sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

kuba9449    36

Skoro ma ziemie od 2012 to może kupować bez problemu, zaświadczenie z gminy o zameldowaniu i prowadzeniu gospodarstwa będzie tylko potrzebne.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Jaki % można obecnie wyrwać przy kredycie preferencyjnym na ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Najpierw trzeba sie zorientowac czy jeszcze sa dostepne kredyty preferencyjne. Procent co do zasady nie mniej niz 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Wycofali dotowane ubezpieczenia, limit de minimis już 92% to i o preferencyjnymnkredycie będzię można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

No to swego kawałka ziemi chyba za bezcen sprzedam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

@AndpolTak z czystej ciekawości, jaki areał sprzedajesz i ile chcesz jeśli to nie tajemnica. Ja muszę kupić 1ha pola minimalnie i zastanawiam się jak to teraz jest z cenami. Jakie tendencje. Wiadomo że inne regiony to inne ceny ale jak to się przedstawia u ciebie? Chętnych do zakupu jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Nie przejdzie ci to raczej. Ja zanizylem i w banku sie przypierniczyli ze zanizona i musialem ze swoich reszte dolozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

dlaczego ,a skąd mogą wiedzieć ile chce X za ziemię?Tylko u notariusza musiał by przytaknął ze dostał 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

U mnie brali cene z aktu notarialnego a ze na akcie bylo mniej jak na umowie z bankiem to musialem ze swoich dolozyc.Mozesz probowac moze akurat sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Przyjdzie ale musisz być pewny kupców. Muszą podpisać że dostali zadatek, a przy notariuszu płacisz uzgodnioną kwotę. Praktycznie każde ha tak kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Chcę sprzedać pole o powierzchni 1,56ha w jednym kawałku ale 4 działki, dwie mam od dawna a dwie od 2018 jako darowizna. Rozmawiałem z notariuszem to mówił że od 2019 są przepisy że o każdą sprzedaż przed upływem 5 lat trzeba pytać KOWR, ale że ja dostałem w 2018 to teoretycznie mnie nie obowiązuje ale dobrze by było jednak zapytać KOWR. Ktoś coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Notariusz powinien najlepiej wiedzieć ,idz do drugiego i zobaczysz co powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Witam,mama chce kupić pole orne i mamy taki problem,że nie posiada swiadectwa szkolnego,czy można by było to ominąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To najlepiej pojsc sie zapytac do notariusza. Mozna tez pojsc do szkoly do ktorej chodzil i poprosic o kopie swiadectwa. To chyba najlepszy sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To nic nie przeszkadza. Ojciec jak kupowal tez nie mial swiadectwa.. Szkola tez nie istnieje ale cale archiwum bylo przeniesione do innej i tam swiadectwo bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj