sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Dnia 25.11.2020 o 15:39, hardkor113 napisał:

A co to jest przejechac 10 czy 15 km do pola? Na dzisiejszy sprzet i jego mozliwosci moment i jestes.

Nawieź tak obornika gnojowicy porządnie to zobaczysz co to ubytek paliwa czasu i opon  na takie trasy jechać raz prysnąć opryskiwaczem czy raz siewnikiem to co innego ale jak sie chce dać konkretnie skoro sie już by kupiło to inna bajka i to całe życie tak sie bedzie latać jak kot za myszą  a ten co ma koło domu sie śmieje bo ma koszt paliwa aby na obróbkę a ty drugie tyle na dojazdy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To nie kaze nikt ci wozic obornik. Raz na dwa czy trzy lata wapno i tez sie bedzie rodzic. A jak nie masz juz gdzie obornika wywozic to sprzedac a za ten pieniadz wapna kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panowie szukam zawleczek rurkowych do odciągów tylnych ramion tuz fi14mm długość czesci wchodzącej w otwór około 60mm znalazłem takie fi 14x67 ale prawie po 50 za sztukę a to wg mnie trochę przesada... :) poratuje ktoś linkiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Pytanie jak często tą zawleczke przestawia ,kupić śrubę 14 i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

ceny marzenie dla kupującego

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Wszystko zależy od regionu... Ja bym też chciał kupować w takich cenach.. Marzenie ściętej głowy.😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
damin1 napisał:

Wszystko zależy od regionu... Ja bym też chciał kupować w takich cenach.. Marzenie ściętej głowy.😁

Jakiej ściętej, jak chcesz tanio kupić to jedź do kolegi wyżej u niego odłogiem po tyle leżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Jak masz ruine a nie gospodarstwo to możesz się przeprowadzić ,jak wszystko OK to nikt nie da tyle ile jest warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
Dnia 16.04.2020 o 08:29, Agrest napisał:

Wielkość gospodarstwa musi wynieść 11ha po zakupie, a działka dokupowana mieć minimum 1 ha. Wówczas jeżeli jest limit de minimis  następuje zwolnienie z 2% podatku.

 

Kupowałem 5 listopada. Jeszcze załapałem się. Było wykorzystane chyba 99,3%.

Ale podanie o ulgę w podatku rolnym złożyłem w styczniu. No i mam zwolnienie na 5 lat 100%, rok 75 i rok 50%.

Gdybym złożył w listopadzie było by odmownie.

Orientujesz się może ile jest czasu na złożenie w gminie wniosku o zwolnienie z podatku rolnego od dnia zakupu gruntów? Ciekawe też czy można przy odmowie ze względu na wyczerpany de minimis złożyć wniosek ponownie w późniejszym czasie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Mi w mojej gminie odmówili tej pomocy. Powiedziano jednak, zeby złożyc wniosek po Nowym Roku.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Jeśli jest już odmowna decyzja pisemna to po ptokach. 

Składaj po nowym roku albo tuż przed, tak aby decyzja była w styczniu.

Ile musi od aktu upłynąć to nie wiem. Ale u mnie np te 2 miesiące bezproblemowo.

Dlatego ja np teraz zrobiłem umowę przedwstępną A odpis będzie w styczniu. Chodzi mi o ulgę z pcc i podatku rolnego. W sumie wyjdzie blisko 10tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Będę teraz składał wniosek na Natura2000 i muszę mieć dzierżawę  conajmniej 7-letnią na jedną działkę. A dotychczasowa umowa kończy sie w 2025. Stara umowa zgłoszona jest do starostwa i ujawniona w KW. Nowa też musi być.

Jak teraz spisać nową umowę dzierżawy żebym nie musiał jeździć 2razy:

- z datą sporządzania umowy (jutrzejszą) i 7 lat dzierżawy?

- kontynuacja tamtej umowy od 2025 do 2028? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Ja sie ostatnio zastanawialem czy brac 43 ary 4b-5, chcial za to 9 tys, za 7 wzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Chyba tylko i wyłącznie wtedy jeżeli to działki z możliwością przekształcenia w działki budowlane w jakiejś niedalekiej przyszłości w pobliżu jakiegoś większego miasta. Sensu ekonomicznego w tym nie ma płacić 70k za 0,70 ha 5 klasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

2 ha kl 3a-3b niestety z wyjsciowej ceny 55 - bo na tyle zgodzil sie sprzedajacy , po ukazaniu sie ogloszenia podbili do 65. Za calosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj