sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

70 tysięcy na osobę w rodzinie (zięć, moja córka i 3 dzieci). Na nową drogę życia poza wojskiem...

To tzw odprawa mieszkaniowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295
36 minut temu, masa24 napisał:

Za co on dostał te 350 tys odprawy?

Nie pytaj za co, wojskowi tak mają zapisane. Znam wielu, którzy nie chcieli ziemi, zostali w armii i wiedzą że żyją. Znam także takich co zostali na swoich"nierokujących"gospodarstwach i dzisiaj są obrażeni na wszystkich, którym się powiodło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak, Kolego. Wiele osób wpadło w pułapkę małych gospodarstw hodowlanych. Dziś męczą się bez perspektywy na jakikolwiek rozwój, pozwalający na godne życie, nie wegetację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Człowieku ogarnij się, stekasz tu nam chyba tylko nad tym że ci życie przepadło. Byłeś i jesteś Panem swojego losu, jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Chcesz nam dobrze doradzić to powiedz jakie błędy w życiu popełniłeś a nie ze wszystko kurna jest źle i do d*py. Miałeś rozum było nim ruszyć 30 lat temu, jak jesteś taki mądry. Jak gospodarka to kołchoz to było jebnac w pizdu i iść do roboty, proste. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
danielursus3p napisał:

Wiesław ile ludzi ma predyspozycje, żeby pracować w woju, a ile żeby pracować w przytaczanej przez ciebie biedronce? Umiesz to zobrazować? Trochę trzeba też realnie podejść do tej sprawy.

Bez odpowiednich znajomości nie ma możliwości przeciętny człowiek znaleźć dobrej pracy. Takie są fakty. Polecam pójść na miesiąc do prywaciarza na etat zobaczysz jak się pracuje. Nie jest tak kolorowo na etatach jak każdemu się wydaje.

A tak do tych tirów pijesz bardzo często. Zdziwisz się chłopie trochę, ale większość moich znajomych dobrze wykształconych (geodeci, logistycy, i wiele innych) jeździ tirem, tylko dlatego że ścieżka kariery jest bardzo długa żeby zarabiać adekwatne pieniądze do lat nauki. Zdecydowana większość woli podjąć taką pracę i zarabiać w miarę dobre pieniądze.

13 minut temu, WiesławZetor napisał:

Wciąż to samo. Wg Państwa rozumowania w Polsce pracuje się tylko na kasie w biedronce lub jeździ się tirem. Pani Beato, wie Pani, ile mój zięć dostał odprawy z wojska przechodząc na emeryturę? Dostał 350 tysięcy plus comiesięczna emerytura 3.5 tysiąca, będąc po czterdziestce. A ja, jego teść, wciąż czekam na emeryturę z KRUS w wysokości 1/3 zięcia - 1200 pln. Nadal uważasz, że wszyscy w mieście robią w biedronce? Kolego Sołtys, nadal chcesz hodować bydło nawet  za 3 złote???? Ok, ciągle narzekam, ale naprawdę nie widzicie, że coś tu nie gra? Że hodowla to bagno? Był tu kolega Kanalia, to go 'zjedli' za poglądy, a pisał samą prawdę. 

 

już nie przesadzaj że wszyscy dostają dobra robotę po znajomości i po układach bo tak do końca nie jest. Ja w 20letniej karierze zmienialem 3 razy prace i każda z ogłoszenia i różnych prywaciazych. Wiesz jak komuś nie pasuje nic w życiu to i z pracy każdej będzie nie zadowolony w gospodarstwie też nic się nie będzie opłacać takiej osobie. poprostu trzeba zmienić nastawienie do życia


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Pracowałem u prywaciarzy. Może u nas na wschodzie są inne warunki, jak w innych regionach kraju. Teraz zajmuję się głównie rolnictwem. 100 razy lepiej mi się żyje z gospodarstwa jak z pracy u "dzikich dorobkiewiczów".

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

A kto Ci bronił pracować w dużych firmach. zamiast u 'dzikich dorobkiewiczow'.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@danielursus3p widzę po nr rej z traktora że jesteś z powiatu Garwolińskiego to nie narzekaj macie Avona kolega mój z Garwolina szyję buty i też jest zadowolony z pracy i zarobkow


koniec bajery to jest temat o cenach ziemi a nie o pracy więc piszemy o cenach


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Avon to najgorsze scierwo w powiecie. Ale ja nie narzekam. Podkreślam żyje mi się dobrze. 

Avon to najgorsze scierwo w powiecie. Ale ja nie narzekam. Podkreślam żyje mi się dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W kujawsko-pomorskiem nie ma ludzi do pracy, gdzie Wy żyjecie, w Bangladeszu? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ile dalibyście za hektar pola w 2 i 3 klasie, przeważnie 3. Pole ponad 300 m długie ale w klinie i duże pochylenie na połowie pola także jak ulewne deszcze to zawsze góra spłynie, porobi rowy a na dole zamuli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, wojtal24 napisał:

@danielursus3p widzę po nr rej z traktora że jesteś z powiatu Garwolińskiego to nie narzekaj macie Avona kolega mój z Garwolina szyję buty i też jest zadowolony z pracy i zarobkow

 

koniec bajery to jest temat o cenach ziemi a nie o pracy więc piszemy o cenach

Chłopie w AVON pracuje 2 tys. ludzi i mam taką przyjemność znać ze 40 osób tam pracujących, 38 jest nie zadowolonych bo ich wyzyskują za 2 tyś na rękę, a dwie są zadowolone, bo jedna jest kierownikiem zmiany i zarabia 8 tys. a drugi jest głównym elektrykiem zakładowym i zarabia 10 tys.

Także AVON to jedno wielkie gówno nic więcej.

 

A ci co szyją buty u nas w powiecie to może jest z 20 firm z czego 1 max 2 dobrze stoją... i widocznie ty znasz tego co dobrze stoi bo dziadkowie w latach 70'' nachapali się majątku to chłopak teraz dobrze stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Dobrze zarabiać w takich sieciach na najniższych stanowiskach..... Człowieku puknij się wiesz gdzie. Chyba że tak jak pisze Damian kierownik czy jakiś elektryk, reszta to pionki i tyrasz jak robal. Żeby zarabiać musisz być lepszy i odstawać dużo od ogółu, albo zrobić szkole i zagrzać miejsce po kimś z rodziny (czyli mieć tzw. plecy) jeśli nie to długa długa droga i ciężka praca przed tobą do godnych zarobków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytając Was, mam wrażenie, że macie 8 klas, skoro piszecie tylko o fabrykach i najniższych stanowiskach. Dziwne, bo i w rodzinie i wśród znajomych ludzie mają po 3.5- 4 tysiące. Na rękę. Może nie macie kwalifikacji i tak kurczowo trzymacie się tych kilku hektarów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Chłopie Ty jesteś nie poważny czy jaki? Co to masz 3,5 tyś na rękę? Żyjesz od 1 do pierwszego. Tyle że w miarę pewnie że ci wystarczy. Sam masz 4 klasy podstawówki powtarzane po 2 razy, i tak szukasz zaczepki, jak ten rzep.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, WiesławZetor napisał:

Czytając Was, mam wrażenie, że macie 8 klas, skoro piszecie tylko o fabrykach i najniższych stanowiskach. Dziwne, bo i w rodzinie i wśród znajomych ludzie mają po 3.5- 4 tysiące. Na rękę. Może nie macie kwalifikacji i tak kurczowo trzymacie się tych kilku hektarów? 

ale powiedzmy sobie szczerze co to jest 4 tys, na rękę w dzisiejszych czasach ?

Golf IV w gazie, prosta chałupa wybudowana przez teścia i ocieplona przez szwagra na swoim polu i nic więcej. A jak żona nie pracuje to nawet tego nie osiągniesz za 4 na rękę.

Chyba że jesteś starym kawalerem dusi groszem co suchy chleb wpierdala i mirabelki. To może z tego będziesz jeździł A6 z 2009 roku w kombi 3,0 TDI i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, WiesławZetor napisał:

Czytając Was, mam wrażenie, że macie 8 klas, skoro piszecie tylko o fabrykach i najniższych stanowiskach. Dziwne, bo i w rodzinie i wśród znajomych ludzie mają po 3.5- 4 tysiące. Na rękę. Może nie macie kwalifikacji i tak kurczowo trzymacie się tych kilku hektarów? 

Podaj jakieś konkrety a nie że mają po tyle i tyle i masz ludzi za nieuków. Większość tu spróbowała tego chleba na etacie i wie czym to pachnie. Jak nie masz znajomości to zostaje najniższa krajowa lub lekko więcej. Może 1 na 500 uda się dostać zajebistą posadę bez żadnych znajomości bo akurat byli w odpowiednim miejscu i czasie.  Napisz kim był zięć. Może ojciec lub wuj czy ktokolwiek inny był wysoko postawiony i go wciągnęli na dobre stanowisko lub dostawał szybkie ,,zasłużone'' awanse. Nie uwierzę że zwykły szarak którym jest 90 % wojska dostaje taką odprawę i emeryturę. Ile on musiał zarabiać. Akurat mam znajomych w wojsku i jeden ma jak byś stwierdził zajebistą funkcję bo siedzi za biurkiem i zajmuje się szyframi. Zarabia całe 2800 na rękę. Inny jest kierowcą w wojsku i zarabia podobnie. Mam też znajomych co leją posadzki i zarabiają po 6-8 tyś ale co z tego jak młode chłopaki a zniszczone życiem. Znam też ludzi wykształconych z doktoratem i są bez roboty lub robią na przykładowej kasie. O magistrach nie wspominam. Mam też znajomych co zarabiają po te twoje 3,5 netto w takim cedrobie ale to ch.j nie robota. 10 godzin stoisz przy taśmie i nie ma czasu iść do toalety bo taśmy się nie zatrzyma a zastępstwo ciężko znaleźć. Jak ktoś wyżej napisał można zarobić dobre pieniądze ale to jest za***ista harówka albo znajomości. Reszta zostaje niewolnikami cieszącymi się wolnymi weekendami albo i nie zarabiając przy tym takie pieniądze że starcza ledwo na życie przy kredycie na mieszkanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
damianzbr napisał:

16 minut temu, WiesławZetor napisał:

Czytając Was, mam wrażenie, że macie 8 klas, skoro piszecie tylko o fabrykach i najniższych stanowiskach. Dziwne, bo i w rodzinie i wśród znajomych ludzie mają po 3.5- 4 tysiące. Na rękę. Może nie macie kwalifikacji i tak kurczowo trzymacie się tych kilku hektarów? 

ale powiedzmy sobie szczerze co to jest 4 tys, na rękę w dzisiejszych czasach ?

Golf IV w gazie, prosta chałupa wybudowana przez teścia i ocieplona przez szwagra na swoim polu i nic więcej. A jak żona nie pracuje to nawet tego nie osiągniesz za 4 na rękę.

Chyba że jesteś starym kawalerem dusi groszem co suchy chleb wpierdala i mirabelki. To może z tego będziesz jeździł A6 z 2009 roku w kombi 3,0 TDI i nic więcej.

to ile zarabiają Twoi pracownicy i od jakiej kwoty są ubezpieczenia bo widzę ze tu większość to wielcy biznesmeni ze 4tys na rękę to krzywda pracować a co z hektarów ci @damianursus3p więcej zostaje


dobra żeby nie zaśmiecać tego tematu o cenach ziemi to może załóżmy temat ziemia czy etat i tam piszmy swoje wywody

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

60 gr/km + 2000 zł podstawy, co daje przy 17 - 19 dniach w trasie w miesiącu (dwa wyjazdy w miesiącu po 8 - 9 dni na jeden wyjazd) i jakieś 10 tys. km około 8 tys. zł na rękę.

Na siłę chcą być ubezpieczeni od najniższej aby im inne świadczenia nie przepadły, aby im dochód na osobę nie wzrósł i nie utracili rodzinnego, stypendiów itp. na dzieci.

 

 

A co chcesz przyjść do roboty? Tylko ostrzegam że trzeba potrafić samodzielnie myśleć i przez te 9 dni w trasie nie zadawać mi głupich pytań tylko samemu potrafić rozwiązywać błahe problemy i przede wszystkim umieć dbać i cudze mienie.

 

Bo soszonów bez mózgu z kupionym prawkiem mógł bym mieć za 1600  dolarów/miesiąc co jeździli by bez przerwy prze 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
12 minut temu, gosciu506 napisał:

więcej zostaje

A czy ja się zajmuję samym rolnictwem? NIE. Idźcie wszyscy na etat co tak wychwalacie. Dla przeciętnego robola jest kilka branży, w której można zarobić jakiś pieniądz, z którego można coś odłożyć i żyć jak inni na dosyć dobrym poziomie. 

Stwierdzam czysty fakt, że lepiej mieć 20-30 ha jak dymać za najniższą krajową (+/- 500zł) okrągły rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

dzięki za propozycje ale dziadtransow przerabialem 20lat temu, teraz mam ciekawsze zajęcia ale może kolega damianurus3p skorzysta blisko miał by do pracy a pisał wcześniej ze w jego okolicy nie ma dobrych pracodawców to ktoś tu się mija z prawdą tylko nie wiem czy on czy Ty?😃😃😃😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

@gosciu506 w ciągu 24h mam stałą pewną robotę jako kierowca tira w mojej gminie. Co ty na to? Tylko nie wiem, czy ciężko ci to zrozumieć, że mam dosyć wyjazdów na kilka dni mając przy tym 30 ha do obrobienia SAMEMU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

danielursus3p wcześniej pisałeś ze żyjesz świetnie z samego rolnictwa głównie a teraz piszesz ze zajmujesz się czymś innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj