343

Wybór wału przedsiewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
343    1
Napisano (edytowany)

Witam.
Zastanawiam się na zakupem wału na przedni tuz miałby on zagęszczać glebę po orce w trakcie siewu.Zdecydowałem się na zakup wału ponieważ przed siewem uprawiałem pole zwykłym agregatem na zębach i wałkach strunowych potem szedł uprawowo siewny na talerzykach i wale daszkowym i po tych zabiegach ziemia wystarczająco się nie zsiada i pęka przez co wilgoć paruje szparami.W tym roku od kolegi pożyczyłem wał campbell mandama ale wcześniej po orce szedł agregat uprawowy  potem ten wał a za wałem agregat uprawowo siewny i gleba dalej pęka nie wiem co już zrobić.... zaznaczam ,że ten wał ma cienkie pierścienie  i on nie zagęszcza gleby tylko się topi.U mnie na polu jest ziemia klasy 4-6

Teraz zastanawiam się może nad wyborem 

http://www.agro-tom.eu/wal-zageszczajacy-wz/

 lub ten:

http://www.namyslo.pl/?menu=opis&kategoria=waly_uprawowe&maszyna=37

ten ostatni to piszę ,że on jest posiewny ale może ktoś praktykował czy on nadaje się do uprawy orki?

myślę jeszcze dodatkowo nad wymianą wału daszkowego na  wał gumowy do agregatu uprawowo siewnego ale jeślibym kupił któryś wał na przedni tuz to wymiana była by potrzebna?

Który z nich by lepiej zagęszczał glebę i przy tym nie zapychał się na słabej ziemi?

 

Edytowano przez 343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

moim zdaniem ziemia ci pęka bo nadmiernie rozdrabniasz glebę i się zasklepia wierzchnia warstwa która później przy wysychaniu pęka, gleba ma mieć gruzełkowatą strukture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

ten pierwszy z połączeniem z bliźniakami na tył i pole jak stół. jako i zestaw uprawowo siewny ciagasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
343    1

Tak to by był zestaw uprawowo siewny wał na przedni tuz a z tyłu agregat uprawowo siewny.Mysle bliźniaków nie potrzeba traktor ma koła 750 i prawie równo z agregatem na szerokość a to co wystaje agregat to siewnik jest na hydropaku i na kołach jedzie to ubije ta różnice co wystaje za traktor a ten wał oponowy to by zabijał pomiędzy traktorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzess2w    0

Cześć, mam taki problem, że w agregacie uprawowo-siewnym (bierny, z przodu wał strunowy fi300) garnie ziemię tę między koleinami traktora bo koleiny głębokie. Myślę o jakimś wale na przód, żeby wstępnie trochę zagęścić i przez to też spłycić koleiny. Jaki wał byście polecili ziemie średnie-lżejsze. Zastanawiam się nad campbellem 45 stopni albo coś takiego: http://www.agro-lift.pl/produkty/waly/66-wal-na-przedni-tuz-typ-wpt

Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzess2w    0

Tego agro-lifta? pewnie 7-8 tys. Campbell od polskiego producenta 10-12 tys. Używany campbell mniej więcej w cenie nowego agro-lifta tylko w moich okolicach ciężko coś trafić a wieźć z drugiego końca polski to też koszt, no i pasowało by obejrzeć na żywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj