News
jaroWM

rolnik oszukany przez producenta sprzętu

Polecane posty

igor10246    131

niestety Polski system prawny dopuszcza takie rzeczy jedyne co to sąd i batalia przez 5 lat 

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Ursusc385    934

Ale ja tu nie widzę nic nadzwyczajnego. Po prostu nie dostał kredytu na zakup i tyle, a że umowę wcześniej podpisał to kogo wina? Każda umowa ma zawarte, że strona która zrywa umowe płaci karę... Zresztą kredyt mógł poszukać w innym banku, na pewno by dostał gdzieś, tu nie jest ogromna suma

Wiadomość z agroFakt.pl

jaroWM    41

miało być finansowanie fabryczne, ale mu odmówili. szkoda, że nie wiadomo, jaka to firma...

• Like 1

Bartek933    4153

Brutalnie ale popełnił największy błąd jaki można,nie przeczytał umowy przed podpisaniem. Wszystko jest zgodne z prawem

• Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Gość   
Gość

Taaaa , jasne . To zwykła lichwa !!

Bartek933    4153

A Ty wszystko podpisujesz jak leci?

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

sORRY . Źle zrozumiałem .

Różnie to bywa z tym podpisywaniem dokumentów.

Edytowano przez zetorki12

Bartek933    4153

Co?

staszek131415    4045
2 godziny temu, jaroWM napisał:

miało być finansowanie fabryczne, ale mu odmówili. szkoda, że nie wiadomo, jaka to firma...

To się tak tylko ładnie nazywa ale w rzeczywistości umowę podpisujesz zbankiem a nie fabryką prawdopodobnie był mocno zadłużony nie brak dziś takich co się porywają z motyką na słońce

• Like 2

przemek28_28    385

Nie dali kredytu bo pewnie zdolności juz nie ma. W tle John deere i jakiś chyba tym wiec nie sadze ze kupił za gotówkę z 13ha skoro nie miał gotówki na paszowóz. Przeinwestował.

KlimekPL    355

Też mi się tak wydaje, że chciał mieć najnowszy sprzęt na gospodarstwo które nigdy na to nie zarobi. Ciekawe tylko czy ten johndeere to ich traktor, bo jeśli tak to na 13ha na pewno nie jest taki potrzebny i mogą po prostu go sprzedać, kupić tańszy a za resztę kasy wyjść na prostą

Tomasz0611    271
Napisano (edytowany)

Jeżeli ten case z foto też jest ich, to spokojnie ten ciągnik sam by wystarczył na 13ha. A jeżeli już nigdzie nie chcieli dać kredytu to znaczy, że już nieźle był zadłużony, fajnie się kupuje zabawki na kredyt, gorzej jak trzeba spłacać.

Edytowano przez Tomasz0611

micgal39533    128

@Azor07

my od niego brali maszyny w 2013 roku jeszcze udało się wszystko bez problemów, nie wiem co się stało że tak upadł, szybko się rozwijał nie było nigdy wcześniej problemu czy jakaś poprawka do agencji czy jakieś papiery to robił od ręki, wiesz coś więcej na jego temat czemu tak się stało? 

Azor07    345

Dwóch znajomych też kilka lat wcześniej brało ciągniki Zetora i Farmera i bez problemów . Nic więcej nie wiem , tylko tyle co ludzie mówią że zapłacił za farmery  a fabryka upadła .

micgal39533    128

my brali ciągnik case, kosiarkę i zgrabiarkę, owijarkę, opryskiwacz i nawet przywiózł maszyny bez kasy na testy wszystko było super 

ja też brałem ciągnik i maszyny u Mariusza wniosek robił i było ok nie sądze żeby naprzód płacił za ciągniki chyba też przeinwestował

micgal39533    128

no on w ciągu roku dwóch bardzo się tam rozwinął, nowe biuro, maszyny różnych producentów i nagle kaput 

mf362    183
16 godzin temu, micgal39533 napisał:

no coś tam mówili o nim 

Bo właśnie coś tam w tv bylo ze w świętokrzyskim w wigilię gość wpadł ale mial jeszcze chyba inne machlojki za uszami niz kantowanie rolnikow : /

micgal39533    128

No dokładnie w wigilię go zgarnęli, w tv trochę chyba pokręcili bo mówili o sprzęcie elektrycznym dostarczanym rolnika a chodziło o maszyny

• Like 1

Azor07    345

W agrobiznesie było . Ze trzy razy do roku oglądam ,a akurat trafiłem .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Rolnik1973
      Pany składać wnioski o suszowe, tylko nie ci co po 8 ton nakosili.
      Ja już złożył.
    • Przez horniczak
      Teoretycznie powinniśmy składać dokumenty do końca kwietnia (albo) jakoś tak. Tylko co mają zrobić osoby bez podpisu elektronicznego i innych rzeczy niezbędnych do rozliczenia przez internet, skoro wszystkie urzędy są teraz pozamykane na 4 spusty? Te terminy zostaną jakoś przedłużone, poszukać kogoś kto zrobi to za nas czy jak?
      EDIT Czy takie firmy jak https://magnesuperat.pl/ mogłyby zrobić to rozliczenie za mnie po przesłaniu tylko skanu, czy potrzebny im będzie papierowy oryginał???
    • Przez mumio
      Chciałbym zrobić przejazd przez rów melioracyjny (rów głęboki 2,5 m) na działkę.

Jakie są procedury, do kogo najpierw to zgłosić? Ponosimy jakieś koszty zezwoleń bo rozumiem, że materiał na swój koszt, ewentualna koparka, ziemia i piasek zasypowy. Na zdjęciu żółta linia to granica, moja część pola jest na dole i jak widać sąsiad ma swój przejazd ale chyba nie jest on należycie starannie wykonany, nawet nie wiem jakiej średnicy tam rury są, czy są jakieś protokoły z zasypu. Nie mieszam się w to, nie chcę korzystać z jego pozwolenia na przejazd bo może mu czasem coś odwalić i zgodę wycofa a ja zostanę bez dojazdu. Natomiast jeżeli chciałbym wykonać należycie przejazd z odpowiednią średnicą rur, zasypem to podejrzewam, że jakiś organ nakazałby rozkopać i sąsiada przejazd bo zobaczy, że to jest po prostu amatorsko wykonane. Przy okazji pewnie organ nałożył by karę, grzywnę za zasyp rowu bez pozwolenia.

Od razu mówię, że do mojego rowu nie wychodzą żadne rury drenarskie z pola, rury widać w rowie na stronie sąsiada.

No i jak myślicie, lepiej "dołączyć" mój przejazd do przejazdu sąsiada czy zrobić sobie oddzielny na środku rowu?

• Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj