Zuzia12

Sprzedaż własnych wyrobów, czyli ciast i tortów

Polecane posty

Zuzia12    9
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, tess napisał:

Arturo ty łakomczuchu😜 Zuzia,prywatnym ludziom do domu to ok, ale nikt nie kupi do szkoły, przedszkola czy do restauracji bez paragonu, czy rachunku.To nic strasznego taki odbiór- nie bój się tego. Badanie wody dobrze już nie pamiętam ok 300, ogólnie zmieścisz się w 600set zł.masz podkładkę i dużo więcej klientów :) Chyba już nie pamiętam smaku takiego typowo domowego ciasta, wszyscy teraz lecą na tych strasznych prochach, nawet biszkopty to tylko proszek i woda...Prześlę ci pare ciekawych zdjęć tortów :)

No właśnie ja formalności się nie boję, tylko faktu że nie mam swoich 50% składników wyhodowanych.

Miałam punkt gastronomiczny kiedyś to wiem co to znaczy sanepid itd.

Edytowano przez Zuzia12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ufff:) to dobrze-brawo dziewczyno!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Ja to mam pomysła na 50% składników. Zaraz Ci tu zrobimy casting na rolnika dla Zuzi. Ma mieć krowy,zborze sady,kury i buraki. wtedy 100% bedzie z własnych produktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia12    9
Napisano (edytowany)

I to jest właśnie chyba to ,rano  mi pomysł podrzuciliscie ,a to sie okazuje legalnym faktem .

Będę miała swoją mąkę i jaja  od swoich kur🤦‍♀️jeszcze nie wiem jak to będzie 🙈,a reszta to będą inne składniki ok 50%

Screenshot_20200209-210859_Drive.jpg

5 minut temu, artur125 napisał:

Ja to mam pomysła na 50% składników. Zaraz Ci tu zrobimy casting na rolnika dla Zuzi. Ma mieć krowy,zborze sady,kury i buraki. wtedy 100% bedzie z własnych produktów

Casting odwołany , Zuzia nie szuka rolnika ,bo już ma swojego drwala.😂

Edytowano przez Zuzia12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Jak będziesz miała swoje jaja, to zainwestuj w naświetlacz i będzie ok :). Zmywarka z funkcją wyparzania...tak dla swojej własnej spokojności ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia12    9
Przed chwilą, tess napisał:

Jak będziesz miała swoje jaja, to zainwestuj w naświetlacz i będzie ok :).

O super, dzięki.  Cenna rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nie lubię komuś piętrzyć problemów ale z tą swoją wodą to troszkę nie tak bo badania trzeba powtarzać a koszt w zależności od zakresu dość spory więc jak jest możliwość to wodciągowa dużo atrakcyjniejsze rozwiązanie .Szczególnie jeżeli studnia niezbyt głęboka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
13 godzin temu, Zuzia12 napisał:

I to jest właśnie chyba to ,rano  mi pomysł podrzuciliscie ,a to sie okazuje legalnym faktem .

Będę miała swoją mąkę i jaja  od swoich kur🤦‍♀️jeszcze nie wiem jak to będzie 🙈,a reszta to będą inne składniki ok 50%

Screenshot_20200209-210859_Drive.jpg

Casting odwołany , Zuzia nie szuka rolnika ,bo już ma swojego drwala.😂

Ale tu nikt nic nielegalnego nie proponował. Czy aby mieć mąkę z 1 ha pola ,kupisz młyn ? Produkujesz sery ,masło, masz 2-3 krowy i budujesz mleczarnie ?

Jeżeli zawieziesz tonę pszenicy do dużego młyna, to dostaniesz mąkę na wymianę z innej pszenicy. Duży młyn się nie będzie bawił z przerobem 1 tony zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to akurat nikt nie będzie dochodził czy z tej tony pszenicy jest każde ziarnko zmielone w tej mące.  :)

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia12    9
13 godzin temu, RU68 napisał:

Nie lubię komuś piętrzyć problemów ale z tą swoją wodą to troszkę nie tak bo badania trzeba powtarzać a koszt w zależności od zakresu dość spory więc jak jest możliwość to wodciągowa dużo atrakcyjniejsze rozwiązanie .Szczególnie jeżeli studnia niezbyt głęboka 

Studia głęboka ok 30m ,innej możliwości nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

to powinno być ok ale są przepisy określające czaso-okres przeprowadzania badań w przypadku wodociągów to chyba 3 mieś (miałem już z tego tytułu ekscesy )stąd nadgorliwość choć z drugiej strony można w przypadku reklamacji klienta (podejrzenie zatrucia) zlecić pobranie próbki przez sanepid i obalić domniemanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie mów, jakie zatrucie? toż wystarczy czysty blat w kuchni  :P  ewentualnie kopa w d*pę dałbyś klientowi.   xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Otóż ma godność nie pozwala aby kogoś z biegunką w du.......ę kopnąć bo popuści i nieszczęście gotowe😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

jakie zatrucie? Co wy piszecie ,przecież torty ,ciasta zamawia się na imprezy. A tam odkażanie na pierwszym planie

A tak z ciekawości ile taki torcik kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A jak odkażanie zaszkodzi to następny podejrzany to torcik bo ktoś ma taką fantazję .Mnie narobiono kłopotów bo zacząłem korzystać z własnej studni i jakiś geniusz wpadł na pomysł że stwarzam zagrożenie dla siebie i rodziny a poszło o rachunki za wodę , kanalizację i pyskówkę ale na wstępie to uwaliłem ale pomysł mógł im  wypalić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, artur125 napisał:

jakie zatrucie? Co wy piszecie ,przecież torty ,ciasta zamawia się na imprezy. A tam odkażanie na pierwszym planie

A tak z ciekawości ile taki torcik kosztuje?

A nawet z 200 zł. a  jak będzie z nagą kobitką na wierzchu, to jeszcze więcej.    :P  To nie są panie tanie rzeczy.   xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie 80zł za kg. 😛 Kg ok na 10osób......

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

to już chyba wiem, dlaczego za tortami nie przepadam🤣

22 godziny temu, Sean napisał:

A nawet z 200 zł. a  jak będzie z nagą kobitką na wierzchu, to jeszcze więcej.    :P  To nie są panie tanie rzeczy.   xD

bo na piersi dużo marcepanu wychodzi?😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

a ja myślałem że depilacja to ukryte koszty mające wpływ na końcową cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasia_fiol
      Dzień dobry, wie ktoś czy to coś niepokojącego? Jestem nowa w temacie kur. Niecałe trzy tygodnie temu kupiłam 30 kur i koguta z transportem . Miały to być kurki które już niosą ale u mnie łącznie zniosły dwa jaja plus to w kokonie. Już mi ręce opadają wciąż jest coś nie tak a kogut to już w ogóle porażka musiałam go dać do osobnej zagrody bo go dziobaly kury do tego stopnia że uszkodziły mu oko więc jest ślepy na jedno oko. Może jakieś rady jak ogarnąć problem . Daje im witaminy do paszy (przenice jęczmień kukurydzę ) stały się bardziej aktywne ale teraz zaczęły charczeć 😔 

    • Przez Karolakarolina
      Witam, posiadam 40 kur i chcę sprzedawać jaja. Wystarczy zgłosić kury weterynarii czy trzeba wejść w rhd? 
      Co wy byście zrobili? Na lewo nie sprzedam - konkurencja tylko na to czeka.
    • Przez flackmistrz
      Witam. Chciałbym zająć się hodowlą kur niosek na jajka. Nie mam doświadczenia bo do tej pory siedziałem tylko w bydle. Jak kwestie żywieniowe sobie spokojnie ogarnę to może ktoś mi naświetlić temat czy trzeba gdzieś to zgłaszać i jak to wygląda od strony biurokratycznej? Będzie to wolny chów w kurniku 20x10 na początku bez wybiegu w ilości 300-400szt. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich
    • Przez patrycjaa12345
      Witam, dziś rano zdechł mi kogut. Wczoraj zachowywał się jak zazwyczaj, normalnie jadł pił gonił za kurkami. Grzebienia też nie miał bladego i wypróżniał się normalnie. Był to najsilniejszy i największy kogut w stadzie. Wieczorem położył się spać w tym miejscu cl zawsze, a rano otwierając kurnik zauważyłam leżącego go na ziemi pod jego miejscem. Grzebień byl całkiem siny nawet fioletowy. Jaka mogła być przyczyna jego śmierci? Dodam że za 2mies kończył by 2 lata więc nie był stary. Miał ktoś kiedyś podobnie?
    • Przez EdwwardMaja
      Dzień dobry
       
      Mam następujacy problem z kurą. Ma rzadkie zielone odchody, praktycznie się nie rusza z miejsca, ma bladszt grzebień. odizolowalem ją i co dalej robić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj