MarcinRajca

Kiszonka z kukurydzy w baloty?

Polecane posty

MarcinRajca    0

Witam. 

Nie mam możliwości zrobienia pryzmy z kiszonki z qq ale chciałbym zrobić ja w baloty znalazłem film jak robią taka kiszonke zwykła prasa rolujaca 

Co sądzicie o tym pomysle?  Zwykła tania owijarka da rade po ciężarem około 1 t? 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    77
MarcinRajca napisał:

Witam. 

Nie mam możliwości zrobienia pryzmy z kiszonki z qq ale chciałbym zrobić ja w baloty znalazłem film jak robią taka kiszonke zwykła prasa rolujaca 

Co sądzicie o tym pomysle?  Zwykła tania owijarka da rade po ciężarem około 1 t? 

Pozdrawiam 

czemu nie masz możliwości zrobienia pryzmy? podejrzewam że nie jest to proste by zrobić w baloty a i koszt spory będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Moim zdaniem kukurydza w belach - bez sensu, same minusy. Większy koszt folii i ogolnie więcej pier*lenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, MarcinRajca napisał:

Witam. 

Nie mam możliwości zrobienia pryzmy z kiszonki z qq ale chciałbym zrobić ja w baloty znalazłem film jak robią taka kiszonke zwykła prasa rolujaca 

Co sądzicie o tym pomysle?  Zwykła tania owijarka da rade po ciężarem około 1 t? 

Pozdrawiam 

A zauważyliście że tą kiszonkę robią na środku drogi.  Poza kosztami to zajeb..sty pomysł aż spróbuje u siebie , jeszcze jakby wysłodki mokre poszło prasą zrobić u siebie.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prasować to to jedynie gdzieś na posadzce, silosie bo na ziemi to sporo towaru się zmarnuje zmiesza z ziemią. Pod filmikiem jest napisane że z 3 ha -> 160 rolek, przyjmijmy że owijamy folią 50 cm i cene rolki folii 270 zł i 24 belki z rolki,  na 160 bel wyjdzie niecałe 7 rolek folii -> około 1800 zł + siatka na owinięcie bali + nie wspomne ile potrzeba na to wszystko czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Sianokiszonke pakują w pryzmy, żeby nie tracić czasu i pieniędzy A tutaj pakują w baloty. Nie mam nic przeciwko tylko zastanawiam się po co to ktoś robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

na handel przede wszystkim badz jak ktos ma manie ze tylko belki, kulki bo to najlepszy sposob to przeplaca tak samo jak koszt np owiniecia mokrych wyslodkow ok 60-70zl zamiast przywozu tira... samego owiniecia w cuktowni tych wyslodkow ktore przysluguja plantatora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinRajca    0

Wokół zabudowań mam podmokły teren i musiał bym np nawozic ziemi żeby podnieść poziom gruntu. 

Dlatego zastanawiam się nad taką opcją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Teren utwardzisz raz i na kilka lat spokoj, a w baloty bedziesz musial co roku owijac. Jesli planujesz dlugofalowe zakiszanie kukurydzy to chyba ekonomiczniej wyjdzie utwardzic teren. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Podmokły teren przy domu w tych latach bez deszczu gdzie teraz w lipcu to stawy wysychają ? Skoro wokół budynków masz taki teren to z pewnością codzienne prace na gospodarce i obszęt jest upierdliwy więc zacząłbym od tego żeby coś z tym zrobić niż taplać się w błocie, nawozić piachu a może usiąść policzyć i wylać sobie silos. Skoro u Ciebie takie warunki mokre to ciekaw jestem gdzie byś kipował przyczepy i prasował tą kukurydze 😉 

 

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj