Zaloguj się, aby obserwować  
Maceo

Prasa wielkogabarytowa

Polecane posty

Maceo    0

Witam orientuje się ktoś ile płaci się za usługę prasą wielkogabarytową za hektar albo od snopka ile sobie liczą za taką usługę czekam na odp

 

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

80 zł za tonę bierze 1 z użytkowników na AF i bodajże ma claasa quadranta 3400 ale 1 snopek waży ponad 500 zł.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja wynajmowałem taką prasę w ubiegłym roku i koszt był 19zł od balota, nie wiem jakie są przewidziane stawki na ten sezon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

z quadrantta 3400 kostka będzie ważyć nawet ponad 700kg My mamy Vicona LB1290 i kostka z siana co fakt ale nie do końca zbita o wymiarach 120x90x240 waży średnio 600kg a quadrantt ma 120x100mm. My nie będziemy prasować usługowo chyba że ktoś namolny się trafi. Cena najprawdopodobniej od 3x cena za zwijkę bo kostek jest 3 razy mniej

Edit: pomyłka AGCO ma kostkę 120x128 a nie claas

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@lukasz1987 CZym ciągasz tego Vicona? Jakiś specjalny sznurek używasz? Jak ściele się taką słomą z kostki, da rade widłami?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

prasa przyszła w tym roku. Ciągana była Valtrą T182 Versu i Valmetem Mega 8950 bo chcieliśmy sprawdzić czym lepiej idzie.

Sznurek a raczej linka firmy Marol model Gigant

Jak się ścieli to nie wiem, poza tym mamy rozścielarkę więc problemu nie ma :)

@slawny przeczytaj mój poprzedni post są wymiary :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

@Lukasz1987 pytanie o rozmiar kostki było skierowane do kolegi fendt070 a że w na necie robię 10 rzeczy naraz zawsze to w tzn międzyczasie ktoś jeszcze coś napisał;/

 

@Lukasz1987 Napisz coś więcej o tej prasie jeśli możesz który rok przebieg cena i wyposażenie i jaka moc byłaby ok do tej prasy, aha i po jakich kombajnach była słoma prasowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Rocznik bieżący, zrobiła 50ha siana jak do tej pory. Cena hmmm jak za kombajn o wydajności 12t/h.

Z wyposażenia to zamówiliśmy drugą oś bo standardowo jest pojedyncza a woleliśmy ze względu na łąki tandem, wyrzutnik ostatniej kostki, centralny układ smarowania, tylna konstrukcja do zsuwania kostek na rolkach.

Nie braliśmy na rotorze bo nie jest potrzebny gdyż nie robimy kiszonek w kostkach.

Zapotrzebowanie na moc to 160KM początkowo miało być 140 jak się dowiadywaliśmy no ale. Zapięte było 200KM na Sigma Power i było to wystarczające na podmokłych łąkach gdy .... na przednim podnośniku był balast przód 2t tył i z tyłu 1t bo więcej się nie zmieściło. 8 tonowy ciągnik jest do niej za lekki na suchej łące a na mokrej zawsze lżej bez 3t ale trochę nim szarpie jak to w prasach tłokowych. Słoma będzie prasowana po Tucano 320 naszym i 440 sąsiada oraz Medionie 310 sąsiada oraz NH CR9090 i TX64 z kołchozu czytaj byłego PGR-u

 

@Lukasz1987 pytanie o rozmiar kostki było skierowane do kolegi fendt070 a że w na necie robię 10 rzeczy naraz zawsze to w tzn międzyczasie ktoś jeszcze coś napisał;/

Trzeba było dopisać do kogo to pytanie bo różnica czasowa między naszymi wypowiedziami była znaczna i myślałem że to do Mnie :)

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

No tak dopiero po napisaniu znalazłem temat w którym pisałeś że kupujesz nową, więc gratuluję bo z tego co wiem to sprzedane tego typu prasy można policzyc na palcach, cała masa to używki z zachodu albo ew. leasing cena Vicona i tak nie jest tak zaporowa jak cena np Krone jednak prasa chyba warta swojej ceny czego raczej nie powiem o prasach Krone na okrągłe, niczym nadzwyczajnym się nie wyróżniają a dla mnie brak pasówki w ofercie to wada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Witam chcę kupić prasę dużą kostkę, ale no właśnie tylko jaką ? jeden użytkownik z AF ma Hesstona i wyraża się o niej pozytywnie, ale jak się sprawują prasy grenland,claas,wergler,case,krone może są na forum użytkownicy

tych pras i mogli by podzielić się opiniami na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja nie posiadam takiej prasy, ale znajomy ma firmy Rivierre Cassalis. Z tego co widzę to sprawuje mu się bardzo dobrze i nie narzeka.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Hesston i innej bym nie kupił a jak się dorobie to MF2190 :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexm34    0

Hesston i innej bym nie kupił a jak się dorobie to MF2190 :P:)

 

Mogę się mylić, ale powiem tak np. Massey MF190 to nic innego jak Hesston 4900, a ten MF2190 to nowsza wersja 190-tki. Na MF190 jest nawet tabliczka zanmionowa Made by Hesston USA :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

No tak się składa że prasy MF,case,new holland ,fendt oraz niektóre modele krone opierają się na technologi Hestona podwójnego supłacza.Ja zakupiłem NH 1010 i zobaczymy jak się będzie sprawować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Grvsia
      Witam, mam pytanie ponieważ kupiłem prasę fortschritt 550, jestem nowy w tym temacie i chciałbym robić usługowo lecz nie mam pojęcia jak sobie liczyć za tą usługę, za sztukę, od hektara czy jeszcze od czegoś innego?
    • Przez Tomasz12441
      Witam. Posiada ktos z Was moze prase Mengele 530?  Poszukuję instrukcji obsługi, albo kogoś, kto wie mniej wiecej co i jak powinno działac. Dołączam zdjęcie sterownika

    • Przez edward93
      Witajcie, planujemy zakup prasy jednak problem w tym że nie możemy się zdecydować jaki model i jaka firma dokładnie. Wybór mamy John deere lub kuhn rotor na pewno. Wiemy że to musi być jedna z tych firm jednak model nie jest wybrany. Chciałbym uzyskać jakies opinie na temat jakichkolwiek modeli tych pras czy polecacie czy nie i dla czego i na jakim pracowaliście. 
    • Przez duda30
      Witam . Proszę o radę. Pierwszy raz robiłem słomę w dużą kostkę i mi zmokła dosys mocno na polu i czy te kostki obeschną czy co mam z tym problemem zrobić?
    • Przez wojt3p
      Witam jestem użytkownikiem prasy od roku czyli jestem po pierwszym sezonie. Mam do wymiany tuleje na głównym korbowodzie. Moje pytanie do użytkowników  tych i podobnych pras. gdzie można dostać części ? Pytałem w jednym miejscu i wycenili mi ją na 3 tyś zł. i wydaje mi się że to lekka przesada. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących np wymiany sznurka itd...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj