Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz150

Jaki ciągnik wybrać ????

Polecane posty

lukasz150    10

Witam. Mam taki problem gdyż mamy zamiar niedługo zakupić nowy ciągnik, i chciał bym sie dowiedzieć coś na temat wybranych przezemnie ciagników. Może sami coś polecicie dobrego?? Chodzi mi o ciągnik w granicach 90KM i cenie do 140 000zł.

 

A więc tak. Interesuje mnie Farmtrac 690DT, DEUTZ-FAHR - AGROFARM 410 DT, New Holland T5040, Pronar P7 5122. Co możecie powiedzieć o tych ciągnikach ???? Jak się ma ich spalanie??? Awaryjnośc itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

new holland będzie dobry we wsi jest kilka hollandów i się nie psują i palą też nie dużo


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxi7441    0

Dużo zaczyna się pojawiać farmtraców maja one oryginalne silniki perkinsa takie jak ursus teraz montuje jeśli by coś się z nim stało to ponoć przyjeżdża do nich serwis prosto z Anglii. Skrzynie i przekładnie są renomowanej włoskiej firmy carraro a to wszystko w polskiej obudowie za niewielkie pieniądze, co do innych ciągników w tej klasie mocy jest on alternatywą dla mniejszych gospodarstw. Jeśli ja bym kupował nowy ciągnik na pewno bym brał farmtraca pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Ja mam już Farmtraca tylko ze 80 4WD, a teraz chcem zamienić Zetora 7245 na jakiś inny. Staram sie na nowy. A może wie ktoś ile w danej pracy palą te ciągniki???

 

Bo mój Farmtrac 80 4WD przy ładowaniu bel turem to 3-3.5 l. A przy orce kverland 4 skibowymi 14' ok. 6 litrów w zależności od ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a na pusto 0,5 litra pewnie:d

 

nie wierze w takie wartosci, szczegolnie podczas orki.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mam MF5435 z takim samym silnikiem i wiem ze jest oszczedny ale pisanie o 6l to juz gleboka przesada.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Juz dawno przestałem wierzyć w tego typu rewelacje może ktoś podczas orki stosuje modny ostatnio eco driving. Pozostaje jeszcze możliwośc że to nie była orka tylko podorywka na 5 cm.

Kolega kupił ostatnio polmota 120 brutto chyba klima w standardzie silnik perkins 100 km narazie jeździ fakt jakość wykoania budzi mieszane ucuzcia ale pewnie od farmtracka nie odstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Spalanie naprawde ma niewielkie. na 1 mth spali 6-8l. Napewno nie wiecej. Orka głęboka a nie jak wam sie wydaje że na 5 cm. Orze biegiem 3, reduktor na M (biegi polowe). Dlatego zastanawiam sie na 2 Farmtraciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

ja też polecam farmtraca mam doczynienie z tymi ciągnikami na codzien i moge powiedziec ze jest to ciągnik wytrzymały , oszczedny - orginalny silnik perkinsa , wszystko jest dopracowane , dobrze spisuje sie z tuże jest mozliwosc klimy,przedniego womu i tuza polecam ten ciągnik i bierz go poważnie pod uwage bo jest dobrze wykonany dobre wyposarzenie itp


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co do polmota kolegi nie wiem jaki to model ma 100 km silnik perkinsa. Kompresor klimatyzacja 2 pary wyjśc hydrauliki mechaniczna amortyzacja podnosnika, mechaniczny rewers mechaniczne sterowanie podnośnikiem opony bodajże 13.6x24 przód 16.9x34 tył wom 540/1000 (z wyposażenia to co zauwazyłem przy ogledzinach o szczegóły sie nie dopytywałem) to wszystko w standardzie za 120 tys brutto.Zrobił juz 50 mth i nic sie nie dzieje.

Z drobiazgów po zakupie nie było czynnika chłodzacego w klimatyzacji zrobił na fakture dla serwisu w miejscowej stacji obsługi, ciekło paliwo przy pompce zasilającej przy silniku, jakiś przewód hydrauliczny dotykał kabiny,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

50h to nic:) dla mnie magiczna granica sa 2tys h. Wtedy dopiero mozna powiedziec czy ciagnik jest dobry czy zly. Dlatego z niecierpliwoscia czekam na to co sie bedzie działo z NH serii TD (obecnie 5000). U mnie w rejonie zaczely sie sypac powoli


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@statek nawet nie strasz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Ja bym polecił Farmtraca, ponieważ to zwinny i oszczędny traktor, a w cenie piwinieneś się zmieścić :)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Bo nie wie m czy ta nowa seria jest dobra. Ma on inna kabine , inaczej wykonczone wnetrze i Silnik jest turbodoładowany. Ciekawo jak sie teraz spalanie ma skoro doszło mu 14 km. Może ma ktroś z użytkowników AF ??? Co o nich sadzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Bobek_Farmer a czego sie spodziewales za taka cene:)

 

nie ma rewelacji;/

 

tylko dziwie sie ze NH wypuszcza wadliwa serie i psuje marke wyzszym seriom ktore niekoniecznie sa takie zle.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paollo22    0

kup sobie deutza nie pali za duzo i polecałbym dokupic resorowana przednia os i jak chcesz go do upraw to radze wziac go na szerszych oponach z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@statek nie bój, nie bój. :) Mam świadomość jaki to ciągnik i co jest warty. :) On u nas nie stoi, więc mam nadzieję, że szybko nabije godziny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Co do polmota kolegi nie wiem jaki to model ma 100 km silnik perkinsa. Kompresor klimatyzacja 2 pary wyjśc hydrauliki mechaniczna amortyzacja podnosnika, mechaniczny rewers mechaniczne sterowanie podnośnikiem opony bodajże 13.6x24 przód 16.9x34 tył wom 540/1000 (z wyposażenia to co zauwazyłem przy ogledzinach o szczegóły sie nie dopytywałem) to wszystko w standardzie za 120 tys brutto.Zrobił juz 50 mth i nic sie nie dzieje.

Z drobiazgów po zakupie nie było czynnika chłodzacego w klimatyzacji zrobił na fakture dla serwisu w miejscowej stacji obsługi, ciekło paliwo przy pompce zasilającej przy silniku, jakiś przewód hydrauliczny dotykał kabiny,.

 

Widziałem ten ciągnik na wystawie :) Silnik identyczny jak w MF 5435 z tym że na tabliczce końcu są jakieś chińskie wyrazy, na MF takowych nie ma. Tylni most jest produkcji austriackiej (sam widziałem), taki sam jak jakimś dawnym modelu Valtry (info od dilera konkurencji, który wypowiadał się o ty traktorku dość pozytywnie) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kolega narzekał na głośną skrzynie czy tam ogólnie układ napędowy przy szybkiej jeździe. Ale to chyba cecha wspólna tych tańszych marek, poprostu skrzynie wykonane są mniej precyzyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj