News
maroko

Wózek do hedera Claas Dominator 96

Polecane posty

maroko    21

Witam

Poszukiwałem od dłuższego czasu wózka do hedera 4,5m. do Claasa ale niestety ciężko cokolwiek sensownego znaleźć. Postanowiłem zrobić samemu. Oś z kołami już mam. Tylna oś od starego rozrzutnika obornika (czarna białostocka). Ewentualnie tylko koła przełożę z przedniej osi bo z tyłu są od widlaka. 

Chciałbym żeby wózek był jak najbardziej zbliżony do oryginału. Temat założyłem z myślą że ktoś kto ma taki wózek pomierzy go i wpisze takie dane jak:

1 - rama główna - długość, wysokość, szerokość

2 - łoża na których spoczywa heder - Nie wiem czy jest sens robić takie jak oryginał bo są one trochę ''powyginane''.

Ale jak by się komuś chciało rozrysować przekrój przez takie łoże to byłbym bardzo wdzięczny :).

3 - łańcuch stabilizujące - można kupić gotowe? Gdzieś słyszałem że mogą być boczne stabilizatory/łańcuchy od c-330.

Reszta rzeczy myślę że można zrobić według własnego gustu. Od razu mówię że przeglądałem forum i galerię w poszukiwaniu info. ale nie ma tego za dużo. Jest wózek użytkownika @dawidki16 który fajnie wyszedł.

Z góry dziękuję za wszelkie porady. 

Chciałbym, żeby wyglądał podobnie do tego:

Wózek.jpg

micgal39533    128

my kiedyś zrobili z wózka od polskiego bizona koszt około 1200zł 

Uziu92    4363

te mam od bizona wózek i pasuje pod heder, jedynie jak chcesz go ciągac kombajnem to przerobić zeby zaczep był dłuższy.

Wiadomość z agroFakt.pl

micgal39533    128
Uziu92 napisał:

te mam od bizona wózek i pasuje pod heder, jedynie jak chcesz go ciągac kombajnem to przerobić zeby zaczep był dłuższy.

Skąd jesteś i ile byś chciał?

Uziu92    4363

sprzedać nie sprzedaje , chciałem pomysł podrzucić , wózków od bizonów jest multum , można coś koło domu kupić bez problemu. classa jak chcesz to jedz do wąsów , kupisz jaki chcesz

maroko    21

Oglądałem od bizona, ale jak mam i tak wymienić opony, dętki, kupić nową instalację, dać nowe łoża to wolę zrobić od podstaw. Tym bardziej że sporo części mam już.

Pogoda ładna, czas jest to coś trzeba robić :)

@Uziu92 a te Wąsy to gdzie? Mają to gdzieś w necie wystawione?

Uziu92    4363

nie mają , mazowieckie gmina Zbuczyn

maroko    21

Ode mnie to z 250 km. 

Masz może chociaż numer tel. do nich?

maroko    21
Napisano (edytowany)

To za daleko żeby tak w ciemno jechać. Sklecę coś samemu. 

W okolicy jest trochę tych claasów to najwyżej podjadę do kogoś i pomierzę. 

Oś już jest.  Przy tych oponach wydaje się mała :)

A rama główna? 120x80x4?

004.jpg

Edytowano przez maroko

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez Mafia585
      Witam.
      Widziałem pare razy jak inni rolnicy bronowali ziemniaki bronami 3 które były rozcięte chyba na pół i ładnie dostosywały się do koziołka. Moja proźba polega na pomocy z wymiarowaniem ramy i bron rzeby wszystko się zgrywało? 
      POZDRAWIAM
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek
    • Przez jedrysekjarek
      Witam,

Panowie i Panie chodzi mi po głowie zbudowanie krótkiego i wąskiego sama 4x4 na mostach z samuraja z silnikiem 1.9 D peugeot (60KM) lub 1.9 volvo (90KM). Znalazłem wiele projektów gdzie ze skrzyni był przeniesiony napęd na reduktor a z niego na mosty. Ja chciałbym przenieść napęd  bezpośrednio ze skrzyni 5 biegowej za pomocą półosi na mosty. Pomijając dodatkową skrzynię oraz reduktor. Czy to się może udać ??? 
    • Przez xmihau
      Witam
      Chciałbym pokazać podnośnik do Big-bagów
      Jeżeli byłby ktoś zainteresowany kupnem zapraszam na priv.
      Podnośnik
      Podnośnik v2

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj