masa24

Kverneland 14 a 16 cali

Polecane posty

masa24    2347

Witam, 

mam pytanie na temat plugow zagonowych kverneland, nie wiem jaki to model ale to ten bardzo popularny starszy plug

Mianowicie czy odleglosc korpusu od korpusu rozni sie w zaleznosci czy to 14 czy 16   czy tylko roznia sie odkladniami???   

jak mozna sprawdzic czy mam 14 czy 16?     znacie odleglosc korpusow od siebie w 14 i 16?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Przyłóż listwę do płozy i zmierz odległość od niej do płozy na sąsiednim korpusie. Rozstaw korpusów nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Wszystkie są popularne. Jak jest na okrągłej ramie to zapewne ma rozstaw korpusów od ramy 14" a jak na kwadratowej to 14 albo 16". Szukaj tego na kwadratowej ramie z płaską belką na tuz oraz z odkładnią z piersią prostokątną i dłutem inne odpuść sobie. Naklejka ile cali rozstaw ma pług jest na przodzie korpusu co łącznik się przypina jak nie zerwana czy nie malowany. Nie myl odległości między korpusami jak ma miejsce w Vario np. AB 85 krótki i AB 100 długi od rozstawu korpusów w calach potrzebnych do szerszej i węższej orki z mechaniczną/hydrauliczną regulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Mam na kwadratowej ramie, na pewno nie vario. Kiepsko mi doradzili zakup tego pługu.

moj jest na kwadratowej ramie, wieżyczka jest na sztywno a nie tak jak w vario

teraz zastanawia mnie to czy to 14 czy 16 bo dopiero się dowiedziałem o różnicach. Miał isc pięknie w ziemie a przy suszy słabo wchodził i na słomie się zapychal

czytalem ze 16 ma większy rozstaw korpusów przez co nie zapycha się tak łatwo , 

naklejki nie ma. Wiec jak to sprawdzić jaka ramą? 
kutro wstawię zdjecie

16 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Przyłóż listwę do płozy i zmierz odległość od niej do płozy na sąsiednim korpusie. Rozstaw korpusów nie ma znaczenia.

Jak rozstaw korpusów nie ma znaczenia to czemu nie mogę do 14 założyć dokładni 16. Wybaczcie albo słabo to rozumiem

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Jeżeli masz 14 to jak założysz żelastwo od 16 to i tak szerosc orki będzie 14 cali. Tu się nic nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Pługi kv zagonowe na okrągłej ramie wychodziły w trzech rozstawach - 12, 14 i 16".

Mierzysz tak jak kolega wyżej pisał od płozy do płozy sąsiada tylko równolegle ( tak jak bruzda ). 

12 " - 30 cm

14" - 35 cm

16" - 40 cm

Wstaw zdjęcie to będzie łatwiej lub podaj informacje z tabliczki pługa.

Możesz mieć zmienną szerokość i nie musi być to vario, tylko zmiana w określonej szerokości i wtedy będziesz miał większe korpusy ( np. 18" ustawiony na 14")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

To tak po chłopsku teraz.

mam na kwadratowej ramie

jezeki jest to pług 14 calowy. Założę dokładnie 16 to szerokość będzie ta sama tylko może będzie lepiej odwracał itp. To rozumiem

tylko teraz w takim razie oprócz dokładni co się różni??

ta odległość od płozy do płozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

F739A984-6467-4578-90FA-3B09ACB0151D.jpeg

DE27C62E-A683-476B-8160-45677E8514F7.jpeg

Nic na tej tabliczce nie ma o modelu chyba.

plug ab 100 jest większy i cięższy niż to prawda ? Bo ten w susze kiepsko szedł w ziemie mino nowych lemieszy i dłut i zapychal się słoma. Kupiłem go skuszony opiniami o kvernelandzie a w twarda ziemie nie wchodził gdzie b200 szedł jak w maslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Odkładania po przekątnej 100 cm, korpusy od siebie o 80. Początek płozy drugiego korpusu do końca płozy pierwszego korpusu 40 cm.

wychodzi na to ze to 16 calowy chyba

ale nie podoba mi się jego praca. Przestarzały fortshmitt szedł jak w masło i tak noe zapychal

ten ab 100 jest szerszy i większy prześwit pod ramą i cięższy jest niż ten??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Żeby ci się nie zapychały resztki pożniwne to pług musi mieć od lemiesza do ramy większy prześwit i odległość między korpusami wynosić te 95cm. Tak ma pług np. AB100 Vario. Nie wszyscy go chcą bo to 4m długości prawie i nie każdy traktor w transporcie się sprawdzi bo ciężki. Po mojemu by sprawdzić jaki ma rozstaw odkładni to od lemiesza do ramy w poziomie sprawdzić odległość czy jest 14" 35cm czy 16" 40cm pług masz stary to i odkładnie ktoś mógł ci z polskiego wsadzić a nie oryginał, dłuta ostre wsadź i zobacz czy resory trzymają jak w ziemie idzie pług. Odległość między korpusami nie da ci szerszej orki. By szerzej orać musisz mieć szerszy rozstaw korpusów od ramy np. 16" czy 18" ale i traktor musi to pociągnąć. Dlatego lepiej kupić Vario i zmieniasz sobie szerokość jak zajdzie potrzeba, tylko i cenią się 17-20tyś. za taki od I wł., gdzie nowy 30tyś. Wstaw jeszcze jak wygląda od strony odkładni. Ten pług powinien jak malowany orać o ile nie jest zakatowany z luzami i w oryginale. To bardziej parametrami wygląda jak AB85 skoro ma od korpusu do korpusu 80cm 

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Korpusy nie trzymają , wyginają sie

mierzylem od płozy do płozy to 40 cm

 

B7AA06A6-9F63-4A89-9F93-1A9B4131FDD7.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

To jest na sto% 16 cali. Bez scinaczy będzie kijowo oral-na wsi ma koleś obrotowe z takimi odkladniami, bez scinaczy i przedpluzkow. Pole wygląda jak po starej unii. Jak resor Ci się odgina to lemiesz idzie pod dużym kątem niczym redło, wtedy ciężko wchodzi w ziemię i ciężko idzie. Kolega ma kopię kv z agromasza, lemiesz ma duży kąt i 4 skib nie może uwlec 90 konnym koniem, gdzie drugi kolega ma vd85 3 skibowy i chodzi to z 65 konnym zetorem, ale lemiesz jest pod bardzo ostrym kątem

Seria100 to   najszerszy rozstaw korpusów. Za 20 koła kupi się 4 obrót np vd100 gdzie max szerokość orki 20 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jest to model A3, są to dość stare pługi, podobne wychodziły z fraugde. Nie można porównać orki do np. korpusu nr 28 ponieważ te mogą być inne. Co do resorów, jeśli odginają się przy orce to pług nie będzie chciał się zagłębiać, można to rozwiązać za pomocą dodatkowych piór resorów. Ten pług nie ma żadnej regulacji szerokości roboczej, odkładnice mają być zgodne z korpusem, skoro są 16" to takie mają być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Nie wiem jakie są odkładnicą , po przekątnej 100 cm. Od płozy do płozy 40  cm. Co to korpus nr 28

Buszmen trochę pier**lisz bo co ma scinacz do tego czy pług dobrxe idzie w ziemie czy nie . Nie ma nic

moge spróbować zrobić luz i dac pióra resorów. Może to sprawę polepszy 

ab 100 jest tez chyba znacznie cięższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Do wchodzenia w ziemię scinaczy nie ma nic ale do zapychania już tak.  Do danego nr korpusu pasują określone elementy robocze. 

AB100 napewno jest cięższy i dłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

A jak sprawdzić jaki mam nr korpusu i czemu ktoś porównuje tu  do nr 28??

ogolnie ab100 lepiej szedłby w ziemie?

tu jest jakaś mechaniczna regulacja szerokości , to nie jest regulacja z 16 cali na 18??

vario to ma ??? To tam nie przeszkadzają odkładanie  np 16 jak ustawimy na 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

A teraz jak sprawdzić czy mam założone dobre dokładnie? Powinny być 16 , jakoś po wymiarze można to zobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

To do tego pługa mogę założyć inny korpus o innym numerze?? Duże to ma znaczenie? Bo odkladnie i lemiesze to wszystkie podobne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak nie pasuje i nie chcesz inwestować w niego to lepiej sprzedać. Niema sensu dawać korpusów. Masz coś nie tak z odkładnią bo nie pasuje ci do lemiesza i ma puste otwory. Lemiesz z lewej strony nie sięga końca odkładni. Posprawdzaj czy ktoś ci składaka nie wcisnął z różnych części byle pług przypominał. I dlatego być może orze tak a nie inaczej ci. Płozy zobacz czy nie do wymiany, piersiom chyba też dużo nie zostało, dłuta by ostre były, by luzów na korpusach nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj