jaroWM

rolnik oszukany przez producenta sprzętu

Polecane posty

igor10246    380

niestety Polski system prawny dopuszcza takie rzeczy jedyne co to sąd i batalia przez 5 lat 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ale ja tu nie widzę nic nadzwyczajnego. Po prostu nie dostał kredytu na zakup i tyle, a że umowę wcześniej podpisał to kogo wina? Każda umowa ma zawarte, że strona która zrywa umowe płaci karę... Zresztą kredyt mógł poszukać w innym banku, na pewno by dostał gdzieś, tu nie jest ogromna suma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

miało być finansowanie fabryczne, ale mu odmówili. szkoda, że nie wiadomo, jaka to firma...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Brutalnie ale popełnił największy błąd jaki można,nie przeczytał umowy przed podpisaniem. Wszystko jest zgodne z prawem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaaa , jasne . To zwykła lichwa !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

A Ty wszystko podpisujesz jak leci?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sORRY . Źle zrozumiałem .

Różnie to bywa z tym podpisywaniem dokumentów.

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, jaroWM napisał:

miało być finansowanie fabryczne, ale mu odmówili. szkoda, że nie wiadomo, jaka to firma...

To się tak tylko ładnie nazywa ale w rzeczywistości umowę podpisujesz zbankiem a nie fabryką prawdopodobnie był mocno zadłużony nie brak dziś takich co się porywają z motyką na słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

Nie dali kredytu bo pewnie zdolności juz nie ma. W tle John deere i jakiś chyba tym wiec nie sadze ze kupił za gotówkę z 13ha skoro nie miał gotówki na paszowóz. Przeinwestował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Też mi się tak wydaje, że chciał mieć najnowszy sprzęt na gospodarstwo które nigdy na to nie zarobi. Ciekawe tylko czy ten johndeere to ich traktor, bo jeśli tak to na 13ha na pewno nie jest taki potrzebny i mogą po prostu go sprzedać, kupić tańszy a za resztę kasy wyjść na prostą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5576

Jeżeli ten case z foto też jest ich, to spokojnie ten ciągnik sam by wystarczył na 13ha. A jeżeli już nigdzie nie chcieli dać kredytu to znaczy, że już nieźle był zadłużony, fajnie się kupuje zabawki na kredyt, gorzej jak trzeba spłacać.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

@Azor07

my od niego brali maszyny w 2013 roku jeszcze udało się wszystko bez problemów, nie wiem co się stało że tak upadł, szybko się rozwijał nie było nigdy wcześniej problemu czy jakaś poprawka do agencji czy jakieś papiery to robił od ręki, wiesz coś więcej na jego temat czemu tak się stało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Dwóch znajomych też kilka lat wcześniej brało ciągniki Zetora i Farmera i bez problemów . Nic więcej nie wiem , tylko tyle co ludzie mówią że zapłacił za farmery  a fabryka upadła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

my brali ciągnik case, kosiarkę i zgrabiarkę, owijarkę, opryskiwacz i nawet przywiózł maszyny bez kasy na testy wszystko było super 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też brałem ciągnik i maszyny u Mariusza wniosek robił i było ok nie sądze żeby naprzód płacił za ciągniki chyba też przeinwestował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

no on w ciągu roku dwóch bardzo się tam rozwinął, nowe biuro, maszyny różnych producentów i nagle kaput 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
16 godzin temu, micgal39533 napisał:

no coś tam mówili o nim 

Bo właśnie coś tam w tv bylo ze w świętokrzyskim w wigilię gość wpadł ale mial jeszcze chyba inne machlojki za uszami niz kantowanie rolnikow : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

No dokładnie w wigilię go zgarnęli, w tv trochę chyba pokręcili bo mówili o sprzęcie elektrycznym dostarczanym rolnika a chodziło o maszyny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

W agrobiznesie było . Ze trzy razy do roku oglądam ,a akurat trafiłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj