sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

miwigos    3523

Ciesz się że idzie cokolwiek kupić ,u mnie nikt nie sprzedaje

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

1-2 kl. trochę 3 i więcej jak 40 tysi nie chca dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Tam gdzie dominuje produkcja roślinna to ceny ziemi niższe i chętnych mniej. W zagłębiach mleczarskich krowiarze biorą wszystko co popadnie i nie patrzą na cenę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
21 minut temu, miwigos napisał:

To co wszystkie małe gospodarstwa i nie maja kasy

Raczej tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Jak się ma 10-15 ha ile można kupić 1-2 ha z trudem i nic to nie da, życia zabraknie żeby do 30 dobić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Chyba że ogrodnictwo, warzywa ,ale więcej problemów ,nerwów i pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
13 godzin temu, miwigos napisał:

Jak masz sprzęt to do 10 km jeszcze ujdzie ,jak małym opryskiwaczem będziesz  jeżdził na dwa hektary  to nie, a najważniejsze za swoje czy na kredyt ,jak na kredyt to nie widzę sensu

Bez przesady z tym kredytem . Większość by hektara nie kupiła jak by nie kredyty.

5 godzin temu, miwigos napisał:

To co wszystkie małe gospodarstwa i nie maja kasy

Może się liczyć nauczyli i zrozumieli że kupowanie po 80 tys to nie żadna inwestycja, co najwyżej lokowanie nadmiaru gotówki 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Niestety mamy kapitalizm a on jest brutalny ,mały nie kupi ,duży zainwestuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Z tym że kupowanie ziemi po 80 tys czy 100 to nie zabardzo można nazwać inwestycja co najwyżej ulokowaniem nadmiaru gotówki .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Tych co obracają milionami nie interesuje zwrot inwestycji po 25latach. Każdy ekonomista powie że aby inwesycja miała sens musi zwrócić się maksymalnie po 10 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Nawet jak kupisz za 80 tyś po 10 latach już część spłacona , mało który rolnik myśli o innym biznesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Po 30 - 40 spłaci się w całości . Na emeryturę i można sprzedawać .oby tylko dostać przynajmniej tyle samo co się za nią zapłaciło 😀

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

w moich okolicach jest po ok 30 tys/ha, pewnie można znaleźć  taniej .I to jest jeszcze akceptowalna cena.Po 40 już nikt się nie wychyla bo i tak nie sprzeda.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
4 minuty temu, miwigos napisał:

Mam następce nie myśle sprzedawać,

 

A on?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalorv    0

13ha w jednym kawałku, lekkie nachylenie, nie uprawiane 20-25 lat, około 15-20% powierzchni zajmują samosiejki, działka przy strumyku, w niektórych miejscach może  być podmokło, woj dolnośląskie, klasa III i IV, cena 25tys/ha. Opłaca się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
4 godziny temu, miwigos napisał:

Przez lata się zwróci ,jak dobra ziemia

Zwróci się albo i nie :) zależy za ile się kupi i za X lat się sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj