sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Gość   
Gość

Poprostu we dwóch mają większą szansę że któremuś się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
damianzbr napisał:

U nas raz dali coś około 7 ton/ha, Sam byłem na tym przetargu to widziałem, ale można powiedzieć że nie dopuścili mnie do głosu :)

Z tym że teraz się dowiedziałem że po 2 latach zrezygnował gość.

ale raczej gościo nie uprawiał zboza tylko warzywka jakieś nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ZELKOW

Nie nic z tych rzeczy, gościo ma CPN i handel i chciał zaszaleć :)

Ale tam jeszcze o co inne chodziło, poczytaj jakieś miesiąc temu było o tym tu pisane.

 

 

A lucerna była po poprzednim dzierżawcy, więc myślę że nie chciał już więcej dokładać do interesu bo i tak sporo musiał przez tak wysoki czynsz dołożyć, więc nie poniósł żadnych kosztów związanych z kasowaniem lucerny, tylko sprzedał ją za pewne na pniu i dodatkowo za lucerne dostał dopłatę ST.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miał trochę lucerny i zboże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
1 minutę temu, damianzbr napisał:

jak to kiedy gdzie jak? Pierwsze słyszę podaj jakieś źródło do ustawy czy innego rozporządzenia.

Nie podam Ci,  swego czasu było o tym dość  głośno wśród osób zainteresowanych. Nie wiem czy z 7 lat temu  nie zmieniono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chce mi się w to wierzyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ale zmieniono tylko w dzierżawach z kowru czy ogólnie wprowadzono jakąś ustawe która znosi prawo pierwokupu ?

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrest coś ci się pokićkało.

 

Na szybko wpisująć w gogle

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk000ss9nVFwTcTsPAOmkK1yPoC2Yyw%3A1582471794673&ei=cppSXs3oKIuJrwT32KaoBA&q=zniesiono+prawo+pierwokupu&oq=zniesiono+prawo+pierwokupu&gs_l=psy-ab.3...19279.21462..22010...0.2..0.154.1305.0j10....3..0....1..gws-wiz.......0i71j35i304i39j0i13j0i7i30j0i8i7i30.LMuS5ZXL5yc&ved=0ahUKEwjN6cDp_ufnAhWLxIsKHXesCUUQ4dUDCAo&uact=5

 

nic takiego nie wyskakuje o czym mówisz.

 

Mało tego, teraz coś kupić to nalatać się trzeba po urzędach i innych lasach bo każdy z nich niby ma prawo pierwokupu  a y mówisz o z niesieniu tego. Coś źle mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
7 minut temu, robercikj100 napisał:

ale zmieniono tylko w dzierżawach z kowru czy ogólnie wprowadzono jakąś ustawe która znosi prawo pierwokupu ?

Tylko w dzierżawach z kowr, wówczas anr.  Takie coś znalazłem tylko. 

Na ile lat wystawiane są dzierżawy? 

Sprzedawcą nieruchomości rolnej musi być osobą fizyczną lub prawną, ale inna niż Agencja Nieruchomości Rolnych. Niezwykle istotne jest określenie sprzedawcy, bowiem gdyby była nią Agencja prawo pierwokupu dzierżawcy nie przysługuje na podstawie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego (w tej sytuacji na podstawie art. 29 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa  dzierżawcy przysługuje prawo pierwszeństwa, przy spełnieniu innych przesłanek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ty mówisz o dzierżawie z KOWR, ja myślałem że ogólnie znieśli. Z KOWR to cholera wie co oni sobie tam wymyślili w tej nowelizacji ustawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Teraz to chyba małe zainteresowanie polem przez ten koronewirus a i ceny słabe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jesienią podaż wzrośnie a ceny raczej spadną. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Dlaczego uważasz, że ceny spadną? Według mnie ludzie nie będą skłonni do wzmożonej sprzedaży ziemi. Pieniądz przez tą "epidemie" może znacznie stracić na wartości, ziemia wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

No właśnie pieniądz straci, ale ten kto go ma i tak nie będzie skłonny do kupna, a wielu będzie musiało sprzedać . 

Ale o zakład nie idę.

Branża owoce, warzywa wczesne, kwiaty w tym roku będzie na łopatkach. Jedynie zboże będzie można przetrzymać i sprzedać.

Bo sprzedaży owoców w tym roku ja nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Jeżeli sytuacja się nie zmieni, to oberwie się każdej branży w produkcji rolniczej moim zdaniem. Chociażby produkty mleczne. Na razie żywność idzie w górę, w sklepach oczywiście. U nas w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267
4 godziny temu, Andpol napisał:

Teraz to chyba małe zainteresowanie polem przez ten koronewirus a i ceny słabe?

haha jak nas wirus przetrzebi z rok albo dłużej to może będzie taniej,na przestrzeni kilku miesięcy nie liczyłbym na jakieś promocje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

No kurna a planowałem po żniwach sprzedać kawałek pola? Dokładnie 1,35 ha i do tego łąkę 0,74 ha ale na łąkę małe zainteresowanie i chyba w gratisie oddam choć z niej pole można zrobić? Znajomy kosi i zbiera.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Co Wy gadacie, ze pole stanieje. No chyba, ze komornik zlicytuje kogoś co ma nabrane kredytów.

Widzieliście ceny wg. GUS? Tam pomimo suszy ceny w góre. I co ma do tego wirus? Ok, przychody bedą mniejsze więc jak do kawałka pola było chętnych 4-5 osób to zostaną dwie co i tak zrobią cene jak dawniej... 

Chyba brakuje Wam jakiegoś wielkoobszarowca co wykupuje wszystko co możliwe, pozostawiając tylko małe ochłapy w postaci pól z trudnym dojazdem lub problematycznym kształtem/powierzchnią... U mnie w sąsiedniej wsi  byłą sprzedaż pól po byłym PGR, ponad 10ha, nie ogłoszone w olx czy czyms innym, miejscowych nie było stać, kupił koleś co mieszka 6 km dalej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To faktycznie 6 km to juz nie miejscowy. U mnie na ten moment pole stanelo w miejscu moze nawet troche juz i tanieje ale to niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

dokładnie 😂😂 nie miejscowy to z sąsiedniej gminy, teraz rolnicy nie w jednej gminie mają pola, u nas jak ktoś kupuje obcy to z sąsiedniego powiatu albo chociaż nie z sąsiedniej gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Udało mi się kupić 1.5ha łąki torfowej przy mojej tzn. był to nie użytek przez 3 lata po 25tysi za hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, zkordalski napisał:

Udało mi się kupić 1.5ha łąki torfowej przy mojej tzn. był to nie użytek przez 3 lata po 25tysi za hektar

Pierdzielisz ! 😂 Prima Aprylis ? ! 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj