcę, nic ci do tego kolego. Rozumiem że kwestia dopłat cię nie obchodzi i ich nie pobierasz, bo "pierdzielisz" Unię? Jak masz takie uwagi pisać i śmiecić ludziom w wątku, to się goń z forum i leć do stodoły posiedzieć w swoim kumbajnie na kredyt do końca życia, zajadając swoją rozpacz marchwią i cebulą. Grzecznie zapytałem na forum o poradę. Nie wiesz co napisać to po prostu olej to.

15 godzin temu, Adrian_K_90 napisał:

Jeśli podpiszecie umowę dzierżawy, to chyba on się będzie dopłatami zajmował, a nie ty. Tak u nas przynajmniej zawsze było. Właściciel wtedy kiedy umowa jest na przysłowiową gębę. Skasować zaś teraz to wszystko się da.  Po siedmiu latach, to chyba jeszcze nie będzie bardzo rozrośnięta. 

Dowiadywałem się jak to jest z tym usuwaniem korzeni. Da się to zrobić, tylko koszta są duże.

Dziękuję serdecznie wszystkim za informację. Co do dopłat to po prostu udam się do najbliższej placówki ARiMR, tam powinni mi chyba na to pytanie odpowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Lenia kanapowca prawda w oczy  (kole ).

Ps. Nie mam długów, ani kombajnu na kredyt i dopłaty biorę bo mi się należy ją uprawiam ziemię nie oddaje w dzierżawę pod jakiś chwasty .

 

 

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj