sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Wiele razy pisałem, że dawniej łatwiej było kupić czy to traktor czy kombajn. I nie było tych uwiązujących prow-ów. Za gotówkę kupiłem Zetora 7211, 3p, niebieskiego rekorda i poloneza caro w dieslu. Resztę jako używki. Teraz, gdy patrzę, jak młodzi piszą o opłacalności hodowli, to łapię się za głowę. A ceny ziemi? Bezsens. 

5 minut temu, BomV napisał:

Co za problem mieć drugie 50 albo i 150? 

Przepraszam, że głupio zapytam? Ale po co? 50 ha x 50000 - chcesz mi podarować taką sumkę? Za darmo mogę wziąć...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Teraz wszyscy idą w ilość i było iść za nimi a nie teraz mekolic. A jak nie to wymyślić coś co by cię wyróżniało i z 50ha żyć jak król. Ale skoro się nie chciało myśleć i wziąść za robotę to teraz jest jak jest. Tak jak mówiłem stara data. To co mamy to mamy reszta nas nie interesuje, a to niestety nie te czasy że 5ha i rodzina całą przeżyła. 

5 minut temu, WiesławZetor napisał:

Wiele razy pisałem, że dawniej łatwiej było kupić czy to traktor czy kombajn. I nie było tych uwiązujących prow-ów. Za gotówkę kupiłem Zetora 7211, 3p, niebieskiego rekorda i poloneza caro w dieslu. Resztę jako używki. Teraz, gdy patrzę, jak młodzi piszą o opłacalności hodowli, to łapię się za głowę. A ceny ziemi? Bezsens. 

Przepraszam, że głupio zapytam? Ale po co? 50 ha x 50000 - chcesz mi podarować taką sumkę? Za darmo mogę wziąć..

Rozumiem że dzierżawy u was nie idzie dostać, a kiedy ziemia była dużo tańsza to kupić nie było za co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rejvas nie kozacz, najpierw obrazasz pozniej edytujesz a następnie próbujesz odwrócić kota ogonem. Ludzie po tyle placa bo ich stac na to przeciez zavTwoje nie kupują tego? Wiec w czym problem? Owszem cena kosmiczna ale tutaj wiekszosc oddaje do Piatnicy mleko wiec sam chyba rozumiesz i tak jak mowisz sa tu john deery ale teraz znow króluje Fendt (nowy) i pewnie jakbyś pojechal do slynnej miejscowości Borki to bys sraki z wrażenia dostał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi się dobrze żyje na 50 ha głównie 2-3 klasy. Ale ziemi w obecnej cenie nie zamierzam kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

To dlaczego takie zdziwienie na temat tego że młodzi mówią o opłacalności? Skoro dobrze się żyje na 50ha to gratulować. I nie rozumiem czemu siejesz takie zniechęcenie do tego wszystkiego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
6 minut temu, suchy330 napisał:

Rejvas nie kozacz, najpierw obrazasz pozniej edytujesz a następnie próbujesz odwrócić kota ogonem. Ludzie po tyle placa bo ich stac na to przeciez zavTwoje nie kupują tego? Wiec w czym problem? Owszem cena kosmiczna ale tutaj wiekszosc oddaje do Piatnicy mleko wiec sam chyba rozumiesz i tak jak mowisz sa tu john deery ale teraz znow króluje Fendt (nowy) i pewnie jakbyś pojechal do slynnej miejscowości Borki to bys sraki z wrażenia dostał 

nie zazdroszcze nikomu zrozum, tylko szukam sensu zakupu po 100 tys za ha, nie wnikam skąd kto na to ma, tylko niech to ekonomicznie uzasadni taką inwestycje, ludzie co z Wami ? na prawde myślicie że wszyscy Wam zazdroszczą ? ja na pewno nie

a i sraki bym nie dostał bo u mnie są tacy co po 10 tys świn mają na tuczu kontraktowym także wiesz ...... JD Porsche Audi na porzadku dziennym

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)
7 minut temu, WiesławZetor napisał:

Mi się dobrze żyje na 50 ha głównie 2-3 klasy. Ale ziemi w obecnej cenie nie zamierzam kupować.

To przy 2,3 klasie ziemi chciało Ci się jeszcze w bydło bawić? To teraz pretensje o kręgosłup tylko do siebie... Myślałem że masz 50 ha piachów to było by to dla mnie zrozumiałe ale w innym razie to za głupotę się płaci... 😉

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale tu nikt nie mowi o zazdrośći. To jest temat cena ziemii, ja podalem a Ty głupie podteksty dajesz, ale yebac to szkoda zycia na klotnie o takie duperele, pozdrawiam 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, alvaroalvaro78 napisał:

To przy 2,3 klasie ziemi chciało Ci się jeszcze w bydło bawić? To teraz pretensje o kręgosłup tylko do siebie... Myślałem że masz 50 ha piachów to było by to dla mnie zrozumiałe ale w innym razie to za głupotę się płaci... 😉

Dokładnie Kolego, człowiek był młody i silny i się rzucał jak gó..no na .... Na 50 dobrej klasy idzie dobrze żyć, ale na WŁASNOŚCI, a nie dzierżawie po 2.5 tysiąca, lub świeżo kupionej po 80 za hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedałam ostatnio troszku 46/ha- dla mnie cena ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cieszy mnie to bardzo. Miłego wieczoru 🤸‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

U nas w powiecie daje gościu 2000 plus dopłatę dla właściciela. Ma warzywa i nie podskoczysz, jeśli się coś pojawia to zgarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

dziś miałem ofertę "życia" - 0.82ha za 35 tys pln (~80% kl. 5ta, reszta 6ta). takie u mnie są oferty niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
2 godziny temu, Damianek20 napisał:

U mnie jest ok 12 ha teraz do sprzedania lubelskie pow Zamość - Hrubieszów ( pomiędzy) jedna działka 9 h klasa 2,3 cena za ha 30 tys i już brak chętnych do zakupu. Druga działka 3 ha klasa 3,4 cena też 30 tys i nikt nie łapie i powoli zaczyna się kończyć szał ja kupiłem 2 h po 26 tys klasa 2,3 przy domu i uważam że jednak przepłaciłem. Teraz jeżeli ktoś przyjdzie że chce sprzedać ziemię to max 18 tys. Niech płacą i 50 - 80 a później płacz na ulicy. Rozwój ale z głową panowie a nie tylko po to żeby sąsiada szlak trafiał. 

Co tam nie ma żadnego obszarowca a żeby to chwycił ?

  • Haha 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824
2 godziny temu, Damianek20 napisał:

U mnie jest ok 12 ha teraz do sprzedania lubelskie pow Zamość - Hrubieszów ( pomiędzy) jedna działka 9 h klasa 2,3 cena za ha 30 tys i już brak chętnych do zakupu. Druga działka 3 ha klasa 3,4 cena też 30 tys i nikt nie łapie i powoli zaczyna się kończyć szał ja kupiłem 2 h po 26 tys klasa 2,3 przy domu i uważam że jednak przepłaciłem. Teraz jeżeli ktoś przyjdzie że chce sprzedać ziemię to max 18 tys. Niech płacą i 50 - 80 a później płacz na ulicy. Rozwój ale z głową panowie a nie tylko po to żeby sąsiada szlak trafiał. 

Gadasz głupoty kolego, tamte okolice bardzo dobrze znam, i jak tam się coś pojawia to zazwyczaj zgarnia koleś "fasolarz" więc albo nigdzie nikt tego nie ogłasza albo nie wiem. Brat kumpla z tamtych okolic kupił ostatnio 10ha po 40tysi, więc 30 za 2 -3 klasę to już bez przesady że drogo, ja kupiłem po tyle 4klase koło domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
20 godzin temu, rejvas napisał:

kupowanie ziemii po 50 tys za ha to głupota, no chyba że ktoś nie wie co z kasą zrobić a boi sie inflacji, ale interesu to nie widze żadnego w kupnie po takiej cenie

To ja chętnie zrobię takie głupoty w każdej ilości, gdyby tylko ktoś chciał tak tanio sprzedawać.

  • Confused 1

Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
12 godzin temu, Andzej23 napisał:

U nas w powiecie daje gościu 2000 plus dopłatę dla właściciela. Ma warzywa i nie podskoczysz, jeśli się coś pojawia to zgarnia.

Jakie warzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    497

Podpinam się pod nowy temat 😁

Co do pracy na etacie, przecież człowieku dorabiasz nie tylko szefa i firmę, ale też w głównej mierze siebie, dziwne myślenie. Sam załóż firmę jak masz pomysł i jesteś na tyle zaradny. Dużo firm odwiedzam w Polsce. Od razu mam przed oczami tego niezadowolonego z życia pracownika. Ostatnio wjeżdżałem na firmę droga 4m tylko do firmy. Pracownicy akurat kończyli zmianę, jeden z nich wyjeżdżał samochodem i miał problem, bo mu nie zjechałem dużym zestawem do rowu. Obrażony na cały świat. Tylko dureń nie rozumie, że przyjechałem zabrać towar, za który on i ja dostaniemy wypłatę. Polska mentalność jest straszna 😀

Druga sprawa, jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, że ktoś stracił na zakupie gruntów 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2004
13 godzin temu, robercikj100 napisał:

Co tam nie ma żadnego obszarowca a żeby to chwycił ?

Są kilku tyle że już się nachapali żeby to co wzięli spłacili. 

13 godzin temu, skywalker89 napisał:

Gadasz głupoty kolego, tamte okolice bardzo dobrze znam, i jak tam się coś pojawia to zazwyczaj zgarnia koleś "fasolarz" więc albo nigdzie nikt tego nie ogłasza albo nie wiem. Brat kumpla z tamtych okolic kupił ostatnio 10ha po 40tysi, więc 30 za 2 -3 klasę to już bez przesady że drogo, ja kupiłem po tyle 4klase koło domu

Nie mówimy o mirczu i Zagłębiu fasoli. Gmina Miączyn, u nas z fasoli już się wyleczyli ludzie. Są jeszcze jedno zapaleńcy ale im jak się uda albo zbiorą albo pod pług pójdzie.

13 godzin temu, skywalker89 napisał:

Gadasz głupoty kolego, tamte okolice bardzo dobrze znam, i jak tam się coś pojawia to zazwyczaj zgarnia koleś "fasolarz" więc albo nigdzie nikt tego nie ogłasza albo nie wiem. Brat kumpla z tamtych okolic kupił ostatnio 10ha po 40tysi, więc 30 za 2 -3 klasę to już bez przesady że drogo, ja kupiłem po tyle 4klase koło 

9 h zbiera gość który ma własną firmę budowlaną i biuro projektowe w Zamościu. Więc skoro on już nie chce dać po tyle to znaczy że jest u obszarowcow basta. Lepszy biznes czuję w budowlance, część ponoć swojego pola oddał w dzierżawę tak słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Podlaskie, BBI 4-6 klasa razem z łąka 21tys/ha. W ubiegłym roku 5-6 klasa 17tys/ha. Ceny w stosunku na bonitację tragiczne, ale przez miedzę. Chętni znaleźliby się bardzo szybko w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
1 godzinę temu, toooomaszewski napisał:

Podpinam się pod nowy temat 😁

Co do pracy na etacie, przecież człowieku dorabiasz nie tylko szefa i firmę, ale też w głównej mierze siebie, dziwne myślenie. Sam załóż firmę jak masz pomysł i jesteś na tyle zaradny. Dużo firm odwiedzam w Polsce. Od razu mam przed oczami tego niezadowolonego z życia pracownika. Ostatnio wjeżdżałem na firmę droga 4m tylko do firmy. Pracownicy akurat kończyli zmianę, jeden z nich wyjeżdżał samochodem i miał problem, bo mu nie zjechałem dużym zestawem do rowu. Obrażony na cały świat. Tylko dureń nie rozumie, że przyjechałem zabrać towar, za który on i ja dostaniemy wypłatę. Polska mentalność jest straszna 😀

Druga sprawa, jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, że ktoś stracił na zakupie gruntów 🙂

I do tego właśnie proszę pana zmierzam. Zabrałeś jakiś tam towar z firmy, za kurs dostałeś powiedzmy 1000zl a twój szef zgarnął 1500 za to że ciebie tam wysłał. I tak jak mówisz jeśli będę już na tyle zaradny i miał trochę grosza bez zastanowienia coś otworze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
BomV napisał:

14 minut temu, WiesławZetor napisał:

Mam ponad 60 lat to raczej już kończę 😎 Trzeba przeżyć trochę, żeby dojrzeć więcej. Moi znajomi po 60-ce zdrowi, wyprostowani, ja jak dziad, kręgosłup katastrofa, postawa pochylona, stawy rozjeb...e. Chciało mi się hodowli...🙄

I właśnie żeby nie skończyć tak jak ty z garbem na plecach wolę wziąść nawet kredyt na rozwój tego co mam zwiększyć areał i kupić to co trzeba aby pracy fizycznej było jak najmniej. 

 

Dlatego też ja nie porywam się z motyka na słońce narazie mam 7ha z dzierżawami i puki co uważam to za hobby ale w miarę swoich możliwości kupuje sprzęty, i próbuje ogarniać wszystko tak aby nie trzeba było tyrac ponad swoje siły. 

 

Od etatu ja z daleka. Nie dość że pensja o kant d*py rozbić to jeszcze ta świadomość że ty musisz rabic na kogoś. Nie wiem dlaczego ale gdzie bym nie robił zawsze mnie to gnębi że ja pracuje na utrzymanie kogos. Dlatego wolę w domu żyć za trochę mniej a robić na swój własny rachunek, i nie mówię tu tylko o pracy w gospodarstwie, ale ogólnie otworzyć warsztat czy co kolwiek innego ale na swoim. 

no ty pewnie z tych 7 ha z dzierżawami żyjesz jak król i będziesz uswiadamial kogoś co ma większy bagaż doświadczeń i większe gospodarstwo od ciebie o 7 razy. porozmawiamy jak będziesz miał te lata co WiesiekZetor. A co do WieskaZetora chłop tyral całe życie zdrowie stracił dorabial się kosztem zdrowia wakacji, urlopu i odpoczynku a teraz na to patrzy z innej perspektywy ze po co mu to było, jak może teraz następcy nie ma albo młodzi chcą spieniezyc w ciągu jednej chwili cała prace jego życia. A co do ziemi jest tyle warta ile ktoś jest w stanie za nią w danej chwili zapłacić dla jednego będzie 20tys dużo a drugi za 80tys powie tanio. obszarnicy jedni się już nachapali taniej ziemi a drudzy co tak dużo płacili teraz muszą popracować na niej żeby spłacić kredyty i się nie rwia. Jeszcze kilka lat takiej suszy jak ostatnie lata i każdy z nas jedzie na tym samym wózku co myślicie że tym obszarnika rosną dwa klosy na jednej slomie. Jedno jest pewne ziemi w Polsce nie przybędzie a wręcz z roku na rok ubywa pod budownictwo pod drogi koleje. jest to coś czego więcej nie będzie nawet na świecie. i z tad takie ceny ziemi


BomV napisał:

1 godzinę temu, toooomaszewski napisał:

Podpinam się pod nowy temat 😁

Co do pracy na etacie, przecież człowieku dorabiasz nie tylko szefa i firmę, ale też w głównej mierze siebie, dziwne myślenie. Sam załóż firmę jak masz pomysł i jesteś na tyle zaradny. Dużo firm odwiedzam w Polsce. Od razu mam przed oczami tego niezadowolonego z życia pracownika. Ostatnio wjeżdżałem na firmę droga 4m tylko do firmy. Pracownicy akurat kończyli zmianę, jeden z nich wyjeżdżał samochodem i miał problem, bo mu nie zjechałem dużym zestawem do rowu. Obrażony na cały świat. Tylko dureń nie rozumie, że przyjechałem zabrać towar, za który on i ja dostaniemy wypłatę. Polska mentalność jest straszna 😀

Druga sprawa, jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, że ktoś stracił na zakupie gruntów 🙂

I do tego właśnie proszę pana zmierzam. Zabrałeś jakiś tam towar z firmy, za kurs dostałeś powiedzmy 1000zl a twój szef zgarnął 1500 za to że ciebie tam wysłał. I tak jak mówisz jeśli będę już na tyle zaradny i miał trochę grosza bez zastanowienia coś otworze. 

gadanie prostych ludzi, najgorsze jest jak ktoś liczy ile to inni zarabiają

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na dzień dzisiejszy jedyny pewny zysk z posiadania ziemii to albo dopłata albo czynsz z dzierżawy, reszta to mżonki i marzenia o zyskach, tymbardziej że susza co roku coraz gorsza, koszt maszyn astronomiczny a marże ze sprzedanych produktów śmiesznie niskie w porównaniu do nakładów ..... a co do tego że ziemii ubywa to ziemii na swiecie jest w brud i to lepszej niż w PL, chocby Ukraina, cała ameryka południowa, afryka do zagospodarowania, długi temat .... Polska wysycha i bedzie coraz gorzej, obecne ceny to wytwór UE i pewnego dochodu w postaci dopłat, nic wiecej, znikną dopłaty to słaba ziemia bedzie po 5 tys, jeżeli ktoś mysli że na ziemii nie można stracić to może sie niezle zdziwić, niechby tylko Rosja zajeła Białoruś co jest bardzo prawdopodobne a Nato sie rozpadło ..... wszystko jest możliwe i nie ma nic pewnego oprócz śmierci

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Kolego mówimy o zysku z dobrej ziemi powyżej IV KL. powinien rosnąć las kika razy już to pisałem to mnie wyśmiali 

Wiesław jeśli masz 60 lat to powinien już być nie tylko następca ale i wnuk lub wnuczka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj