nunu85

Budowa wagi elektronicznej

Polecane posty

nunu85    499

Cześć koledzy.

Czy byłoby zainteresowanie, gdybym stworzył instrukcję krok po kroku co i skąd kupić, jak podłączyć, żeby zbudować sobie wagę elektroniczną (pod mieszalnik, do ważenia inwentarza, czy czegokolwiek innego).

Przykładowo złożyłem sobie teraz wage pod mieszalnik za 500zł.

Waga na 4 czujnikach wyszłaby koło 600zł.

Jeśli znajdą się chetni do lektury, to stworzę takiego mini manuala i tu poniżej zamieszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

no patrz, a właśnie dzis złożyłem i uruchomiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlan    62

No pewnie, jako waga np szufli na ładowaczu też by przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek998    98
Finlan napisał:

No pewnie, jako waga np szufli na ładowaczu też by przeszło?

własnie jak łatwo zrobic wage do ładowarki albo tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

kolega wyzej nie potrafi kupowac u chińczyków.

Oni mają darmowe przesyłki do Polski, ale paczki muszą byc względnie małe i lekkie.

JAk sie od razu chce kupić cały zestaw, to trzeba sie liczyc z tym, ze przesyłka wyjdzie drogo.

Wniosek- nalezy brac pojedyncze elementy i samemu skompletować.

 

 

Bedzie to wersja najtańsza- niżej już sie zejsc nie da (przy czym jakosc ok)

Wiekszosc rzeczy kupujemy na chińskim aliexpress (kupowanie proste i bezproblemowe, tylko na paczke sie czeka ze 20 dni)

1) tensometry (a wiec czujniki) jak pod mieszalnik to trzy, jak pod wage platformową to cztery sztuki. 96zł/szt

https://pl.aliexpress.com/item/32816629265.html

mi one ładnie pasowały pod mieszalnik osucha (fabrycznie był pod nie przystosowany)

 

Ewentualnie takie z regulowaną stopką o 20zł na sztuce drozsze.

Ja wziąłem bez stopki i sam sobie takie zrobiłem ze zwykłej śruby na klucz 24. Tam nie ma zadnego cudownego gwintu- jest normalny.

2) puszka przyłączeniowa- musi być, jest niezbędna 44zł

https://pl.aliexpress.com/item/32808891762.html

3) komputer z wyświetlaczem 149zł

https://pl.aliexpress.com/item/33005837645.html

 

4) już w Polsce w jakimś zwykłym sklepie elektrycznym większa puszka, żeby wstawić w nią powyższy wyświetlacz (po uprzednim wycięciu otworu) i dwa dławiki kablowe, zeby było ładnie szczelnie wewnątrz i sie nie kurzyło.  10zł

5) kawałek przewodu elektrycznego, żeby zrobić z niego podłączenie do sieci 230V- wziąłem z garazu od jakiejś starej przepalonej szlifierki.

Cały koszt na chwile obecną jak wspomniałem wyżej ponizej 500 zł.

 

podłączenie nie jest trudne i nie wymaga żadnych specjalnych umiejetnosci.

Ustawienie wyświetlacza tez da sie zrobić dosc bezproblemowo.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Pany można jeszcze taniej, czujniki + arduino klon 20zł + wyświetlacz 12+ zasilacz 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

i jaki to będzie miało zakres ważenia, bo nie sądzę, że kilka ton


oraz czy będzie łatwe do podłączenia i zaprogramowania przez laika? tym bardziej nie sądzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
2 godziny temu, nunu85 napisał:

i jaki to będzie miało zakres ważenia, bo nie sądzę, że kilka ton

 

oraz czy będzie łatwe do podłączenia i zaprogramowania przez laika? tym bardziej nie sądzę

 

Zakres zależy jake użyjesz czujniki, możesz nawet złożyć na tym wagę samochodową, laikowi zajmie to tydzień, na moim przykładzie Ci powiem że nauczenie się programowania w arduino zajeło mi właśnie tydzień, nie mówię tu o pisaniu kodu w jakiś generatorach tylko w IDE wklepujesz linijkę po linijce, po tym tygodniu zrobiłem oprogramowanie wraz z elektroniką do sterowania wagopakowaczką. A my mówimy tylko o prostej wadze gdzie będzie w porywach do 20 linijek kodu. Wszystko śmiga aż miło, a na dniach ruszam z budową całej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Da się z tego zrobić też wagę do rozsiewacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

myślę że bez problemu z tylko byś musiał skrzynie tak przerobić, żeby wisiała tylko na 4 tensometrach. trochę rzeźbienia i da się zrobić. bo komputerki sa tez na 12v, są z wbudowaną bateria, itp. schody to by się zaczęły, jakbyś chciał, żeby ci na podstawie prędkości i zużycia nawozu pokazywało aktualna dawke. to już by ktoś ogarnięty musiał posiedzieć i jakiś kod na mikrokomputer napisać. ale sama waga tylko żebyś wiedział ile masz kg nawozu w skrzyni to jest jedynie problem odpowiednich przeróbek skrzyni i zamontowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedynie starczy żeby zważyć przed i po wysiewie na jednym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj