sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

sumek666    5084

Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?

Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.

Kontynuacja tematu:

 

  • Haha 1
  • Confused 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Sumek aleś mnie przetrzymał, klikam i klikam odpowiedz i nic. A ty w tym czasie temat zablokowałeś😁

Odnośnie dyskusji z poprzedniego tematu:

Z tym samochodem to niezłe jaja.

Co za te 50tys kupisz , ile w remonty wydasz, ile paliwa przepalasz jeżdżąc dla przyjemności i skąd te pieniądze na przyjemności? No i za ile odsprzedaż to po 5 latach?

Kupując ziemię po 50tys klasy 3(O piachach nie mówię ), możesz liczyć średnio na 3tys rocznie z dopłatą. 

Jak będziesz chciał sprzedać po 5 latach najprawdopodobniej nie weźmiesz mniej niż dałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ale pytanie nie dotyczyło w co zainwestować tylko co by sobie kupił za 50 tyś.

wiadomo ze jak mamy za dużo kasy to inwestycja w ziemie jak najbardziej ok z tym ze bardziej trzeba to traktować jako lokate długoterminową tym bardziej za tą cene.

 

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie no samochody to wiadomo, inwestycja żadna ale czymś trzeba jezdzić, ale z maszynami jest to samo, niektórzy sie podniecają ciągnikami czy tam kombajnami a to przecież takie same skarbonki jak samochody, wiadomo czymś trzeba to pola obrabiać, ale to tylko narzedzia do zarabiania ale wielu zle podchodzi do tematu, kupują maszyny na wyrost, ustawiają po 10 ciągników i mase innych klamotów a w rzeczywistości potrzeba im 25% tego i tak tracą kase 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

A samochód jeśli nie służy do zarabiania to tylko jako generator kosztów. Sam koszt samej rejestracji, ubezpieczenia i serwisu olejowego to na dzień dobry dochód z 1 do 1,5 ha ziemi 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

zawsze można piechotą chodzić 😂

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Agrest napisał:

A samochód jeśli nie służy do zarabiania to tylko jako generator kosztów. Sam koszt samej rejestracji, ubezpieczenia i serwisu olejowego to na dzień dobry dochód z 1 do 1,5 ha ziemi 😁

to znaczy że dochód z ziemii jest poprostu słaby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

@rejvas ale ten zbędny park maszynowy najbardziej boli tych co takiego nie posiadają.

I chyba mało jest takich którzy kupują kolejny używany traktor czy maszynę na kredyt

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

no ja się rozglądam bo muszę coś kupić w tym albo następnym roku żeby powiększyć po program ale narazie u mnie na Mazowszu pow. Płock-gostynin zastój jest kilka działek co krzyczą drugi rok po 50 za ha i zainteresowańia zero i czekam i ja się nie wychyla ale ok 35-40 To bym pogarnol


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

bierz za 50 nie zastanawiaj sie toż to czysty interes za 15 lat  pole bedzie zarabiać na siebie 😂


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Agrest napisał:

@rejvas ale ten zbędny park maszynowy najbardziej boli tych co takiego nie posiadają.

I chyba mało jest takich którzy kupują kolejny używany traktor czy maszynę na kredyt

podam ci przykład, obok mnie jest gospodarstwo co sieje co roku 60 ha kuku na kiszonke i co roku najmuje firme do koszenia i nawet nie mysli o kupnie własnej sieczkarni za milion zł bo to bez sensu, ale wielu z tego forum by kupiło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Patrz, a ludzie po 30-40 latach stają się właścicielami swoich mieszkań, choć nie zawsze bo zostaje często wieczysta dzierżawa gruntu ze słoną opłatą roczną😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
12 minut temu, Agrest napisał:

Sumek aleś mnie przetrzymał, klikam i klikam odpowiedz i nic. A ty w tym czasie temat zablokowałeś😁

Odnośnie dyskusji z poprzedniego tematu:

Z tym samochodem to niezłe jaja.

Co za te 50tys kupisz , ile w remonty wydasz, ile paliwa przepalasz jeżdżąc dla przyjemności i skąd te pieniądze na przyjemności? No i za ile odsprzedaż to po 5 latach?

Kupując ziemię po 50tys klasy 3(O piachach nie mówię ), możesz liczyć średnio na 3tys rocznie z dopłatą. 

Jak będziesz chciał sprzedać po 5 latach najprawdopodobniej nie weźmiesz mniej niż dałeś

To jest takie gdybanie @Agrest W mojej wiosce, powiem ci szczerze, że przez tych kilka dziwnych ostatnich lat, zainteresowanie ziemią maleje. Idąc kilka kilometrów dalej ci co płacili po 30-40 tyś już tyle płacić nie chcą, max 20-25 tyś za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516
2 minuty temu, rejvas napisał:

podam ci przykład, obok mnie jest gospodarstwo co sieje co roku 60 ha kuku na kiszonke i co roku najmuje firme do koszenia i nawet nie mysli o kupnie własnej sieczkarni za milion zł bo to bez sensu, ale wielu z tego forum by kupiło :D

Patrz, co roku najmuję kombajn do zbioru zbóż i nawet nie myślę o kupnie. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Agrest napisał:

Patrz, a ludzie po 30-40 latach stają się właścicielami swoich mieszkań, choć nie zawsze bo zostaje często wieczysta dzierżawa gruntu ze słoną opłatą roczną😁

tylko co to ma do rzeczy ? mieszkac gdzies trzeba, w ciągniku czy sieczkarni albo na polu nie pomieszkasz :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

mieszkanie to mieszkanie a grunt orny to inwestycja która powinna przynosic zyski w jakimś realnym czasie a nie ze za 15 czy 20 lat zacznie na siebie zarabiać. watpie czy w jakiejś inej dziedzinie gospodarki jest taki długi czas na zwrot w inwestycjach

  • Like 1
  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Agrest napisał:

Patrz, co roku najmuję kombajn do zbioru zbóż i nawet nie myślę o kupnie. 😁

no i prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 minuty temu, Agrest napisał:

Patrz, co roku najmuję kombajn do zbioru zbóż i nawet nie myślę o kupnie. 😁

a to akurat mądre bo jak jeszcze przyjdzie nająć kogoś do obsługi zwozu ziarna to najem nie wychodzi głupio. pod warunkiem ze jest jakiś konkretny usługodawca a nie ze trzeba za nim latać żeby do ciebie przyjechał wykosić.

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
2 minuty temu, robercikj100 napisał:

mieszkanie to mieszkanie a grunt orny to inwestycja która powinna przynosic zyski w jakimś realnym czasie a nie ze za 15 czy 20 lat zacznie na siebie zarabiać. watpie czy w jakiejś inej dziedzinie gospodarki jest taki długi czas na zwrot w inwestycjach

Znajomy kupuje każdą działkę rolną a później narzeka kiedy to się splaci 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

@danielursus3p zgodzę się że jest ryzyko spadku cen. No ale każdy biznes jest obarczony ryzykiem. 

Tylko ja np wiążąc się z rolnictwem już nie planuję zmiany zawodu. I trwam przy tym co mam. Jeśli mnie stać i wiem że podałam fizycznie ogarnąć większy areał to kupuję. 

Liczba kupujących wydaje mi się że spada. Ale jeżdżąc ostatnio po lubelskim jak widzę co zabiera chyba via carpatia nie sądzę żeby ziemia znacząco potaniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

dobrze ze przez moje gmine zadna "via" nie powstanie. 😂

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516
7 minut temu, robercikj100 napisał:

mieszkanie to mieszkanie a grunt orny to inwestycja która powinna przynosic zyski w jakimś realnym czasie a nie ze za 15 czy 20 lat zacznie na siebie zarabiać. watpie czy w jakiejś inej dziedzinie gospodarki jest taki długi czas na zwrot w inwestycjach

Nie pozostaje nic innego jak sprzedać swoje hektary i brać się za inny biznes , spijać śmietankę i co roku zmieniać auto😁 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj