isentor

Opryskiwacz Kverneland iXtrack T3

Polecane posty

isentor    81

Cześć, intensywnie myślę nad zakupem opryskiwacza Kverneland iXtrack T3. Interesuje mnie praca belki tego opryskiwacza, jak on sobie radzi na dołkach, nierównościach. Jakieś porady w stosunku do wyposażenia? Opryskiwacz będzie brany jako nowy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Hej.  Jak już będziesz coś wiedział o opryskiwaczu to daj znać, też planuję na nastepny sezon taki nabyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Cena jest dość spora. mi wyliczyli ponad 200 tyś netto, belka 27m, skrętny zaczep,   hamulce pneumatyczne,   wymuszone poziomowanie belki na 2 czujnikach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

W naszym przypadku cena wyszło 225tys (iXtrack), zdecydowaliśmy się więc na hardiego (Navigator) 10tys tańszy. Wyposażanie prawie najwyższe

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Ja bym brał Kvernelanda. Lepszy dostęp części, są tańsze, są zamienniki. W mojej okolicy i Hardi i Kverneland cieszy się dość dobrą opinią, ale Kverneland wygrywa serwisem i lepszym zapleczem części. Dwóch znajomych ma iXtrack'i i bardzo dobrze się to sprawuje, belka pracuje elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w mojej okolicy właśnie sporo pracuje Agri od Alek, Nap do Mamutow XXL i też każdy chwali. Agrio ma aparaturę Arag A jak jest w Kvernelandzie? W mojej okolicy nie ma żadnego Xtracka... I trochę się boję ,,wychylac"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Co do osprzętu nie mam pewności, wolałbym pierw się upewnić u znajomego i wtedy mogę dać Ci znać. A co do Agrio, od paru lat śmiga u nas kilka sztuk i chwalą sobie mega te maszyny. Też bym mocno brał ich opryskiwacz pod uwagę. Swego czasu byłem zdania, że nie ma co przepłacać za zachodnie i można śmiało brać Krukowiaka, ale ceny wypasionego Goliata nie odbiegają już tak dużo jak maszyny zachodnich producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakbyś mógł się dowiedzieć byłbym wdzięczny. Ja kvernelanda biorę pod uwagę bo mam już rozsiewacz na isobusie i Tellusa Pro więc odchodzi mi koszt sterownika... A co do naszych producentów bardzo chciałbym ich brać pod uwagę ale niestety z jakością odbiegają A z cena już nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyboch    0

Dla zainteresowanych wstawiam zdjęcia cennika, co prawda z 8 lipca 2019 ale poglądowo można zerknąć. W razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiem

IMG_20190708_155304.jpg

IMG_20190708_155308.jpg

IMG_20190708_155318.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyboch    0

większość to arag, można też miejscami spotkać oznaczenia rau. Cena niektórych rzeczy, a właśnie szczególnie oświetlenia to jakieś nieporozumienie. tym bardziej że składa się na nie czujnik indukcyjny, trochę kabli i same lampy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyboch    0

rozważaliśmy obie i koniec końców postawiliśmy na stalową. Aluminium na pewno będzie lżejsze ale czy trwalsze? Trudno powiedzieć. Uszkodzenie belki stalowej będzie na pewno prościej naprawić niż belki aluminiowej i to u nas głównie przeważyło. Ale wydaje mi się że to bardziej co kto lubi i kogo co bardziej przekonuje. Za jakiś czas ma w mojej okolicy pojawić się T4 na aluminiowej belce więc wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem bardziej przekonany do stalowej... A ile masz w nim sekcji i jaka szerokość belki? Rozwadniacz pracuje bez zastrzeżeń? Rozpuszcza dobrze proszki? I co byś dobra do niego jeszcze A np z czego byś zrezygnował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyboch    0

szerokość to 21m i to był błąd bo do 24 niewielka dopłata a różnica jest na szerokich polach znacząca - na tym 9 sekcji. Rozwadniacz bez żadnych zastrzeżeń, wsypywałem na raz po 25kg proszku i bez problemu sobie z tym radził. Z rzeczy które bym dobrał i które z biegiem czasu na pewno dobiorę, bo wszystko jest modułowe to na pewno BOOM GUIDE, miał być ale z racji że przekroczyliśmy już i tak kwotę we wniosku na PROW to koniec końców zrezygnowaliśmy. Kolejną rzeczą którą warto przemyśleć jest elektroniczny wskaźnik cieczy - ten który jest zamontowany to po prostu jest. Działa ale zaufać mu ciężko i ciągle się zacina co na pewno będę reklamował. Według mnie w rzeczy typu iXclean(automatyczne przełączanie zaworów) nie warto inwestować. Bajer fajny ale raczej nie wart swojej ceny tym bardziej że funkcje które oferuje(płukanie, napełnianie belki) można i tak wykonać, tylko trzeba wysiąść i samemu przełączyć zawory. Jeśli chodzi o komputer to bez dwóch zdań polecam Tellusa PRO, wygoda obsługi i wszystko pod ręką. Oczywiście nie warto brać standardowych dysz - przydały się tylko do uruchomienia opryskiwacza i żal było na nie patrzeć a strach z nich korzystać, lepiej od razu dopytać o jakieś inne i dopłacić albo po prostu kupić na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tellusa Pro mam już przy rozsiewaczu czyli jakies 15tys mam w kieszeni. Dysze chyba wolę samemu kupić bo jak mi policze tak jak za lampy Led to ja dziękuję.... Dzięki wielkie za wszystkie wskazówki jak będę znał cenę to podzielę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałem dopiero dziś ofertę. Na ta chwilę gdybym kupował ixtracka t3 musiałbym wyłożyć 196 tys z 27m stalowa belka. Autotrack i 9 sekcji. Cena bez sterownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyboch    0

czyli to samo co ja, jeśli masz pagórkowate pola to naprawdę zastanów się nad automatycznym poziomowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubbxyz    1

Witam, też myślę na tym opryskiwaczem. Jak się belka sprawuje w tym modelu? ma ktoś może belkę dzieloną na 3 części? czy cyrkulacja cieczy zdaje egzamin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyboch    0

belka amortyzuje zaskakująco dobrze, "cyrkulacja" cieczy nie wygląda tak jak się wydaje że wygląda, ciecz nie krąży lecz działa to na zasadzie podciśnienia. miałem mieszane uczucia jak to się będzie sprawdzać ale nie narzekam, sekcje załączają się bardzo szybko i od razu działają z zadaną wydajnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj