yacenty

Od kiedy mozna siac nawozy azotowe 2020?

Polecane posty

suffeks    207
11 godzin temu, Adrian_K_90 napisał:

Po prostu mnie interesuje na jakiej podstawie w ogóle wprowadzili te ograniczenia, i jak to ma się w innych krajach UE. Ciężko mi w ogóle znaleźć jakiekolwiek informacje w internecie.  Nie mam informacji z pierwszej ręki, a to co robi ministerstwo pachnie mi wielką ściemą. Bohatersko walczą z problemami które sami stworzyli. Jednak na 100% nie wiem, więc się pytam, bo może ktoś wie. Np. pracował w Hiszpanii czy Francji i wie, że z azotami czekali do Marca. 

W innych krajach nima takich ograniczen. Owszem mieli wyznaczyc miejsca w polsce gdzie trzeba sie wstrzymac z azotem. Chcesz prosta odpowiedz? Urzednicy nie zdazyli przed terminem wiec zrobili cala polske strefa ograniczeniem N.

To ze cala polska ma restrykcje to nie wina UE.

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więc nasz super minister bohatersko walczy ze sztucznym problemem nie znanym gdzie indziej. Tymczasem większość rolników obwinia UE o głupie przepisy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

W niemczech na potege wiosna jada poglownie z gnojowica a u nas ustawa z lat 70tych tego zabrania. To jest dopiero paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może wystarczy wpisać w google czy gdzieś za granicą istnieją takie zaostrzenia? W Niemczech z azotami mogą wjeżdżać od 1 lutego. Nie tylko Polska taka zła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

Co  zrobić nie orałem na zime pod qq i chciałem nawiezc obornika i co zrobic zaorać czy co zeby nie przesuszyc za mocno? moze samym gruberem na 25cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Ja też nie oralem i nie ma co płakać jeszcze tylko tydzień i jadę z obornikiem a po orce agregat talerzowy na płytko żeby wałem ubić i żeby woda nie odparowała całkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

a obornik tez mozna wozić juz od 15 czy sie myle? tragedia jest bo sucho jak pieprz u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

Można stosować nawozy naturalne, ale…


Jak czytamy w punkcie 5 Podrozdziału 1.2 Programu wskazanych w tabeli terminów nie stosuje się w 2020 roku dla gruntów ornych z uprawami ozimymi, upraw trwałych i wieloletnich oraz trwałych użytków zielonych. A zatem zgodnie z tymi zapisami można stosować te nawozy w zbożach ozimych, rzepakach, czy na łąkach. Ale z drugiej strony w niektórych przypadkach istnieje obowiązek wymieszania nawozów naturalnych stałych lub płynnych niezwłocznie po aplikacji do gleby, np. na gruntach o dużym nachyleniu terenu (pow. 10%).

top agar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jak ktoś chce wywiezc obornik i zaraz po tym zaorać te pole szykując pod kukurydze ? No to chyba nie może ? Ale nie jest to uprawa ozima, uprawa trwała i wieloletnia ani trwały użytek zielony. Więc jest to uprawa jara, a z tymi co ? Co do tego gdzie wolno to kto rozrzuca teraz obornik na zboża ozime, rzepaki i łąki...

 

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

na łąki troche rozrzucam na wiosne tak ok20ton ale taki co tam praktycznie słomy nie ma... A na zime daje ok 40t na hektar. Mam obornika fulll i gdzies to trzeba wywiezc... pod tą qq na początku marca wywioze i nie bede orać tylko gruber na 25 cm i pozniej włóka i bedzie czekać do siewu... Bo jak teraz to za oram to to reszte wilgoci wywale na wierzch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj