radziu1013

Instalacja w przyczepie rolniczej D47

Polecane posty

radziu1013    0

Panowie brak instalacji nie mam na czym się wzorować jak rozprowadzić kable na której ramię tak aby było wszystko jak się należy najbardziej mi chodzi o światła na przodzie jak poprowadzić ten kabel aby nie wadził przy kiprowaniu mile widziane zdjęcie jak macie zrobione :) dziękuję że poświęcacie swój czas :))przyczepa d47

Edytowano przez radziu1013
Blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

jeżeli nie masz instalacji w cale to kup cała w sklepie i puść ją dolną rama w tym ceowniku który jest tak jagby główną rama noi wtyczka będzie obok obrotnicy a do przednik świateł leci tylko jeden kabelek do każdej z lamp musi on być odpowiednio długi żeby go nie wyrwało podczas wywrotu i odpowiednio należy go zabezpieczyć przed urwaniem. Nie jest to jakieś skomplikowane instalacja w tej przyczepie jest najprostsza jaka może być wystarczy próbówka i trochę wiedzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziu1013    0

Prąd to spokojnie ogarnę to mam w jednym palcu tylko się właśnie zastanawiałem jak puścić ten kabel do tych przednich lamp ale myślę że zrobię puszkę przy końcu tylnej ramy i puszcze go stamtąd po ramię co bdz podnoszona z zapasem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584

Przewód poprowadź koniecznie od dołu przez obrotnicę, dalej lewą podłużnicą ramy do tyłu . Od puszki zasilanie gniazda , tylnych lamp oraz przednich. Ważne aby przewód zasilania przednich lamp, z tyłu przebiegał poprzecznie tzn.dla przykładu, z lewej strony dolnej ramy na prawą stronę górnej i dalej do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak trojstrony wywrot to kabelek z tyłu, bo przy wywracaniu do tyłu i go zerwie. Druga sprawa nie jeden a 2 nie baw się w masę po ramię tylko doprowadź wszędzie kablem a po ramię dodatkowo tylko

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Ja użyłem przewodu spiralnego od starej golarki, nowy kawałek takiego przewodu to coś około 18zł i masz 3 żyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Zrób tak jak w oryginale albo jeszcze lepiej jak ja:) Tzn. kup sobie kawałek przewodu typu spirala 2 żyłowy ( jeśli obie pozycje świecą na raz ) lub 3 żyłowy  ( tak jak powinno być czyli pozycja lewa i prawa osobno ). Wtedy przewód nie wisi i nie przeszkadza przy kiprowaniu. Oczywiście przejście przewodu pomiędzy ramą dolną a górna z tyłu i po środku. Oryginalnie przewód świateł przednich przeprowadzony jest prawą stroną górnej ramy a w dolnej ramie lewą stroną ( z przodu przez obrotnicę ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

jak już kolega wyżej wspomniał główny przewód puszczasz przez środek obrotnicy i nigdzie się nie będzie naciągał czy zwisał przy skręcie
do przednich lamp prowadzisz z puchy po rurze wywrotu i na środku przeskok na górną ramę, oczywiście z dużym zapasem, dalej prawą stroną do jednej i drugiej lampy, polecam też połączyć obie ramy kablem masowym, bo będziesz miał z przodu dyskotekę


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

I masa koniecznie po kablu bo takto zawsze problem. U po dluzszym postoju zawsze choinka byla bo sniedzialo a teraz jest masa po kablu i spokoj ktorys rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

to chyba oczywiste że masa do tylnych lamp i gniazda kablem

jak chcesz to zrobić porządnie to kabel 1.5 czy nawet 2.5mm


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Bez przesady, z przodu będzie miał co najwyżej 10 lub 20 W więc nie wiem po co mu przewód 1,5 nie mówiąc o 2,5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

to co jakieś cienkie nitki 0.75 ma zakładać, ani tego uciąć ani zakuć, nie wspominając już o tym że o wiele łatwiej uszkodzić
główny zakładałem 2.5mm, może i trochę przesada ale będzie na lata, fakt ciężko upchnąć w puszcze ale się da


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Co ma uszkodzenie przewodu do grubości żył? Osłona może być grubsza niż w większym przekroju. Do 10W mocy żarówek, uwzględniając długość przewodów zalecany przekrój żyły to 0,5 mm^2. Teraz się obroń z teorią 2,5 mm^2 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziu1013    0

Miałem kabel z lat x aluminium 2 peszel potem zbrojenie i peszel także myślę że bdz lata wszystko świeci kiprowalem na 3 strony zrobiłem spirale jak nie zaj.ebia to będzie na lata xd 4 h zajęło wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziu1013    0

Dziś jak podłączyłem to jest tak że kierunki są stop jest a jak zalacze światła to nie ma kierunków tylko wszystko się świeci a niby masa jest w puszcze 

 

Dziwne to jest bo stop świeci kierunki są a jak zaświecenie światła to kierunków nie ma tylko wszystko się świeci naraz a jak wcisne stop to stop się zaświeca normalnie masę pociaglem kablem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj