Polecane posty

cieplym3    72

Witam, w ostatnim czasie zauważyłem u swoich warchlaków(30-40kg) czerwone krosty na całym ciele, nie jest ich bardzo dużo, nie mają tego wszystkie, sytuacja trwa już koło tygodnia i zastanawiam się nad wezwaniem weta, tyle, że prosiaki jakoś niczym poza kropkami się nie wyróżniają, wyglądają dość zdrowo, co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Mój znajomy miał taki sam problem i okazało się ze to komary je pogryzły to u was może to taka sama przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

No moim zdaniem to raczej komary ale nie lekceważ tego bo może to być coś innego u mnie takie coś miał zima warchlak i zdechł bo za późno wezwany wet (nie zaywazylem):/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą być rożne przyczyny, może to być wirusowe zapalenie wątroby, jak narazie niema na to skutecznego lekarstwa, ważna jest profilaktyka, i dbanie o rezim sanitarny, ogólnie sztuki z plamkami mogą zacząć słabiej jeść, ale tak jak przedmówcy może być to jakiś owad nie koniecznie komar, mogą to być takie malutkie meszki które były u mnie, proponuje dla pewności cale pomieszczenie spryskać agita od much, i dodać do mieszaniny cukru i mleka w proszku lepiej zwabia owady. A tak poza tym to można dodać doxy do wody, ja miałem coś takiego raz na prosiaku z Holandii, ale przechorowały bez upadków, i prawdopodobnie to były te meszki, które zginęły po pryskaniu


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Jest też taka opcja, że krosty pojawiają się gdy w mieszance paszowej nie odpowiedniej zawartości w odpowiednich stosunkach aminokwasów, witamin, mikro- i makroelementów. Miałem podobny problem u tuczników jak się okazało winna była pasza, do której dawałem tylko i wyłącznie pszenżyto, bo na miesiąc przed żniwami zabrakło jęczmienia. Jak wrócił jęczmień do żywienia to problem ustąpił. No, ale profilaktycznie warto by było zabezpieczyć pomieszczenie przed owadami i spryskiwać może zwierzęta jakimś roztworem środku dezynfekcyjnego np. Virkonem.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Jeśli chodzi o paszę nie ma z tym problemu, bez zmian od paru lat :) Obawiam się, że te krosty to nie owady, są dość twarde w dotyku, nie wiem, poczekam jeszcze z tydzień i dzwonie po weta, dz za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

No jak byś zrobił fotkę i wrzucił do galerii dużo by nam to pomogło w rozwiązaniu tego problemu ;) Bo tak to po omacku jedziemy.... wejdź na forum trzoda chlewna tam na pewno znajdziesz odpowiedz a jeśli nie to napisz temat i wrzuć fotkę i na 2 dzień masz odpowiedz od naprawdę dobrych fachowców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Vhalior2 na tym forum o którym wspominasz to nie ma też, aż takich wielu wielkich fachowców (no dobra są wyjątki takie jak Marek R, który ostatnio chyba rzadko zagląda na forum). Cała reszta mądrzy się jak może udzielając porad a`la Pejsak np. w takim stylu - Przypuszczam, że świnia choruje na "choorobę X", ale aby to potwierdzić trzeba przeprowadzić sekcję. Zmiany sekcyjne jakie można zauważyć są następujące... - to nie jest cytat, ale tylko przykład, ale spora część rad tak wygląda, lub ewentualnie ostatnio ogranicza się do stwierdzenia, że to na pewno cirkowirus. Wg mnie sztuką jest zdiagnozować świniaka póki on jeszcze żyje, a dopiero wtedy można się zastanawiać co dalej czy leczymy, czy sprzedajemy, czy robimy cokolwiek innego. Po za tym, na agrofoto, chyba prościej o jakąkolwiek odpowiedź, bo tu jest więcej aktywnych użytkowników, piszących w miarę regularnie(na trzoda chlewna cały czas przewija się może non stop z 10 tych samych nicków, wśród aktywnych użytkowników)

No, a wracając do tematu, to żeby powiedzieć coś więcej na temat tych krost o których kolega pisze to przydałoby się jednak zdjęcie, a najlepiej by było obejrzeć to w realu, bo tak naprawdę gdy się próbuje postawić diagnozę na podstawie opisu to to może być wszystko zaczynając od niedoborów mikro i makroelementów w paszy, a kończąc np. na ospie.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Chłopaki wygląda na to iż nie będzie to potrzebne gdyż wydaje się, że cokolwiek to było zmniejszyło swoją skalę lub znikło całkiem ;)

A wracając do wątku zaczętego przez Blachę, dalej upieram się, o przyklejenie tematu "Co im dolega" na którym etatowo mogliby się wpisywać ludzie z problemami oraz zapaleńcy próbujący im pomóc

Pozdrawiam hodowców trzody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Panowie, miałem podobny przypadek. Krosty, które na początku były czerwone, zrobiły się ciemniejsze. Wyglądało to tak, jak strupy na gojącej się małej ranie. Mój lekarz wet nie dopatrzył się w tym żadnej typowej choroby. Tuczniki dostały tylko steryd o dwu dniowej karencji i sytuacja się poprawiła. Jak pojawi się to znowu to zrobię fotkę i wstawię na forum. Na ta chwilę problem zażegnany.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj