przemyslaw89

Wałek WOM DF Agroplus 100 - nie ciągnie

Polecane posty

Witam, proszę o pomoc w analizie problemu. Ciągnik to Deutz Fahr Agroplus 100:

1. Wałek po włączeniu dźwigni na 540 lub 1000 kręci się - ale nie ma siły żeby napędzić jakąkolwiek maszynę.

2. Na wyświetlaczu obroty WOM wskazywane są cały czas, wydawałoby się poprawnie.

3. Na cewkę elektrozaworu nie dochodzi napięcie - po podaniu bezpośrednio - elektrozawór cyka, z tym że WOM dalej nie ciągnie, tylko się luźno kręci.

4. Przycisk w kabinie sprawny, kontrolka się zapala, sprawdzony elektrycznie, podmieniony - przedni napęd załącza.

5. Przyciski na błotnikach wcale nie reagują pomimo przyciskania/przytrzymywania.

 

Pierwsze podpięcie WOM po zakupie i okazuje się coś nie tak. Macie Panowie jakieś pomysły?

Sprawa elektryczna? Hydrauliczna? Czy raczej mechaniczna?

Za wszystkie pomysły i sugestie teraz z góry dziękuję😃 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

cewka wyeliminowana to sprawdź ciśnienie na 4x4 i na wom bo powinno być takie same, jeśli nie to całkiem możliwe że zasilanie gdzieś pada ( może rurka puściła) a jak ciśnienie to samo to tarczki będą do wymiany, więcej mi na myśl nie przechodzi, może być uszkodzony sam zawór też lub przed zaworem ciśnienie uciekać 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Miałem podobnie w agrotronie 150 Mk3, przez dwa lata walek dzialal bez problemu az w koncu przestal ciagnac. Po sprawdzeniu elektryki wyjelismy caly naped bo obstawialem tarczki sprzegla, ale mechanik z serwisu sie dopatrzyl ze byly zle poskladane. Pomylona byla kolejnosc tarczek i tych blaszanych podkladek. Po wyprostowaniu sytuacji dziala do tej pory. 

Jezeli elektrycznie wszystko dziala to moze sie tarczki skonczyly... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie elektrycznie też mi się coś nie zgadza: cewka cyka po podaniu prądu na krótko, oficjalną drogą prądu nie ma. Czy włączniki z błotników mogą robić jakieś zwarcie czy zakłócenia? Warto się tam dostać i poczyścić? Czy we włącznikach z  błotników też są lampki kontrolne? coś powinno się świecić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odłącz czujnik i sprawdź czy będzie załączać cewkę ale problem i tak będzie mechaniczny


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po kolejnych ogledzinach: mechanicznie jednak jest ok, ciągnie jak trzeba - z tym że były przełożone wtyczki i wom się włączał przyciskiem blokady - kto by na to wpadł... Szukam dalej w elektryce, żeby przywrócić wszystko do oryginału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehe


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez washingtons
      Witam posiadam MF135 ma on jedno wyjscie hydrauliczne wychodzace z miejsca zaznaczonego na zdjeciu. Wiadomo w tym ciagniku hydraulika zewnetrzna dziala wraz z podnosnikiem , w zwiazku z tym zakupilem zawor rozdzielacza pod siedzenie. Pytanie jak polaczyc przewody bym mial dwa gniazda do sterowania platformy( rozdzielacz na platformie).czy potrzebne bedzie kupno drugiego rozdzielacza jak w przypadku np. 255 tego po lewej stronie? Wydaje mi sie ze nie skoro mam juz na platformie.

    • Przez MacRolMF
      Witam, tata dołożył do ciągnika (kubota l5450) 3 dodatkowe sekcje hydrauliczne, po podłączeniu wszystkiego i wlaniu oleju nic nie działa, podnośnik który wcześniej działał dobrze, podnosi tylko wtedy gdy kręci się kierownicą.
      Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny!
       
    • Przez bny
      Witam
      Zakupiłem Koparkę budowlaną Białoruś i mam problem.
      Podczas kopania, po kilku cyklach pracy osprzętem koparkowym, wywala uszczelkę pod główną pompą, która znajduje się od strony zbiornika oleju.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bądź ma pomysł co może być powodem?
      Pozdrawiam
      Andrzej
       
    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj