sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

po 100 to od razu sprzedaje wszystko, kupuje chate w gorach i podziwiam widoki z balkonu/tarasu 

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Nie uważasz że przeginasz? Za ładny uśmiech masz?

Dlaczego nas od głupków wyzywasz?

Sam sobie na gospodarce nie poradzileś to teraz lżysz na tych co więcej od Ciebie potrafią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Naprawdę niewiem czemu taka reakcja... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Agrest

gdzie Ciebie wyzwałem ? 

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, danielursus3p napisał:

To czemuś ty taki głupi i w polu ryjesz 🤔

Mam ponad 60 lat to raczej już kończę 😎 Trzeba przeżyć trochę, żeby dojrzeć więcej. Moi znajomi po 60-ce zdrowi, wyprostowani, ja jak dziad, kręgosłup katastrofa, postawa pochylona, stawy rozjeb...e. Chciało mi się hodowli...🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
2 minuty temu, rejvas napisał:

Agrest

gdzie Ciebie wyzwałem ? 

Rolników nazwałeś głupkami. Nie bezpośrednio ale sens jest zrozumiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki troll? Ładowacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, Agrest napisał:

Rolników nazwałeś głupkami. Nie bezpośrednio ale sens jest zrozumiały

szukasz dziury w całym czy coś cie boli ? też płacisz po 100 za piachy ?

edytowane pasi ?

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łapy mam jak troll, powyciągane i zgrabiałe od roboty przy pryzmach zimą. Róbcie, chłopaki, ale uwierzcie, cudów na rolnictwie nie zdziałacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
9 minut temu, WiesławZetor napisał:

Mam ponad 60 lat to raczej już kończę 😎

To kończ raz a dobrze i przestań pier**lić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

U mnie jest ok 12 ha teraz do sprzedania lubelskie pow Zamość - Hrubieszów ( pomiędzy) jedna działka 9 h klasa 2,3 cena za ha 30 tys i już brak chętnych do zakupu. Druga działka 3 ha klasa 3,4 cena też 30 tys i nikt nie łapie i powoli zaczyna się kończyć szał ja kupiłem 2 h po 26 tys klasa 2,3 przy domu i uważam że jednak przepłaciłem. Teraz jeżeli ktoś przyjdzie że chce sprzedać ziemię to max 18 tys. Niech płacą i 50 - 80 a później płacz na ulicy. Rozwój ale z głową panowie a nie tylko po to żeby sąsiada szlak trafiał. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
Napisano (edytowany)
14 minut temu, WiesławZetor napisał:

Mam ponad 60 lat to raczej już kończę 😎 Trzeba przeżyć trochę, żeby dojrzeć więcej. Moi znajomi po 60-ce zdrowi, wyprostowani, ja jak dziad, kręgosłup katastrofa, postawa pochylona, stawy rozjeb...e. Chciało mi się hodowli...🙄

I właśnie żeby nie skończyć tak jak ty z garbem na plecach wolę wziąść nawet kredyt na rozwój tego co mam zwiększyć areał i kupić to co trzeba aby pracy fizycznej było jak najmniej. 

 

Dlatego też ja nie porywam się z motyka na słońce narazie mam 7ha z dzierżawami i puki co uważam to za hobby ale w miarę swoich możliwości kupuje sprzęty, i próbuje ogarniać wszystko tak aby nie trzeba było tyrac ponad swoje siły. 

 

Od etatu ja z daleka. Nie dość że pensja o kant d*py rozbić to jeszcze ta świadomość że ty musisz rabic na kogoś. Nie wiem dlaczego ale gdzie bym nie robił zawsze mnie to gnębi że ja pracuje na utrzymanie kogos. Dlatego wolę w domu żyć za trochę mniej a robić na swój własny rachunek, i nie mówię tu tylko o pracy w gospodarstwie, ale ogólnie otworzyć warsztat czy co kolwiek innego ale na swoim. 

Edytowano przez BomV
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, soltys48 napisał:

To kończ raz a dobrze i przestań pier**lić

Kolego młody, każdy ma tu prawo pisać, to nie Twoje podwòrko...

1 minutę temu, BomV napisał:

I właśnie żeby nie skończyć tak jak ty z garbem na plecach wolę wziąść nawet kredyt na rozwój tego co mam zwiększyć areał i kupić to co trzeba aby pracy fizycznej było jak najmniej. 

 

Dlatego też ja nie porywam się z motyka na słońce narazie mam 7ha z dzierżawami i puki co uważam to za hobby ale w miarę swoich możliwości kupuje sprzęty, i próbuje ogarniać wszystko tak aby nie trzeba było tyrac ponad swoje siły. 

 

Od etatu ja z daleka. Nie dość że pensja o kant d*py rozbić to jeszcze ta świadomość że ty musisz rabic na kogoś. Nie wiem dlaczego ale gdzie bym nie robił zawsze mnie to gnębi że ja pracuje na utrzymanie kogos. Dlatego wolę w domu żyć za trochę mniej a robić na swój własny rachunek, i nie mówię tu tylko o pracy w gospodarstwie, ale ogólnie otworzyć warsztat czy co kolwiek innego ale na swoim. 

na 7 ha rzeczywiście nakupujesz sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesław te mistrze myślą ze Twoje konto to mój klon, niech jakis admin sprawdzi i wyjaśni sprawe :D im sie nie miesci w głowach że ktos może myśleć podobnie do mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
Napisano (edytowany)

Nie, nie ...ozi

wiesiu to taki rólnik z kujawów

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
5 minut temu, WiesławZetor napisał:

Łapy mam jak troll, powyciągane i zgrabiałe od roboty przy pryzmach zimą. Róbcie, chłopaki, ale uwierzcie, cudów na rolnictwie nie zdziałacie...

Skoro masz 60 dych na karku to jestes jak ja to mówię starej daty. A tacy w głowie dobrze poukładane nie mają. I skoro tobie w tamty h czasach nie wyszło gospodarowanie to powiem Ci jedno, d*pa z ciebie nie gospodarz. Jak było 10ha tak pewnie jest do tej pory i się chciało tylko to klepać klepać zero rozwoju. Znam takich dziadków i babcie jak ty, którzy tak samo mówią, biedę klepali i klepią dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
25 minut temu, rejvas napisał:

po 100 to od razu sprzedaje wszystko, kupuje chate w gorach i podziwiam widoki z balkonu/tarasu, a dżondyrami niech sie głupki jarają :D

Mnie boli? Kto to te głupki? Dwuzawodowcy, miastowi czy rolnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisałem kilka razy, mam ponad 50ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Agrest

jednak cie boli, bo mnie ani troche

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
4 minuty temu, BomV napisał:

Skoro masz 60 dych na karku to jestes jak ja to mówię starej daty. A tacy w głowie dobrze poukładane nie mają. I skoro tobie w tamty h czasach nie wyszło gospodarowanie to powiem Ci jedno, d*pa z ciebie nie gospodarz. Jak było 10ha tak pewnie jest do tej pory i się chciało tylko to klepać klepać zero rozwoju. Znam takich dziadków i babcie jak ty, którzy tak samo mówią, biedę klepali i klepią dalej. 

Nie ma 6 dych na karku, co do reszty to pewnie tak jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
3 minuty temu, WiesławZetor napisał:

Pisałem kilka razy, mam ponad 50ha.

Co za problem mieć drugie 50 albo i 150? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj