lukaskurp

Jaka prasa rolująca??

Polecane posty

lukaskurp    7

Witam, możliwe że na forum było coś podobnego ale nie znalazłem. Tak więc mam zamiar kupić jakąś prasę rolującą za 10-14 tyś PLN.(jak do końca sezonu pochodzę za usługami to mnie szlak trafi). Nie chcę za bardzo inwestować gdyż będę nią robił ok 200 bel rocznie kiszonki + jakaś słoma. Myślę o WELGER rp12, DF 2,30, ewentualnie CLASS Roland 44. Co z tego trio według was warto wybrać. Jakie są mocne i słabe strony tych pras? Traktor współpracujący to C385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja mam welgerke i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony, jedyna jej wada to to że ma wąski podbierak... Naprawdę polecam :)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

A jak przebiega sterowanie welgerem, jest jakiś rozdzielacz jak w DF-ie czy tylko podpina się przewody od hydrauliki od podbieraka i otwierania klapy pod gniazda traktora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A na jakiej zasadzie działa wskaźnik który pokazuje zagęszczenie beli w prasach z zamkami na komorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Widzę że szukasz walcówki. Tą jakąś słomę to mój sąsiad musi w nocy prasować, bo inaczej bela się nie chce kręcić w suchej słomie. Poszukaj prasy zmiennokomorowej, do kiszonek lepsza, bo zbija od początku, z pasowych to polecam Jd, z łańcuchowych Krone lub New Holland. A co do tego Classa to on jest zachłanny na moc, C-385 nie będzie miała lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witam, możliwe że na forum było coś podobnego ale nie znalazłem. Tak więc mam zamiar kupić jakąś prasę rolującą za 10-14 tyś PLN.(jak do końca sezonu pochodzę za usługami to mnie szlak trafi). Nie chcę za bardzo inwestować gdyż będę nią robił ok 200 bel rocznie kiszonki + jakaś słoma. Myślę o WELGER rp12, DF 2,30, ewentualnie CLASS Roland 44. Co z tego trio według was warto wybrać. Jakie są mocne i słabe strony tych pras? Traktor współpracujący to C385.

Ja przez prawie 10 lat nachodziłem się za usługami a robiłem ostatnio ponad 800 belek, szlak mnie trafiał i wziąłem nową Sokółkę, ale na Twoje bele to nowa prasa faktycznie za bardzo się nie opłaca, no chyba że teraz sam się odkujesz i pośmigasz trochę po usługach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Ciekawy wątek - w sumie to też się rozglądam od zimy w temacie pras ale raczej do prasowania samej słomy (sporo dobrego wyczytałem tutaj o pasówkach JD) bo ostatnie lata na wiosnę ciągle ktoś ją z naszych okolic wywozi czyli jakiś zbyt jest (ostatni tydzień to 2xdziennie śmiga taki ładny transport). Kumpel będzie miał niedługo nowy ciągnik z turem więc załadować czym będzie. My zrezygnowaliśmy ze zwierzaków a przy obecnym sprzęcie to jak bizon nie nawali to jest i czas i jest też czym dodatkowo ładny stóg zrobić bo chyba trochę słomy z 20-30ha da się zebrać. Tylko teraz czy da się kupić jakąś prasę w budżecie o którym mówi kolega "lukaskurp" która będzie prosta w obsłudze i mało awaryjna?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz kombajn bez szarpacza, że chcesz słomę sprzątać?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rocznie robię 1500-1800 bel u siebie (połowa to sianokiszonka, reszta to słoma) + ewentualnie cos na zarobku. Coraz poważniej zastanawiam się nad prasa fendt 2600VS lub MF 167VS (prasy takie same tylko barwy inne). W słomie wiadomo ze nie będzie problemu tylko jak sobie dadzą rade w kiszonce? Sa to prasy pasowe a z taka nie miałem styczności i nie wiem jak się sprawują w prasowaniu sianokiszonki. A może Lely albo New Holand? Moze coś doradzicie? Z góry dzięki.

 

P.S. zakładałem ten wątek w innym temacie ale zero odzewu wiec może tu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Odnośnie pras pasowych to mam obawy bo nie wiem jak to pracuje, w okolicy nikt niema czegoś takiego więc nawet niema gdzie tego zobaczyć jak to pracuje.Przyznam że kuszą mnie te prasy ale jak okaże się niewypałem to będę musiał przehandlować, a to się wiąże z czasem i kolejnymi usługami. U nas w okolicy rządzą walce. Oglądałem parę pras i chyba postawie na welgera bo prostota przemawia za nią, a że jest to sprzęt wiekowy to wiadomo że trzeba łapki smolić i we własnym zakresie można dużo rzeczy naprawić. Jeszcze jedno, Firma BLANCHOT, niby to samo co welger, ale czy napewno? ma ktoś taką prasę Blanchota analogiczną do welgera rp12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Nie kupuj Blanchota w tych prasach walce są z gładkiej blachy a więc słoma na pewno będzie się zatrzymywać w komorze a może nawet i siano, jest to poprzednik rp12.

Sam mam rp12 i nie narzekam ale szerszy podbierak przydał by się bardzo bo jest tylko 120cm ;)

zrobiła u nas już kilka tyś bel i z awarii to tylko wymienione łożyska w podbieraku (założone polskie zamienniki dostępne bez problemu) do sianokiszonki jest bardzo dobra u nas współpracuje z zetorem 7745 i jest do dopasowany zestaw a więc twój ursus też sobie poradzi, jest to bardzo prosta prasa w obsłudze, polecam myślę że w tej sumie znajdzie się coś w średnim stanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

polecam DF 2.30.podbieracz 1.4m(po bizonie jeszcze zbierze).posiada hydraulikę(rozdzielacz) do otwierania komory i podnoszenie podbieracza.ma podwójny obwiązywacz(początek obwiązywania do wyrzucenia beli i zamknięcia komory to ok.32sek a np.metal fach 55sek).prasa wykonana pod względem trwałości lepiej niż jakakolwiek polska.zamontowałem w niej licznik bel od metal-fachu.nie ma w niej zjawiska jak blokowanie się beli w komorze(prasuje też na usługach).ciągam ją zetorem 7245 i ma co robić(ale belki zbite jak się należy)jak jadę do kumpla na góry(aż traktor gubi ciśnienie oleju)to podczepiam 914.z częściami nie ma problemu bo famarol słupsk robi je na licencji.kupiłem 15letnią prasę i nie zamieniłbym jej na polską nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

witam mam pytanie;D

W tym roku zamierzam kupić prase zwijającą za około 15-45tyś zł prasa ma być przeznaczona do słomy

wyp. siatka sznurek najlepiej centralne smarowanie lecz nie musi być .

Traktor zetor 7211 ewentualnie 10145.

bel ok 500rocznie

 

 

ps fajnie by było jak by była ładna;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

No niezły rozrzut cenowy kolego... W tej cenie możesz zaczynać od najprostszych łańcuchowych (carraro itp), poprzez pasówki JD (i inne), aż do maszyn z wyższej półki z komputerem. Skonkretyzuj swoje zapytanie, przede wszystkim ile tych bel i jaki masz ciągnik, a później fundusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On ma chyba 10245. Ja do słomy ostawiałbym pasówkę- jakiś Variant 180 za tą kasę ładny będzie, może lepsza JD.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

szczerze pisząc wolał bym jakąś polską prasę 120x120

zmienna komora nie jest mi potrzebna.

może sipma, metal fach, korne, claas ewentualnie jelonek jd ?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od polskich to z daleka się trzymaj, dla własnego dobra. :) A czemu nie zmienna komora? Zbija od początku, do słomy idealna, znajomy ma, uważam, że do słomy lepszej nie ma. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Może będziesz mnie uważał za dziwnego ale zmiennej komory nie, miałem z taką przygody.

A dlaczego nie polska?

Jak myślicie co najlepiej zakupić?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy polską, znajomi mają, awarii nie było za wiele, ale jej wydajność jest powalająca. Zapycha się w krótkim materiale. A mogę wiedzieć czemu nie zmienna? Jeśli już nie zmienna to raczej jakaś Krone, bo wg stereotypów walcówki do słomy się nie nadają.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja mam polską i nie narzekam -Metal - Fach. Co prawda szału nie ma ale za ta kasę to warta. Po pięciu latach to wczoraj mi się urwał wałek główny od przekładni ale to koszt 500zł i godzina roboty i dalej śmiga. Mi na 60 sztuk bydła wystarcz. A cenie ią za cichą pracę najbardziej czego nie można powiedzieć o sipmie. Jeżeli chodzi o wydajność to nie tak źle 23 szt w siatkie w 40 min .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego 23 sztuki? Znajomy ma Sokółkę, to sprawuje mu się jak jego Farmer...(czyli wiadomo jak) Cicha prasa, hmm jak walcówki są ciche, to co tu o pasowych pisać. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

SIANA,jeżeli chodzi o farmera to nieporównuj go do prasy,a cicha prasa bo porównuje ją do sipmy która jest głośniejsza od sokółki.I dlaczego zdziwiony że tyle sztuk są umnie jeszcze lepsi specjaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sokółka pewnie jest lepsza od Sipmy, kiedyś w sklepie rolniczym słyszałem, że na tych samych obrotach ciągnika Sipma ma ok 60obr na podbieraczu a MF ok 90obr, nie wiem czy to prawda.

 

Ale jak już kupować prasę to coś lepszego, rotor przyda się w i w słomie, wtedy prasa z mocnym ciągnikiem to czarna dziura. :) A MFki do 45tys z rotorem nie kupi.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj