Dami147

Chlewnia na 400 szt.

Polecane posty

Dami147    18

Witam chciałbym was się poradzić mam zamiar budować chlewnie na głębokiej ściółce mogli byście mi podać w przybliżeniu koszty takiej budowy chlewnia ma by być na 400 szt. a obornik wyrzucany turem

 

Dzięki za odp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dangeronmix    1

Z Tego co ost orientuje u nas w sąsiedniej wsi budowali nowa chlewnie lecz na rusztach ... koszty budowy chlewni wyszedł przeszło 400 tys zloty i jeśli się nie mylę na 500 sztuk trzody plus do tego 150 tys na zbiornik na gnojowice ale tez mogę się mylić... ;) Napisałem tylko to co wiem osobiście z życia ale mogę Ci doradzić jeszcze ze są programy na internecie które ściągasz wpisujesz sobie jaka chlewnie chcesz mieć ile metrów kwadratowych jaka wysoka z jakiego budulca itd.. sumujesz tam kaszty i masz koszt budowy plus wyposażenie w zależności od tego co chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dami147    18

Dzięki :) a nie masz może linku do takiego programu żeby go pobrać. Jeszcze raz z góry wielkie dzięki :):)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

Z Tego co ost orientuje u nas w sąsiedniej wsi budowali nowa chlewnie lecz na rusztach ... koszty budowy chlewni wyszedł przeszło 400 tys zloty i jeśli się nie mylę na 500 sztuk trzody plus do tego 150 tys na zbiornik na gnojowice ale tez mogę się mylić... :) Napisałem tylko to co wiem osobiście z życia ale mogę Ci doradzić jeszcze ze są programy na internecie które ściągasz wpisujesz sobie jaka chlewnie chcesz mieć ile metrów kwadratowych jaka wysoka z jakiego budulca itd.. sumujesz tam kaszty i masz koszt budowy plus wyposażenie w zależności od tego co chcesz :)

interesuje mnie taki program również planuję budowę tuczarni na ruszcie na 1000 szt.Będę wdzięczna za link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazlab1    1

Nigdy nie na głębokiej ściółce!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Później i tak przerobisz na ruszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dami147    18

Ale n rusztach mają świnie chłodniej a co się z tym wiąże trzeba dłużej chować

 

a może wiecie czy istnieje coś takiego że np. przywożą wam świnie wy je chowacie płaco wam zabierają je i przywożą następną partię tak mi znajomy opowiadał ale czy to prawda to nie wiewem ponoć jeszcze paszę dają jeśli znacie taką firmę to dajcie link z adresem bądź numer DZIĘKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

No tak jest u mnie we wsi ale jak ci jakiś z tych przywiezionych zdechnie to musisz się jeszcze rozliczać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. :)

 

To, że ruszta w chowie są wygodniejsze dla hodowcy i mniej czasu przeznacza się na codzienny obrządek to sprawa oczywista, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem kolegi @Dami147, że:

Ale n rusztach mają świnie chłodniej a co się z tym wiąże trzeba dłużej chować

To nie prawda, bo świnie jeśli mają chłodniej w chlewie to pobierają więcej paszy, a jeśli zużyją więcej paszy to będą lepsze przyrosty i to chyba jest logiczne.

 

Chodzi ci o umowę czy kontrakt?

 

Jest wiele takich firm między innymi:

 

*SOKOŁÓW SA

 

*PKM DUDA SA

 

*AGRI PLUS SA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dami147    18

A czy ty masz np doczynienie z taką firmą lub znasz kogoś kto ma tak tak to daj jakieś wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam rozpocząć współpracę z SOKOŁÓW SA to wiem, a co do innych firm to porozmawiaj np. z @wama7552 lub @melon10641.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Mam takie pytanko czy są jakieś dotacje unijne na budowę chlewni?? I jakie są wymogi by móc wybudować taki budynek i dostać dotacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Witam. :)

 

To, że ruszta w chowie są wygodniejsze dla hodowcy i mniej czasu przeznacza się na codzienny obrządek to sprawa oczywista, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem kolegi @Dami147, że:

 

To nie prawda, bo świnie jeśli mają chłodniej w chlewie to pobierają więcej paszy, a jeśli zużyją więcej paszy to będą lepsze przyrosty i to chyba jest logiczne.

 

Chodzi ci o umowę czy kontrakt?

 

Jest wiele takich firm między innymi:

 

*SOKOŁÓW SA

 

*PKM DUDA SA

 

*AGRI PLUS SA

 

Sorry, ale to co zjedzą to nie pójdzie na przyrosty, tylko na ogrzanie organizmu, czyli potrzeby bytowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Nigdy nie na głębokiej ściółce!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Później i tak przerobisz na ruszta

Nie wiem o co ci chodzi z tą głęboką ściółką. Mam świniarnie na 250 sztuk od 10 lat i na głęboką ściółkę nie narzekam. Może mi ktoś wyjaśnić co jest nie tak z głęboką ściółką ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus912gd    0

Witam ja też postawiłem ponad 5 lat temu chlewnie na głęboką ściółkę, o wymiarach 65na20m. Mieści się w niej średnio 550szt, do tego znajduje się pomieszczenie na pasze w raz z śrutownikiem i 3 mieszalnikami + pomieszczenie gospodarcze. Koszt przybliżony to 450tysięcy,. Na głębokiej ściółce wiadomą rzeczą jest że trzeba sporo słomy ale i tak jest zwolennikiem takiego chowu :) Jedynym dla mnie minusem jest usuwanie obornika zimą, robiłem to w tę sobotę jd 6400 co chwile się zakopywałem, ślizgałem ;/ ale sobie poradziłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan29    0

Witam ja tez myślę o nowej chlewni chce zwiększyć produkcje ale nie wiem czy może wystąpić jakiś problem w budowie nowej chlewni?????????? Czy mogą niepozwolić na budowę??? Ktoś z was to przechodził??????????? Mogę prosić o poradę???? Kogo mam się poradzić jak nie was panowie po fachu z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj