Zaloguj się, aby obserwować  
thefarmer

wykształcenie a Młody rolnik/Modernizacja gosp. rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thefarmer    180

Witam was drodzy rolnicy otóż mój kolega absolwent technikum agrobiznesu,ma takie pytanie,czy z tym wykształceniem dostanie MR i/oraz pieniądze na modernizacje gosp. rolnych?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Tak wystarczy, co do modernizacji to zależy od tego jaka wielkość, co produkuję, czy posiadasz już nowy ciągnik itp.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Po mojemu o ile dobrze pamietam to ogrodnicze zalicza sie do wyksztalcenia rolniczego na bank ale agrobiznes chyba rowniez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A jakie masz wykształcenie ROLNIK czy AGROBIZNES.

Ostatnio byłem u notariusza i się spytałem to powiedział że agrobiznes to nie rolnik.W agrobiznesie nie jest napisane rolnik więc rolnikiem NIE jesteś.

Według mnie to zależy od osoby rozpatrującej wniosek jak sobie będzie chciała.

Ale faktycznie czy zaliczenie szkoły AGROBIZNES to jest zawód ROLNIK??? Gdzie tan pisze że jestem rolnikiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

szkoły z jakich można skorzystać z programu młody rolnik

-technik rolnik

-tech architektury krajobrazu

-technik agrobiznesu

szkoła zawodowa

-rolnik

-mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych...

możesz prowadząc gospodarstwo korzystać z programów pomocowych UE(tak pisze na ulotce ze szkoły rolniczej)

 

a najlepiej zadzwoń lub pojedź do ARiMR tam na pewno powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

w tym rozporządzeniu jest że musi być 120 godzin o rolnictwie czyli po kierunku mechanika i budowa maszyn na specjalność samochody i ciągniki się zaliczam chyba bo maszynoznawstwo jest podstawy konstrukcji maszyn wytrzymałość materiałów metaloznawstwo materiałoznawstwo itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studiuje rolnictwo a specjalność to agrobiznes i wykładowca od funduszy pomocowych mówił ,że nie ma najmniejszych problemów aby móc ubiegać się o PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Studiuje rolnictwo a specjalność to agrobiznes i wykładowca od funduszy pomocowych mówił ,że nie ma najmniejszych problemów aby móc ubiegać się o PROW.

Ok. piszesz (tak wnioskuje), że po studiach rolniczych spec. agrobiznes można korzystać ze wszystkich programów UE. Z czego zdawałeś maturę aby być przyjętym na ten kierunek. Inni też mogą się pochwalić bo na stronie WSA w Łomży jeszcze nic nie znalazłem na ten temat... B)


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

Mam takie pytanko...

A mianowicie gdy jestem w trakcie nauki w technikum rolniczym (zaocznie) mogę ubiegać się o dofinansowanie „Ułatwianie startu młodym rolnikom” ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baart26    0

a ja mam pytanie takiej treści, jeżeli chodzi o program dofinansowania młody rolnik, czy po ukończeniu studiów inżynierskich kierunku inż. środowiska, kwestia wykształcenia już jest zapewniona ? Czy jednak ten kierunek nie ma wystarczającej ilości godzin zw. z rolnictwem ... dodam, że studiuje na UP we Wrocławiu ostatni semestr studiów 1 stopnia. Był ktoś może w podobnej sytuacji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

Witam. Czy jeżeli skończyłem technikum rolnicze a jeszcze nie przystąpiłem do egzaminu zawodowego to również mogę się starać o dotacje na młodego rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj