valtran92

Valtra N92 dziwne dźwięki z plecaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
valtran92    0

Witam. 

Co to może być ??? Dźwięki dochodzą z okolic plecaka ale wcale nie muszę jechać wystaczy ,że stoję w miejscu i włączę rewers czy to do przodu czy do tyłu rzęzi tak samo. Efekt potęguje zadziałanie hydrauliką (jest głośniej). Problem występuje tylko na niskich obrotach po dodaniu gazu problem zanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer161    0

Dźwieku nie da sie odtworzyc ale z tego co piszesz to prawdopodobnie tłumik drgań na skrzyni (nośnik napedu coś jak dwumasa w aucie) właśnie mam to wymieniane w ciagniku. Ile godzin ma ciągnik zrobione?


Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran92    0

Ciągnik ma przepracowane 9000 MTG tłumik oryginalny nie wymianiany od nowości.

Co najlepsze do tłumika zaglądałem jest sztywny ale może stracił już swoje właściwości tłumienia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran92    0
Dnia 8.02.2020 o 21:14, farmer161 napisał:

Dźwieku nie da sie odtworzyc ale z tego co piszesz to prawdopodobnie tłumik drgań na skrzyni (nośnik napedu coś jak dwumasa w aucie) właśnie mam to wymieniane w ciagniku. Ile godzin ma ciągnik zrobione?

A teraz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
17 godzin temu, valtran92 napisał:

Ciągnik ma przepracowane 9000 MTG tłumik oryginalny nie wymianiany od nowości.

Co najlepsze do tłumika zaglądałem jest sztywny ale może stracił już swoje właściwości tłumienia???

Nie da się odtworzyć tego nagrania, ale z opisu wynika, że mam to samo.

U mnie takie rzęzienie pojawiło się po 2tys. mtg i ciągle narasta. Ja zawsze podejrzewałem, że to pompa hydrauliczna chociaż cała hydraulika działa dobrze.

Żaden okoliczny mechanik, serwis nie wie co to na pewno może być.

Da się zajrzeć do tego tłumika bez rozpoławiania?

@farmer161

Edytowano przez vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran92    0
3 godziny temu, vat napisał:

Nie da się odtworzyć tego nagrania, ale z opisu wynika, że mam to samo.

U mnie takie rzęzienie pojawiło się po 2tys. mtg i ciągle narasta. Ja zawsze podejrzewałem, że to pompa hydrauliczna chociaż cała hydraulika działa dobrze.

Żaden okoliczny mechanik, serwis nie wie co to na pewno może być.

Da się zajrzeć do tego tłumika bez rozpoławiania?

@farmer161

W wersji hitech da się zajrzeć do tego tłumika. Ja ostatecznie wyjechałem skrzynią rozebrałem na części pierwsze i nic nie znalazłem... Tłumik wymieniam i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Moja Valtra N92 jest z 2010r. 

Po obejrzeniu Twojego filmu - sam nie wiem, ale u mnie te charczenie jest duuużo wyraźniejsze, Może wcześniej było mniejsze, ale u mnie trwa ono od około 2013 i mam wrażenie, ze cały czas potęguje.

 Może jutro ja nagram filmik swojej Valtry i Ty porównasz.

Moja Valtra N92 jest w wersji Hi-tech - były inne? Mógłbyś dokładniej opisać którędy zajrzałeś do tego amortyzatora drgań?

Przed chwilą, vat napisał:

Moja Valtra N92 jest z 2010r. 

Po obejrzeniu Twojego filmu - sam nie wiem, ale u mnie te charczenie jest duuużo wyraźniejsze, Może wcześniej było mniejsze, ale u mnie trwa ono od około 2013 i mam wrażenie, ze cały czas potęguje.

 Może jutro ja nagram filmik swojej Valtry i Ty porównasz.

Moja Valtra N92 jest w wersji Hi-tech - były inne? Mógłbyś dokładniej opisać którędy zajrzałeś do tego amortyzatora drgań?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer161    0

Dzwieku nie da sie otworzyc. U mnie zaczeło sie to w zeszłym roku i tez pierwsze myslałem że to hydraulika bo tylko na niskich obrotach to było słychac albo przy zmianie kierunku jazdy przy niskim gazie ze ciagnik troche przydusiło, byli serwisanci do drugiego ciągnika poprosiłem zeby podłuchali tego dzwieku i powiedzieli ze to tłumik drgań ale tez coraz bardziej to było słychac dzisiaj przywieźli ciagnik z wymienionym tłumikiem dgań i nic nie słychac az przyjemnie sie jeździ. Mówili że jak ciagnik duzo na jałowym gazie chodzi to sie to szybciej zużywa. Mój ma troche ponad 5000 godzin. Czesc była już mocno zużyta i powiedzieli żeby nie czekac zbyt długo z wymianą bo skrzynia cierpi jak to jest zużyte


Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Jutro postaram się nagrać filmik jak u mnie napie....

Powiedzcie jak dostać się do tego tłumika bez rozbierania, aby narazie ocenić czy to rzeczywiście on jest zużyty? 

@farmer161 jaki koszt wymiany? Ile sam tłumik i koszt wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer161    0

z dołu jest taka blacha na klucz 19 albo 17 tylko nie wiem czy tak to sie da sprawdzic. Nie mam jeszcze faktury ale serwisant mówił że czesc ok 2000zł oryginał + robota 10 godzin.


Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran92    0
9 godzin temu, farmer161 napisał:

Dzwieku nie da sie otworzyc. U mnie zaczeło sie to w zeszłym roku i tez pierwsze myslałem że to hydraulika bo tylko na niskich obrotach to było słychac albo przy zmianie kierunku jazdy przy niskim gazie ze ciagnik troche przydusiło, byli serwisanci do drugiego ciągnika poprosiłem zeby podłuchali tego dzwieku i powiedzieli ze to tłumik drgań ale tez coraz bardziej to było słychac dzisiaj przywieźli ciagnik z wymienionym tłumikiem dgań i nic nie słychac az przyjemnie sie jeździ. Mówili że jak ciagnik duzo na jałowym gazie chodzi to sie to szybciej zużywa. Mój ma troche ponad 5000 godzin. Czesc była już mocno zużyta i powiedzieli żeby nie czekac zbyt długo z wymianą bo skrzynia cierpi jak to jest zużyte

Z objawów wynika ,że mamy podobnie ale czy miałeś jakieś dodatkowe objawy przy rozruchu bądź gaszeniu?????? Podaj maila na pw bądź tutaj wyślę film i ocenimy czy mamy podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Nagranie z mojej N92, powiem szczerze że słabo to słychać na nagraniu, ale od 28 sekundy toś tam słychać, takie charchotanie.

Nagranie z mojej N92, powiem szczerze że słabo to słychać na nagraniu, ale od 28 sekundy toś tam słychać, takie charchotanie.

Edytowano przez vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Temat umarł? Czy te dźwięki wskazują na zużyty tłumik drgań?

Film da się odtworzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer161    0

słabo to słychac na nagraniu, najlepiej jak by serwisant to posłuchac... a przy gaszeniu słychac jakiś stuk? u mnie przy gaszeniu jak ostatni obrót wał robił to było słychac jakby stuk. Przy jeździe na jałowym gazie na wysokim przełożeniu też to dużo głośniej było słychac (np H2 2 lub 3 półbieg)

Edytowano przez farmer161

Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
Dnia 9.02.2020 o 20:31, valtran92 napisał:

Co najlepsze do tłumika zaglądałem jest sztywny ale może stracił już swoje właściwości tłumienia???

Czyli nie da się zdiagnozować zużycia tego tłumika od dołu bez wyjęcia jego?

Sam wymieniałeś? dużo roboty, jakie koszty?

U mnie też najprawdopodobniej do wymiany tłumik.

Czy trzeba wymienić go jak najszybciej?

Chodzi to to czy dalsza jazda może powodować jakieś inne uszkodzenia? Bo oprócz tego wku.... huczenia ciągnik zachowuje się niby normalnie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer161    0

U mnie robił to serwis, koszt tłumika 2000zł + robocizna 10godzin, trzeba ciągnik rozjechac... Skrzynia cierpi na zużytym tłumiku także lepiej nie czekac zbyt długo z wymianą


Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj