sinus

JD 580 pierwsze prasowanie i problemy. Proszę o pomoc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sinus    0

Witam

Kupiłem prasę JD 580 i ostatnio robiłem próbę i chciałbym zapytać o kilka rzeczy.

Rozwinąłem kulkę i ustawiłem na komputerze najmniejszy rozmiar 80. W instrukcji jest napisane że jak będzie się zbliżało do tego rozmiaru to 5cm wcześniej mnie poinformuje czyli jak będzie 75 i bodajże jest sygnał dźwiękowy i kontrolka siatki mruga. (czyli za chwile będzie zwijać) czy w tym momencie powinienem się zatrzymać czy jechać dalej??????? Wszystko to się dzieje na automacie. W instrukcji jest napisane że jeżeli do ustalonej średnicy brakuje 5cm to ukaże się migająca siatka na komputerze później ta kontrolka przestaje migać i ukaże się sygnał dźwiękowy w momencie rozpoczęcia wiązania. Kiedy skończy wiązać to ta kontrolka zniknie.

W rzeczywistości jest inaczej ciągle jakiś sygnał coś mruga za chwile nie mruga a kulka niezwinięta w komorze siedzi a ja nie wiem czy jechać dalej czy już zwinęła a na komputerze pokazuje np. że jeszcze brakuje do 80 np. pokazuje 78. Możecie napisać jak wy to robicie w którym momencie się zatrzymujecie itp.?

 

A czy jak komputer sam zwiąże już kulkę to czy jest coś takiego że on automatycznie otworzy komorę, wyrzuci kulkę i zamknie?? Czy trzeba to ręcznie robić? Od prasy przychodzą dwa węże do ciągnika a w ciągniku przesuwam wajchę hydrauliki do tyłu a jak wezmę wajchę do tyłu to czuję że hydraulika domyka komorę i że jest ciśnienie). Czy tak ma być? Czy ma znaczenie gdzie który wąż ma iść bo przy prasie nic nie jest oznaczone ani w instrukcji napisane i właśnie nie wiem jak to ma być?

 

Jeszcze mam pytanie o wiązanie siatką. Na komputerze mam ustawione żeby owijała 2 razy a ona owinęła mi raz a jak ustawiłem 3 razy to owinęła 2 razy i skończyła na 3-cim czyli w miejscu gdzie rozpoczęła. Co jest tu nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

Witam

Kupiłem prasę JD 580 i ostatnio robiłem próbę i chciałbym zapytać o kilka rzeczy.

Rozwinąłem kulkę i ustawiłem na komputerze najmniejszy rozmiar 80. W instrukcji jest napisane że jak będzie się zbliżało do tego rozmiaru to 5cm wcześniej mnie poinformuje czyli jak będzie 75 i bodajże jest sygnał dźwiękowy i kontrolka siatki mruga. (czyli za chwile będzie zwijać) czy w tym momencie powinienem się zatrzymać czy jechać dalej??????? Wszystko to się dzieje na automacie. W instrukcji jest napisane że jeżeli do ustalonej średnicy brakuje 5cm to ukaże się migająca siatka na komputerze później ta kontrolka przestaje migać i ukaże się sygnał dźwiękowy w momencie rozpoczęcia wiązania. Kiedy skończy wiązać to ta kontrolka zniknie.

W rzeczywistości jest inaczej ciągle jakiś sygnał coś mruga za chwile nie mruga a kulka niezwinięta w komorze siedzi a ja nie wiem czy jechać dalej czy już zwinęła a na komputerze pokazuje np. że jeszcze brakuje do 80 np. pokazuje 78. Możecie napisać jak wy to robicie w którym momencie się zatrzymujecie itp.?

 

A czy jak komputer sam zwiąże już kulkę to czy jest coś takiego że on automatycznie otworzy komorę, wyrzuci kulkę i zamknie?? Czy trzeba to ręcznie robić? Od prasy przychodzą dwa węże do ciągnika a w ciągniku przesuwam wajchę hydrauliki do tyłu a jak wezmę wajchę do tyłu to czuję że hydraulika domyka komorę i że jest ciśnienie). Czy tak ma być? Czy ma znaczenie gdzie który wąż ma iść bo przy prasie nic nie jest oznaczone ani w instrukcji napisane i właśnie nie wiem jak to ma być?

 

Ja mam nową prasę Case RB 344 i u mnie jest oznaczone który kabel gdzie ma być... Zielony do 1 niebieski 2. Ja jak ustawiam na 70%np. to jadę do tego momentu jak już będzie 70 i wtedy komputer zaczyna pikać że za chwile zacznie owijać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid91    5

a więć jeżeli ci wszystko działa prawidłowo, gdy bela osiagnie 75 cm, usłyszysz wtedy sygnał dzwiekowy, musisz jechać do osiągnjięcia 80, wtedy stajesz, bo siatka/sznurek automatycznie sie zacznie owijać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimetr5    0

Więc zacznę od początku. Jeśli chodzi o ustawienie automatyki to masz wszystko dobrze bo 5 cm. przed pika i zaczyna mrugać a ty masz sie zatrzymać jak jest długi sygnał wtedy zaczyna sie proces owijania siatką i w przypadku gdy nie zatrzymasz sie to siatka najczęściej nie idzie na balot tylko na wałek który go obraca w przypadku sznurka nie ma takiej konieczności ba nawet pomaga to bo szybciej zaczyna sie obwiązywanie. jeżeli po długim sygnale czyli wtedy kiedy powinna zostać podana siatka słyszysz pikanie i mruga ikonka z balotem w siatce oznacza to że siatka nie została podana oto najczęstsze tego przyczyny:

- źle założona siatka

- za słaby prąd (mruga ikonka akumulatora) siłownik za mało sie wysuwa i nie napina paska

- rozciągnięty pasek

Po owinięciu powinien sie pojawić pojedynczy sygnał informujący o jego zakończeniu i wtedy otwierasz komorę prasowania i wylatuje balot. natomiast jeśli po zakończonym obwiązywaniu słyszysz pikanie znaczy to że siatka nie został odcięta a oto główne przyczyny:

- tępy nóż

- za słaby prąd ( siłownik za słabo sie chowa )

- wytarty hamulec na kole pasowym

czasem wystarczy wyłączyć i włączyć WOM i siatka zostaje zerwana wiadomo na początku sezonu może gdzieś sie pojawić lekka korozja i musi sie wytrzeć. w praktyce u mnie wygląda to tak jadę i na dwa centymetry przed zamierzoną wielkością zaciągam ręczny w monecie kiedy zaczyna sie owijanie już cofam ( nie posiadam odrzutnika ) jak sie zakończy proces to patrzę pomiędzy pasami siatka jest na balocie otwieram komorę i ruszam dalej. Jeśli chodzi o ilość owinięć to za złą ich ilość mogą odpowiadać te same czynniki jak przy nie odcięciu siatki ( bo komputer jest na tyle bystry że czy będzie to balot 80 cm czy 150 sam oblicza czas podawania siatki by uzyskać zaprogramowaną ilość owinięć)

Jeśli chodzi o węże to w sumie nie ma różnicy gdzie jaki ale na jednym powinien być dławik po to by najpierw napięły się pasy a potem zamknęła się komora ja zamykam komorę przy obrotach 1500 i jest git

Chyba wszystko jak by co pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinus    0

Dużo ciekawych rzeczy napisałeś ale mam jeszcze kilka pytań.

Z tym słabym prądem może coś być bo w sumie jak owijała to świecił akumulator na komputerze tzn. tak mrugał chwilowo. Ale to już przerobiłem i teraz powinno być ok.

Powiedz mi jeszcze co z tym automatycznym wyrzucaniem bel że sama się komora otwiera wyrzuca bele i zamyka czy coś takiego jest czy to trzeba ręcznie samemu robić??

A jak robiłem bele 80 następnie otworzyłem komorę żeby bela wyleciała a ona nie chciała się wytoczyć i musiałem ręcznie dlaczego tak się stało??? Mam prasę pasową.

Ile używać gazu do prasowania ile obrotów a przy owijaniu też ma być tyle gazu co przy prasowaniu czy może już być mniej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimetr5    0

Dużo ciekawych rzeczy napisałeś ale mam jeszcze kilka pytań.

Z tym słabym prądem może coś być bo w sumie jak owijała to świecił akumulator na komputerze tzn. tak mrugał chwilowo. Ale to już przerobiłem i teraz powinno być ok.

Powiedz mi jeszcze co z tym automatycznym wyrzucaniem bel że sama się komora otwiera wyrzuca bele i zamyka czy coś takiego jest czy to trzeba ręcznie samemu robić??

A jak robiłem bele 80 następnie otworzyłem komorę żeby bela wyleciała a ona nie chciała się wytoczyć i musiałem ręcznie dlaczego tak się stało??? Mam prasę pasową.

Ile używać gazu do prasowania ile obrotów a przy owijaniu też ma być tyle gazu co przy prasowaniu czy może już być mniej??

Ja mam Jd 590 różnią sie tym że ja na maxa robię balot 185 m a ty 160. Prąd najlepiej pociągnąć od rozrusznik dość grubym kablem. Belę po owinięciu wyrzucasz ty a nie prasa prasa informuje cię tylko o tym kiedy masz to zrobić oraz o tym kiedy komora po zamknięciu jest już zaryglowana i można prasować dalej. Prawdopodobnie balot był za mało zbity lub za lekki pewnie próbę robiłeś na luźnej słomie ze stodoły ? ważne tez jest ustawienie ciśnienia do sianokiszonki inne inne do słomy. Co do obrotów to jak miałem podczepionego do niej ursusa 1012 to trzymałem w okolicy 2000 teraz mam MF to 1700-1800 przy owijaniu musisz mieć takie same obroty jak przy prasowaniu gwarantuje to prawidłowe rozprowadzenie siatki bądź sznurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinus    0

Mam jeszcze jedno pytanie do ciebie jakie mi się nasunęło odnośnie licznika bal.

Kiedy klikam na licznik bal to się pojawia:

Jak raz kliknę wyskakuje wartość 02595 którą mogę skasować (0 00) klikam drugi raz wyskakuje wartość 2861 trzeci raz 855305 czwarty raz "2 00 piąty raz 3 00 szósty 4 00 i siódmy 5 00".

 

wartości które wziąłem w cudzysłowie to wiem co to jest że mogę sobie liczyć ilość bali z pierwszego pola z drugiego itp. A co to są za wartości te na początku który to jest licznik główny?

Ja wnioskuje że pierwsza wartość 02595 (którą wyzerowałem już) to wartość dzienna ile zrobiłem w sumie za cały dzień. druga wartość 2861 to nie wiem a trzecia 855305 to chyba będzie licznik główny czyli ile nią zrobiono kulek.

Jeszcze zapytam ile średnio kulek wytrzymują takie prasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

855 tys bel to musi być zajebiszcza prasa raczej nie jest to licznik główny albo coś mu sie pomyliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

dołącze sie do tematu. chodzi mo o to ze jak owijam siatką na belce widac ze koniec i poczatek siatki jest bardzo poszarpany najprawdopodobniej jest to wina tempego noża ale nie wiem jak go naostrzyc i dokładnie jak sie do niego dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markoyyy    0

Mam pytanie odnośnie pasówki JD 580,czy wypuszczając zwiniętą bele,przed podniesieniem komory do góry wyłączamy napęd WOM czy cały czas pracujemy na włączonym WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sza    2

WOM musi być cały czas włączony. Klapę najlepiej otwierać i zamykać na wyższych obrotach aby pasy się dobrze ułożyły

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Panowie mam problem. Podczas próby nas sucho JD 590 igła z sznurkiem idzie dobrze, idzie i sie cofa. Podczas owijania snopka igła idzie ale nie chce sie cofnac. Co to może byc?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

witam.

Wie ktoś dokładnie o co chodzi z wartościami liczników wyświetlanymi na sterowniku w prasie JD. W instrukcji (EN) udało mi się rozszyfrować że pierwszy to licznik tzw z dnia (który mogę skasować) a następny to licznik ogólny (u mnie 15989)- niezależny od kasowania pozostałych liczników. Pozostałe liczniki są ponumerowane 1-5 (tzn pierwsza liczba oznacza licznik, kolejne to wartość licznika). W jaki sposób pokasować liczniki od 1-5?

 

Jak ma się sprawa z nożem ucinającym siatkę... która to część, w którym miejscu ją zlokalizować?

 

 

 

 

 

akaku ramię podające sznurek może zatrzymać się o nagarniacze w podajniku (wydaje mi się, że gdy max podniesiony podbierak to w nie uderzy...a gdy ramię to zrobi wraca na miejsce rozpoczęcia owijania). Gdy nie dochodzi do miejsca tzw "zero" moze być wina zaciętej sprężynki przy nożu ucinającym sznurek. Rozruszaj (WD40) ten mechanizm.

Podczas próby z materiałem w komorze musisz wybrać opcję auto (owinie gdy dojdzie do wyznaczonej wielkości) lub start (owijasz kiedy chcesz) . Wydaje mi się że poruszałeś ramieniem za pomocą dwóch przycisków

Nie używałem jeszcze sznurka do obwiązywania i nie wiem jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Podczas owijania były zbyt małe obroty w ciągniku i igła sie nie cofała. Obroty ok. 1400 i wszystko jest ok


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

po owinieciu belki jak ten aprat wiazacy wraca to nie chce mi wrocic do konca i wysunac nozyka zatrzymuje sie wczesniej i silownik nie wchodzi do konca? czego sie tak dzieje// tak jakby nie mial sily wrocic

prasa to hesston 5650 wiem ze nie jd ale pisze i tu bo moze ktos przeczyta to odpowie :)


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

Panowie mam problem z prasą john deere 580 polega on na tym że przy wyrzucaniu belki klapa otwiera sie szybciej niż ten siłownik co jest na górze co napina pasy i pasy się nie napinają tylko wchodzą mi na podbieracz. jak już klapa do końca się otwoży to dopiero wtedy ten siłownik napina pasy. Muszę przez to wyłączać wom. Czemu tak się dzieje? Prosze o pomoc może ktoś miał taki przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Otwieraj i zamykaj klapę przy większych obrotach, aby pompa hydrauliczna podawała więcej oleju żeby pasy zdążyły się naciągnąć, a poza tym to jaki ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

Ciągnik to lamborghini a na wyższych obrotach jest tak samo. Wcześniej było ok a ostatnio tak się zaczeło robić. Pompa raczej ok bo jest na nim tur i dobrze dzwiga nawet na małych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian92    30

Witam jak ustawić wysokość balotu bo wychodzą mi małe prasa JD 580 1999r mam ją drugi dzień dzisiaj była próba i lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Musisz napisać jaki masz sterownik.

 

Stasiek...prawdopodobnie skrzywione lub zablokowane tłoczysko siłownika...on jest mniejszy i siłą rzeczy musi wyciągać się pierwszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian92    30

Witam pękł mi jeden pas a drugi puścił czy można założyć jeszcze raz ?? Gdzie można kupić spinki do pasów oraz urządzenie do spinania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj