pawelp1987

MF 590, nie działa WOM, przyspieszacz, a przedni napęd działa tylko przy wysokich obrotach

Polecane posty

pawelp1987    0

Witam wszystkich. Tak jak w temacie, mam problem z moim MF 590 4x4 78r. Mianowicie wałek wom kręci się cały czas, a po podłączeniu jakiejś maszyny nie da rady kręcić , wogole nie przenosi napędu na maszyny. Kupiłem ten ciągnik 4 lata temu i od razu wtedy nie działała przyspieszacz, a wom załączał się ale po dłuższej chwili od włączenia, tak z minutę musiałem odczekać aż prasa zaczęła kręcić, a potem całkiem przestał działać. I tak, 2 lata temu wymieniłem jedną pompę na nową, jakaś z wyższej półki, druga zregenerowali, a chamulec Wom też był regenerowany. Po wszystkim złożyłem ciągnik i okazało się że dalej jest to samo, mechanik ten co mi wszystko regenerował stwierdził że mam jeszcze cały multipower do regeneracji i że może zrobić mi to, wymieniając wszystko na części od ursusa i koszt tego był by kilkanaście tysiecy, odpuściłem. A teraz pomyślałem że może ktoś coś mi podpowie w temacie. Proszę o pomoc i dziekuje.

 

Aha dodam jeszcze że ciągnik chodzi z turem i też ciężko mu jest coś podnieść ciężkiego, tak 500 kg jeszcze podniesie a coś więcej to już nie daje rady😣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Układ hydrauliczny z wyciekiem na potęgę. Pokazać mechanikowi oblatanemu i szybko naprawi za mały pieniądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelp1987    0

U nas ciężko o takiego mechanika, nikt się czegoś takiego nie podejmuje. Dlatego przeważnie robię sam. Czyli mówisz że to nie skrzynią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

A filtr pompy czysty w MF jet pod trójkątną zaślepką 

I skąd to jesteś że mechanicy wyginęli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelp1987    0

Czysty, jak robiłem pompy to nowy filtr, nowy olej agroll utto. Woj podlaskie, dokładniej Hajnówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To przecie u was mechanika do ciągnika znaleźć nie problem lepiej z tego tam żyć niż z samochodów. Trzeba sprawdzić ciśnienie zaraz za pompą i szukać miejsca wycieku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelp1987    0

Hym, no znajdziesz mechanika do c 360, c 330 ewentualnie 2812 lub 3512. Jak szukałem żeby ktoś mi wymienił pompy to żaden się nie chciał podjąć, dobra mniejsze o to. To mówisz że sam nie zdiagnozuje problemu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelp1987    0

Hym, film obejrzałem. Może ktoś coś jeszcze podpowie w temacie. Może ktoś jest na forum z podlaskiego co by dał radę na miejscu zdiagnozować ten wyciek. A Ty hubertb skąd jesteś jak oczywiście można zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

 Ja jestem z Podkarpacia. Filmów jest w sumie 3 pokazują budowę tego w środku. Najczęściej cieknie na uszczelnieniach tego wału z pierwszego linku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelp1987    0

Ok, ten wał da się wyjąć bez rozpolawiania ciągnika? Wystarczy zdjąć pokrywę skrzyni biegów, czy trzeba rozjechać w którymś miejscu?

Może jak bym go wyja to ktoś by się podja jego regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja okolice bielska nowszą serię 30xx ogarniam starszej nie robiłem ale znam byłego serwisanta od MF i Fendt też nie za daleko od bielska chcesz to dam namiar na PW zadzwonisz pogadasz albo podpowie albo zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelp1987    0

Czytając ten artykuł z linku widzę że powiązane też jest to z hamulcami. Hamulce też mi prawie nie działają, a czasami wogole ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

I dobrze rozumiesz, to jest układ połączony, pompa MP również ma powiązanie z pompą wysokiego ciśnienia hydrauliki zewnętrznej. Ten słaby udźwig tura też więc z tym jest związany. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelp1987    0

Jak rozpolawiania pierwszy raz to przy odciąganiu nie odkręciłem jednego przewodu metalowego i on się trochę rozgia, przy składaniu ledwo go dopasowałem, może w nim zrobiła się jakaś nieszczelnosc jak sądzicie może od tego zacząć, tam wystarczy chyba tylko czapę zdjąć, już dokładnie nie pamiętam ale chyba wtedy jest dojście do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniek2    0

502977497 Pacanow woj.Swietokrzyskie. ten gościu ogłasza się na olx przerabia skrzynię z multipower na zwykłą może Ci coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelp1987    0

Widziałem jego ogłoszenie, ale wątpię że zdradzi co i jak jak proponuje dojazd do klienta, więc chce zarobić a nie podpowiadac, ale dzięki😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448
6 godzin temu, pawelp1987 napisał:

Czytając ten artykuł z linku widzę że powiązane też jest to z hamulcami. Hamulce też mi prawie nie działają, a czasami wogole ich nie ma.

W "artykule" jest opisany hamulec WOM... Także hamulce to osobny temat, zalany płynem hamulcowym- pompa MP nie ma nic do ich działania w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelp1987    0

Wydaje mi że się mylisz, wiem że w tych MF-ach były dwa rodzaje hamulców. U mnie na przykład nie ma żadnego zbiornika na płyn hydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Zapamiętaj kochany do końca życia kompletacja ciągników MF zależy od miesiączki pingwina i skali występowania zorzy polarnej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj